Darılmaca Yok! Başak Burcunun İllallah Dedirten 5 Özelliği

Dışarıdan bakıldığında derli toplu görünmeleri, aklı başında tavırları, akça pakça halleri ile ideal insan olarak  gözüken Başaklar noktadan sonra çekilmez bir varlığa dönüşebilir. Sırf titiz, temiz diye adları çıktığından ötürü sevgili olmayı da geçip, direkt evlenilecek insan gözüyle bakılan Başakların, erkenden farkına varılıp önlem alınmazsa, insan ömründen 3 ile 5 yıl arası götürebilen özellikleri var aslında. Peki nedir bu Başak burçlarının “ömür törpüsü” özellikleri?

Duygusal Kapasiteleri Çok Düşüktür

Yanlış anlamayın, onlar “sizi sevmiyor” demiyoruz. Seviyor tamam ama bu sevgi size yetecek mi, diyoruz. Onlar için sevgi de pratik bir meseledir, sizinle yatıp kalkmasını, rüyalarda görmesini, uykusuz geceler geçirmesini falan beklemeyin. Aşırı akılcı düşünmeye yatkınlıkları zaten Aşk’ın gezegeni Venüs’ü bu burca küstürmüş, daha ne olsun…

Romantizm İle Araları Yoktur

“Aşkım beni seviyor musun?” diye sorulduğunda “Saçma sapan konuşma sevmesem neden sevgili olayım seninle?” diyecek burçlardan biridir işte bunlar. Doğru aslında, sizi sevmese anında kendini geri çeker zaten ama ondan masallara layık sürprizler beklemeyin. Güzel hediyeler alır, sadıktır falan tamam ama kalkıp size Disneyland’de evlenmek teklif edecek insan Başak burcundan çıkmaz, ona göre.

Eleştirinin Dozunu Kaçırabilir

Kendi kafasındaki yöntemin en doğrusu olduğunu bildiği(!) için onun size sürekli laf söylemesi kendisine hiç anormal gelmez. Eleştirmez o, doğrusunu söyler ki siz de doğrusunu yapın diye. O yüzden neden kırıldığınızı bile anlamaz. Size o işin doğrusunu gösteriyor, bunda küsecek ne var? Bu eleştirilerle dünyayı daha iyi bir yer haline getirdiğine inanmıştır o. Ya işte bu Başakların bitmek tükenmez eleştirileri, her şeye bir kulp takma huyları insanı canından bezdirip delirtir, bir süre sonra siz de inadına saçmalamaya başlayıp iyice delirebilirsiniz, dikkat edin.

Sizi Analiz Şelalerinde Boğabilir

Analitik zekâlarıyla önce sizi kendilerine hayran bırakan Başak burcu insanları, bir süre sonra “Ya bir şeyi de inceleme be kardeşim” dedirtebilir. “Bir de bu açıdan bakalım, bu parçayı yanlış takmışlar böyle olmaz, bak bunu asıl nerde yiyeceksin biliyor musun…” gibi sonu gelmeyen akıl vermeler ve incelemeler gerçekten bunaltıcı olabilir. Siz artık her şeye bir cevabı olması durumundan bunalıp tamamen pes edersiniz. O ise bunu kendi kişisel misyonunun bir parçası olarak görecek ve bu huyundan asla vazgeçmeyecektir.

Kusurlara Takılıp Orda Kalabilir

Olumsuzlukları görmeye meyillidirler. Kusurlar düzelmediğinde ise kafalarını başka yere vermeli çok zor olur. Haliyle yaşadığınız ufak bir problem bile gün boyunca sizinle birlikte her yere gelecektir. Bir pazarınız vardır onu da berbat edecektir yani. İşkolik olmaya da çok meyilli olan Başak burçları ofisteki problemlere de çok takar. Bilinenin aksine her Başak burcu öyle temizlik delisi değildir ama kendi düzenlerinin harfi harfine uygulanması konusunda takıntılı oldukları bir husus mutlaka vardır.

Özetle, bu tarz küçük küçük sorunları kafaya takmayacak, yeri geldiğinde eleştirileri kulak arkası edebilecek bir yapınız varsa ne âlâ. Ama alıngan bir insansanız, siz de kendi doğrularınıza çok bağlıysanız ya da “pembe panjurlu ev” romantizmi hayallerinin peşindeyseniz bir Başak burcu ile sevgili olmadan önce iki kere düşünün deriz. Çünkü olan size olur. Onlar kafalarında bir ilişkiyi bitirdiklerinde bir anda buz gibi soğuyup olayı noktalamayı çok iyi bilirler.        

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir