Daha İyi Bir Cinsel Yaşamın Sırrı Ne? Cevabı Mars Burcunda!

En önemlisi tensel uyum diyenler burada mı? İlişkinin olmazsa olmazı; harika sohbet etmek, birlikte sabahlara dek eğlenmek, konuşmadan anlaşmak olsaydı, adı pekâlâ arkadaşlık olabilirdi. Sevgili olmanın ve ilişkiyi yürütmenin şartı, tüm bu arkadaşlık uyumunun üzerine bir de cinsel uyumu yakalamaktır. Tam da bu konuda ihtiyacımız olan bilgiyi bize Mars Burcumuz açıkça verir!

Mars Burcunu öğrenmek için tıkla!

Koç       

Koç der ki; “Denemeden bilemezsin, sevmezsen elersin! Açık ol!”. Her ilişki kendi şahsına münhasır dinamiklerini kendi yapılandırır. Cinsel yaşamın bilindik bir kuralı, çizgisi, sınırı yoktur! Çiftler arzularını ne kadar dile getirir, yeni deneyimlere ne denli açık olurlarsa daha iyi bir hazzı keşfetme ihtimalleri de aynı oranda artar!

Boğa    

Herkesin gelenek deyip sırt çevirdiği, cevherini fark edemeyip sil baştan keşfe çıktığı cinsel yaşamda Boğa, Amerika’yı yeniden keşfetmeye kalkışmaz, yüzyıllardır süregelmiş, hala da binlerce kişinin en çok tercih ettiği cinsel deneyim varsa, test edilmiş onaylanmış olduğu için bizzat onu tercih eder. Boğa’ya sonunda hüsran yaşama ihtimali olan, risk barındıran deneyim alanlarında rastlayamazsınız. Boğa’nın önerisi çok açık; Gelenek deyip hafife alma, bu kadar insan yanılıyor olamaz sonuçta!”

İkizler  

“Ben seksin en harikasını, hazzın maksimumunu buldum, unumu eledim eleğimi astım, bundan sonra böylesini tercih eder, kendimi deneyip yanılmaktan kurtarırım” diyenler, İkizler’in yenilik çağrısına kulak verin; “Cinsellik sonsuz bir eğitimdir, biliyorum deyip yeniliklere kapanma!”. Kısacası çözdüm deyip oyundan çekilme, deneyimlerine yenilerini eklemekten vazgeçme!

Yengeç

Yengeç için mesele kaç kişiyle olduğun, skor tablosundaki galibiyetin değil, ne kadar mutlu olduğun, yaşadığın hazzı ne denli hissettiğin ve içselleştirdiğinle alakalıdır. Yengeç mutlu son isteyenlerden, sıradaki için hazır olup maraton koşanlardan değil, usulca seven, yaşadığı cinsel hazzın her bir baharatından tat almaya bakanlardandır. Bu yüzden Yengeç der ki; “30 saniyelik haz için acele etme, ön sevişmeyi pas geçme!”

Aslan  

Cinsel birliktelik iki kişilik bir paylaşım olsa da yaşanan haz oldukça bireyseldir. En önemlisi de çiftler birleşim sırasında zihinsel olarak ne denli ana odaklanabilirlerse yaşadıkları mutluluk da aynı oranda fazlalaşır. Eşinin isteklerine elbette kulak ver ama geri kalan tüm seçeneklerini kendi içgüdülerin doğrultusunda seç! Yani bazılarının hoşuna gitmeyecek de olsa Aslan’ın önerisi ortada; “Basbayağı bencil ol! Partnerini düşünürken hazzı kaçırma! Mutlu olmayan mutlu edemez günün sonunda.”

Başak  

Başak yaşadığı deneyim sırasında aldığı zevk kadar, hoşuna gitmeyen durumlardan da bahseder! Zira cinsel birliktelik deneyimi çiftlerin birbirleriyle olan ilişkisinde yeni baştan yazılır! Herkes kendi haz kaynaklarını yeni baştan keşfedip yeni bir dil geliştirir. Kendini kötü hisseden taraf duygusunu uygun bir dille söylemeli, bir sonraki deneyim için yaşanan bu istenmedik durumu diskalifiye etmeli ve mükemmel birliktelik için uygun olanlarını kayda almalıdır. Başak’ın önerisi belli; “Daha iyi bir deneyim için hoşuna gitmeyenleri söylemekten çekinme!”

