Çocukluğunda Dilinden Düşmeyen Hepsi Şarkısı Hangisiydi

Yalan, Olmaz Oğlan, Aşk Sakızı, Kalpsizsin ve nicesi… Hepsi, 2000’li yıllarda çocukluğunu yaşamış hemen herkesin bir şekilde dilindeydi. Şarkılar bir yana grup üyelerini paylaşmak bile başlı başına bir meseleydi. Kimileri Eren, kimileri Gülçin, kimileri Cemre, kimileri ise Yasemin’di. Hatta bir araya gelip Hepsi şarkıları söyleyen ya da benzer dans hareketlerini yapmaya çalışan gruplar hiç de azımsanacak ölçüde değildi. Fazla söze gerek yok, Hepsi grubu pek çoğumuzun çocukluğunda unutulmaz bir yer edindi. Şimdi de biraz nostalji zamanı! Bakalım burcuna göre çocukluğuna damgasını vuran Hepsi şarkısı hangisi?

Koç – Mum

Koçlar çevresindeki insanlara karşı her zaman olabildiğince açık ve net. Benzer bir tavrı beklemesi de pek tabii en doğal hakkı. Arkadan dolap çevirmeler, -miş gibi davranmalar ya da gerçek yüzünü maskelerin ardına saklamalar öyle kolay kolay sökmez ona. Gönül ilişkilerinde de benzer bir senaryo geçerli. Sahteliği her halinden belli kimseler oyunlarını başkalarına yutturabilir ama Koçlara asla! Alıverir façasını aşağıya. Sonra da “Yalancının mumu sönmeli. Bu defa şansın hiç gülmedi. Yüzündeki süslü maskeyi çıkardım” deyip, yürür gider kendi yoluna.

Boğa – Kalpsizsin

Her ilişkisini güven üzerine kuran Boğalar, sanılanın aksine ilk etapta herkese bol keseden kredi verir. Pişmanlıkla gelinen bir hata sonuncunda ise ikinci şansa da tamam diyebilir. Eğer üç olursa işte o zaman ipler kopar. Sonuçta onların sabrının da bir sınırı var. Aşklarında bile bu böyle. “Senin iyi bir kalbin olduğuna inandım, bekledim sabırla” der, işler artık rayından çıktığı anda ise “Ama kabul yanıldım. Sen yalandın” diye karşısındakinin biletini keser.

İkizler – Aşk Sakızı

Herkes farkında İkizlerin etrafında tonla insan var. Aşklarında bile daldan dala konar. Üzerinde durulması gereken nokta ise kimseye haddinden fazla yakınlık göstermemesi. E, her şeyin bir sınırı var. Mıç mıç sevgi gösterileri, sürekli bir ilgi ve sonu gelmeyen mesaj trafiği bir yerden sonra onu boğar. Çok geçmeden de “Üf üf sıktın artık. Sabrımı taşırdın artık. Sakız gibi yapıştın da tadını kaçırdın artık” diyerek ilişkiyi noktalar.

Yengeç – Olmaz Böyle Şey

Neredeyse her Yengecin hayatında benzer bir aşk hikayesi var. Aşka kapılarını sımsıkı kapattığı sırada karşısına illa ki aşktan gözü dönmüş biri çıkar. Zamanla güven duvarlarını aşar ve bir şekilde gönüllerini fetheder. Tam “Doğru kişi nihayet çıktı karşıma” derken, dünün deli divane aşığı bir bahane bulup, hayatından çıkar. Yengeçlerse ellerinde kırılmış bir kalple kalakalır. “Olmaz böyle şey yoksa rüya mı?” dese bile ne fayda acı gerçeklerle er ya da geç karşılaşır.

Aslan – Hep Bana

Aslanların kimseye kendini kanıtlamak gibi bir derdi yok. Onlar doğuştan bu alemin kralı. Haliyle her şey de onların hakkı. En iyi yer onlara ayrılmalı, el üstünde tutulmalı, ne istiyorlarsa geciktirmeden yapılmalı. Bir de gönüllerince yaşama istekleri var ki, kimse duramaz önlerinde. “Bana hep bana bana hep bana bana hep bana” demesinden belli. İsteklerinin bedelini ödemek aklına gelmez bile. “Hem pastam dursun hem karnım doysun” sözü bu yüzden tam da onlara göre.

