Çok Konuşan Ama Boş Konuşan 3 Burç!

Ne güzel demiş atalarımız çok konuşan, boş konuşur diye. Hakikaten de öyle! Kimileri var ki, konuşmak için konuşuyor. Karşısındaki insan dinlemek istiyor mu, söylediklerin bir kıymeti harbiyesi var mı… Zerre umursamıyor. Çevresindeki insanların yanından ayrılır ayrılmaz tepkisi ise ortak: “E, bu da kafa sonuçta!” Haklılık payları olduğu kesin, konuşmayı hobi edinenleri anlamak ise mümkün değil. Belki de burçlarının bir getirisi kim bilir? Sence çok konuşan ama boş konuşan burçlar hangileri?

Muhabbet Kuşu İkizler

Bir kere bir ortamda çok konuşan birilerinden bahsediliyorsa, orada İkizlerin adı geçer. Bu kadar net! Süper güçleri buymuş gibi, hiç sıkılmadan saatlerce konuşabilirler. Kâh yakın çevreye ait dedikodulardan, kâh politikadan, kâh havadan sudan… Malzeme çok! Haklarını vermek gerek. Sahiden de bulundukları ortamın enerjisini yükselten, sıkıcı sessizlikleri tedavülden kaldırabilen kimseler. Ancak bilinmeli ki işin sonunda “Bir sus da motorun soğusun” tepkisi alabilirler.

Kafa Ütüleyen Terazi

Teraziler, sosyal ortamların en aranılan isimlerinden biri. Neşesi, inceliği ve hoş sohbeti… Daha hangi birini sayalım? Ancak söylediklerimiz, bir araya geldikten sonra geçen ilk bir saat için geçerli. Fazlası, karşısındaki insanları yorabilir. Konuşacak konusu öyle çok ki, bir yerden sonra kafa ütülüyormuş hissi verebilir. Doğruya doğru, bazen konuşmuş olmak için konuşmak yerine susabilmek de önemli.

Sohbetin İpini Kaçıran Balık

Balıkları sessiz, sakin, içine kapanık kimseler olarak tanıyanlar, lafımız size. İlk görünüşe asla aldanmayın, çok fena yanılıyorsunuz! Aslında ne denli konuşkan insanlar oldukları, biraz samimiyet oluşmasına bakar. Sonra sustur susturabilirsen. İşin garibi çoğu kez kendileri bile ne kadar konuştuğundan bihaber olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.