Çok Sevilmek İsteyip de Çaktırmayan 3 Burç!

Sevmek sevilmek denilince herkesin aklında belki Yengeç gibi, Balık gibi hassas mizaçları ile bilinen burçlar geliyor. Ya da kendini aşkta gösteren Teraziler, herkesin gözdesi olmak isteyen Aslanlar? Bu sefer biz, aslında duygularını belli edemeyen, haliyle sevgiye olan ihtiyacını da gösteremeyen burçları ele alacağız. Zaten kendilerini rahat ifade edemiyor olsalar, biz akla ilk gelen burçların ilgi ve sevgi arayışlarından haberdar olamazdık. Belki de, en çok ihtiyacı olanlar bunu söylemeye bile yanaşmayanlardır, ne dersiniz? Küçük bir not, madem duygulardan söz ediyoruz, Ay burcunuzu da göz önünde bulundurarak okuyabilirsiniz.

Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Buzdan Duvarlar Ören Oğlaklar

Biz diyelim Game of Thrones’taki Gece Kralı, siz diyin Frozen’daki Elsa, bunları sevmek yerine dağı taşı sevmek daha kolay. Oğlak burcu insanları duygusuz değillerdir, aksine derin duygulara sahiptirler ama bunu göstermekte zorlanırlar. Çoğu zaman duyguları bir zayıflık olarak görürler, kimseye güvenemezler. Bazı zamanlarda da kendilerini yetersiz gördükleri için sevilmeye layık olmadıkları gibi bir yanılgıya kapılırlar. Ay burcu Oğlakların işi daha zordur, zira Yengeç burcunun yöneticisi olan Ay, karşıt burç Oğlakta hiç rahat edemez, olumsuz bir pozisyondadır. Oysa Oğlaklar için, onaylanmak, takdir edilmek çok önemlidir. Sevgi görmezlerse daha içlerine kapanıp, soğuk ve mesafeli bir kişi olabilirler.İlişkilerinde karşı tarafa çabuk açılamayan, duygularından ziyade sorumluluklarına önem veren Oğlak burcu arkadaşlarınızı motive etmeyi ihmal etmeyin. Oğlak burcu yakınlarınıza, bazı konularda gereksiz yere endişelendiğini, onun da dinlenmeyi hak ettiğini, onun da duyguları olduğunu söyleyip, dünyanın yükünü omuzlarından biraz olsun almanızı tavsiye ederiz.

Yalnızlıktan Ölse de Gururundan Söylemeyen Akrepler

Kim derdi Akreplerin de sevgiye ihtiyacı var diye, değil mi? İnsanda 3 saat kapı zilini yalayan adamın azmi olsa bile, yine de akreplerin o kalın zırhlarını delmek imkansızdır. Oysa onlar büyük bir güven problemi yaşadığı için bu kadar kalın duvarlar örerler. Sevince çok sahiplendikleri için zor severler. Sevdiklerinin başına bir şey gelmesinden ölesiye korktukları için onları bu kadar sahiplenirler. Çoğu zaman da bu kadar yoğun duygular diğer insanları ürkütüp kaçırdığı için de, artık ihanete uğramaktan yorulup, kendi kabuklarına çekilir Akrepler. Ay burcu Akrep olanlar için, bu duygular daha da karanlık dehlizlere çekilir, takıntılar daha da artar. Akrep burcu yakınlarınızın güvenini sarsmayın, her zaman dürüst olun. O size güvendikçe kendini daha rahat açacaktır. Zor zamanlarda herkesin yanında olmayı bilen Akrep burcu insanları bu sadakati yakınlarından da bekler. O sevdikleri için mücadele etmekten vazgeçmez, siz de onun için savaşmaktan vazgeçmeyin, onun duygularını hafife almayın, bu ona yeter.

Kendisini Toplumdan Dışlanmış Hisseden Kovalar

Kova burcu insanları tek bir insana bağlanmaktan çekinir, ama onlar tüm insanlığa derinden bağlıdır. Toplumun refahı ve gidişatı, Dünyamızın geleceği gibi konularda çok duyarlı olan Kovalar, insanlarla birebir ilişki kurma konusunda hep problem yaşar. Çoğu Kova en sonunda fikirlerinin bu insanlığa fazla olduğunu düşünüp, “lanet olsun atom fiziğine de mühendisliğine de” diyerek kendi dünyasına çekilir. Dışarıya karşı soğuk ve ukala bir insan maskesi takarak kendi ütopyasında yaşamaya başlar. Oysa Kova burcunun kendini tanımlaması ve tamamlaması için sosyal etkileşime ihtiyacı vardır. Zira Güneş’in yönettiği, “Ben burdayım” demenin burcu olan Aslan’ın tam karşısındadır Kova burcu. Güneş, Kova burcunda rahatsız bir haldedir. Bu sebeple Kova burcu insanı hep kolektif işlerle, toplumlarla ilgilidir, otorite figürlerini önemsemez. Ay burcu Kova olanlarda ise, duygularda kopukluk görülebilir, ilişkilerde kişisel alanlarına saygı duyulmasını isterler. Siz de Kova yakınlarınızı eleştirmek yerine, onları farklılıklarıyla kabullenip, hoşgörüyle yaklaşırsanız aslında onların ne kadar idealist bireyler olduğunu anlarsınız. Onları sıkmadan da sevginizi gösterebilir, onların fikirlerine kulak verebilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.