Başak – Yalan

Başakların dışarıdan görünüşü az buçuk belli. Çatık kaşlar, yargılayan bakışlar ve memnuniyetsiz bir yüz ifadesi… Böyle birini tatlı sözlerle kandırmak ya da sonu belirsiz umutlarla yoldan çıkarmak ne mümkün? Aksine, Zodyak’ın külyutmaz burçlarından biri. Bir de düşün bugüne kadar neler gördü geçirdi? Yalanlara doyup, yolun sonuna geldiğinde ise iğneleyici sözlerinden kaçabilmek pek mümkün değil. “Hani bensiz bir hiçtin, nefes bile almak zor derdin. Ben senin her şeyindim” diye başlar, içinde biriktirdiği ne var ne yoksa teker teker karşısındakinin yüzüne çarpar.

Terazi – Çok Güzelsin

Terazileri, önemli olanın iç güzellik olduğu masalına inandırmak pek mümkün değil. Aşkın fitilini ateşleyen ilk kıvılcımın özenli dış görünüşten geldiğini herkesten iyi bilir. İpin ucunu kaçırıp, sırf güzelliğine vurulduğu birine bile aşık olabilir. Hoş, çekici biri ilan-ı aşk ettiğinde bir türlü dizginleyemediği kararsızlığı hep kapıdadır. “Belki aradığın ben değilimdir, benziyorum ama hiç değilimdir” diyerek bir şey söylemeden gözden kaybolabilir.

Akrep – Her Şeye Rağmen

Akrepler bir bakıma hayatlarının aksiyon avcısı. Durağan ve belirsiz durumlar içerisinde kalmaya gelemez, hayatı güzelleştiren heyecanların alışkanlığa dönüşmesine müsaade etmez. Aşk bir yerden sonra ateşini kaybettiyse eğer, işte o zaman ihanet kanında alevlenir. Akıllarında ise tek bir soru “İlişkinin sınırı nerede başlayıp, nerede biter?” Tüm gemileri yaktığında ya da tüm köprüleri yıktığında bile karşısındakine “Yine beni sevebilir misin her şeye rağmen? Yine benim olabilir misin her şeye rağmen?” diyebilir.

Yay – Tik Tak

Yaylar için hayat şu an yaşadığımız andan ibaret. Üstelik dünün derdi ya da yarının tasasıyla çarçur edilemeyecek kadar da değerli. Hayatın olabildiğince doğaçlama bir şekilde yaşanması gerektiğine inandıklarından aşklarında da bir hayli heyecanlı ve ateşli. Çünkü aşkın bir kez kaçtı mı, bir daha geri dönüşü olmadığını bilir. Yanına gelip de hayata geç kaldığını söyleyen biri varsa sadece “Koş zamanı yakala. Sakın ha yorulma. Geçmişe bakınca yarın gelmiyor” der.

Oğlak – İki Kelime

Bir Oğlana dışarıdan bakan biri sadece sessiz ve ağır başlı birini görür. Ne düşündüğünü, ne hissettiğini ya da neyi hayal ettiğini sadece Allah bilir. Onların da zaten kendilerini insanlara anlatmak ya da iç dünyasını cümle alemle paylaşmak gibi dertleri yok. Gönlünü birine kaptırdığında bile söylemez, gizler kalbinde iki kelime. “Aşktan sarhoş olsam da söylemem. Saklarım her sorana söylemem” deyip sessizliğe gömülür mümkünse.

Kova – Olmaz Oğlan

Kovaların kimseye eyvallahı olmadı bugüne kadar. Ne birine boyun eğdi ne de tahammül edemediği birinin nazını çekti. Yalnızca günlük ilişkilerinde değil, aşkları için de aynı durum geçerli. Ohoo… Kapısından kimler geldi kimler geçti. Tok evin aç kedileri, aferinin delileri… Hepsini de “Ben seni nazlatamam. Bulunur yenileri, ağa takılır biri. Ben seni fazlatamam” deyip gerisin geri yolladı. Haddini aşıp oğlan isteyeni de sen kendine ısmarlan deyip uğurladı.

Balık – Üç Kalp

Nasıl bir balık akarsuyun içinde kendini akışa bırakırsa, Balık burçları da kendilerini hayatının akışına bırakır. Haliyle kader onları hiç ummadığı kişilerle de karşılaştırır, aklının ucundan bile geçmeyen durumlar içerisine de sokar. Sadece sevgi insanıyken bir de bakar aşk üçgeninde mutsuzları oynar. İki kişi sevenin iki defa öleceğini, bir kalbin yalnızca bir kalbi sevebileceğini iyi bilir, artık canına tak ettiğinde “Ah sen üzgün ah ben üzgün. O da üzgün yapma herkes de üzgün” diyerek karşısındakinin artık tarafını seçmesini isteyebilir.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Bu grup ciktiginda cocuk degildim ama ismini bildigim tek sarkisi benim burcuma (kova) yerlesmis, bravo moyra 🤓

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir