Çok Para Harcamadan Tarz Olmanın Altın Kuralları Hangi Burçtan Geçiyor?

Önemli olan iç güzelliği canım! Öyle değil mi? Bırakın bu lafları, biraz gerçekçi olalım şimdi. Hiç kimse yolda gördüğü, aynı toplantıda göz göze geldiği, Instagram’da stalk’ladığı ya da Tinder’de fotoğrafını like’ladığı insanların içiyle falan ilgilenmez. En azından ilk birkaç saat! Bir araya geldiğiniz bir insanın önce bir yüzüne bakarsınız, sonra vücuduna, dişlerine, ayakkabısına ve giydiklerinin geri kalanına. Huyudur suyudur, onlar hep bir sonraki aşama. Dış görünüşün ne kadar önem taşıdığı konusunda fikir birliğine vardık mı sonunda?

Hayır hayır, kendinizi suçlamayın. Sırf bunu yaptığınız için şekilci ya da insanları giydiklerine göre değerlendiren biri olmadınız. Sadece yeni biriyle aynı ortamda bulunduğunuz ilk anda, karşınızdaki insan hakkında fikir sahibi olabilmek için duyularınızdan yardım aldınız. Belki yanlış bir fikre vardınız, belki sonuna kadar haklıydınız. Her insan aynı şekilde davranmıyor mu? Günümüz dünyasında giydiğiniz Gucci eteğiniz, Hermes çantanız, Prada ayakkabınız, Chanel makyaj malzemeleriniz, Mercedes arabanız, Fendi cüzdanınız, fikirlerinizden daha çok iş yapmıyor mu?

Yapıyor tabii, yapmaz olur mu? Gittiğiniz restorandaki vestiyer bile hakkınızda fikir sahibi olabilmek için önce ceketinizin markasına bakıyor. Girdiğiniz ortamlarda herkes giydiklerinizin markasını soruyor. Moda denilen algı dünyanın düzenini tam anlamıyla ele geçiriyor. Hal böyle olunca herkes güzel görünmek istiyor. Kimileri bütün gelirini alışveriş merkezlerine döküyor, kimileri bit pazarından bütün gardrobunu düzüyor. Peki çok para harcamadan tarz olmanın kuralları hangi burçtan geçiyor?

İşaretler tabii ki Boğa burcunu gösteriyor. Cebinin hesabını bilen, kaliteyi seven, zevki ve estetik görüşüyle adından söz ettiren, konforlu giyinmeyi tercih eden Boğalar, kolay yıpranacak kıyafetler almıyor, para ödedikleri parçaları uzun süre kullanıyor. Şık olmak için kendi tarzının dışına çıkmıyor, rahat seçimleriyle her zaman bir adım öne geçiyor. Yeni sezondur, online alışveriştir demiyor, sağlam ürünlerin nerelerde daha ucuza satıldığını adı gibi iyi biliyor. Zamanı geçmeyen ürünler seçiyor, moda denilen algıya kapılıp gitmiyor hem cüzdanını düşünüyor, hem iyi giyinmeyi biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.