Terazi  

Cinsel deneyimin haz verici olması, her şeyden önce kendini kabul etmeye bağlıdır. Eşinin ne kadar iyi göründüğü, yaşadığınız deneyimlerin verdiği mutluluk ancak kişi kendini kabul etme duvarını aşarsa ivme kazanabilir. Eşler cinsel hazzın hem bedensel hem de psikolojik temelli olduğunu bilmeli, kendini kabul edip zihinsel olarak da kabul etmelidir. Terazi yeni bir konuya dikkat çeker, “Çıplaklıktan rahatsız olma! Önce kendinle barış, bedenini sev!”

Akrep  

Eşler kimi fantezileri gelenek dışı olduğunu düşündükleri, eş dostlarından çekindikleri, seks pazarında rastladıkları deneyimlere benzettikleri için istemez, kimi deneyimlerin ayıplı olduğuna dair tabular geliştirirler! Akrep der ki; “Ne gördünüz ne duydunuzsa unutun! Kendi mutluluğunuza odaklanın! Yatakta ayıp yoktur! Kuralları dışarıda bırakın, oyuncaklar konusunda katı olmayın! Kendinizi bir sınırsız alternatifler evreninde salınıma bırakın!”

Yay      

Yay için bırakın süregelen, herkesçe bilinen, doğru olduğu düşünülen cinsel birleşme türlerine sıkışıp kalmayı, kendi deneyimlediğini dahi tekrar etmenin bir anlamı yoktur. Uçsuz bucaksız dünyada, sınırsız heyecan verici deneyimi bir ömre sığdırmak dahi mümkün değilken, hep aynı deneyimde takılıp kalmak ise düpedüz saçmalıktır. Ayrıca cinsel ilişkinin yatak odasında yaşanması gerektiğini söyleyenler de yalan söyler! Yay der ki; “İlişkine mekan konusunda sınır koyma, gökdelen tepesi, yağmur ormanlarında ağaç gölgesi, kapı arkası, yemek arası… olmaz olmaz deme, keşfetmeden yaşama!”

Oğlak   

Cinsel ilişki iki tarafın da arzu ettiği anda, istediği sırada gerçekleşmeli, çiftlerden birinin kafası bambaşka bir meselede takılı kalmışken, odağı kaymışken zoraki birleşme yaşanmamalıdır. Mesela Oğlak oldukça yoğun bir gün geçirdi, ertesi gün yapacağı bir sunum zihnini felç etti! Oğlak der ki; “Hayat bir bütün. Değer sırasını sabitleme! İşe dalıp eşini, ilişkine dalıp eşini ihmal etme. Bazen seviş, bazen çalış! Israrcı olma!”

Kova    

Kova’nın durmaksızın cinsel deneyim yaşayacak, keşiften keşfe koşacak vakti yoktur. Aslına bakarsanız yaşamda kendi için önem sırasının başını çeken o kadar çok konu başlığı vardır ki tüm ömrünü ideallerine vakfetse yine de zihnindekilerin çoğunu gerçekleştiremez. O yüzden bin bilmez olarak yolculukta öğrenmek yerine masa başında cinselliği hatmeder! Size de aynısını önerir; “Seks uzmanlık gerektirir. Biraz defter kitap karıştır, PC aşındır!”

Balık    

Balık kimi zaman farklı dünyalara yaptığı yolculuk sonrasında ansızın gözlerini açtığı dünyaya çabuk adapte olamaz! İlişkisinin bedensel gerçekliğine, somut taraflarına hemen alışamaz! Onun için zihinsel birliktelik ve ruhsal uyum her şeyin başında gelir! Bazen partnerini kırmaktan, yanlış anlaşılmaktan çekinen Balık, sevgilisini mutlu etmek için cinsel birlikteliği kabul eder! Balık önerisinde aslında kendi kulağına da su kaçırmak ister; “İstemiyorsan sevişme, yola çıkınca alışırım diye düşünme! Günler çuvala mı girdi daha çok hissedeceğin anı bekle!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.