Çocukların Giyim Tarzı ve Burçlar

Kim demiş küçük çocuklar siz ne isterseniz onu giyer diye! Bu cümleyi kuranların ya çocuğu yoktur ya da çocukları henüz 2 yaşını aşmamıştır. Çünkü şuna emin olabilirsiniz ki -özellikle de kız çocukları- belli bir yaştan sonra siz ne isterseniz isteyin kendi tercihi neyse onu giyecek. Tercihlerine yön veren şeyse tabii ki burcunun karakteristik özellikleri! O halde sizin için hazırladığımız burçlara göre giyim tarzını hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Ebeveynler genellikle küçükken olduğu gibi büyüdüklerinde de çocuklarının kıyafetlerini seçebileceklerini düşünür. Tecrübelere göre, böyle bir düşünceniz varsa hemen unutun diyoruz. Bu duruma en büyük örnek olarak Tom Cruise ve Katie Holmes’un çocukları Suri’yi gösterebiliriz. Küçükken annesinin giydirdiği Suri hep şık elbiseler ile gezinirken, büyüdükçe tam bir Koç burcu çocuğu gibi kendi stilini oluşturarak hep rahat kıyafetler tercih etmiştir. Tüm bu nedenlerle çocuğunuzun hangi kıyafeti seçeceğini bilemezsiniz ama en azından neleri tercih edebileceğini bilirseniz işiniz kolaylaşır. Madem öyle siz de onun burcunun özelliklerini bilin ve seçimlerinizi ona göre yapın. Hazırsanız başlıyoruz.

Koç Burcu

Koç burcu çocukları büyüdüklerinde en çok deri ceket ve jean ile rahat ederler. Rahatlık onların en önemli giyim kriterini oluşturur. Bu çocuklar stil denince trendleri bir kenara atıp daha çok içinde hareket edebilecekleri kıyafetler arıyorlar. Ancak vazgeçemedikleri tek bir şey varsa o da kesinlikle kırmızı renk. Eğer sizin de çocuğunuz Koç burcu ise ona kırmızı renk kıyafetler alarak şimdiden gönlünü çalabilirsiniz. Kırmızı dışında eğlenceli ayakkabılar, bol elbiseler, kısa pantolonlar onu cezbeden diğer seçeneklerdir.

Boğa Burcu

Boğa burcu çocukları doğaya ve hayvanlara düşkün, huzurlu çocuklardır. Sakinlik ve sabır en önemli özelliklerinden olan Boğa burcu çocuklarının dolabına doğanın renklerini ve pastel tonlarını eklemelisiniz. Bej, toprak tonları her zaman ilk tercih ettiği renkler olacak göreceksiniz. O yüzden siz de şimdiden seçiminizde bu renklere ağırlık verebilirsiniz. Ayrıca Boğa burcu çocukları büyüdüklerinde kaliteli kumaşlara âşık olacaklardır. Şimdiden bu kumaşlara yatırım yapabilirsiniz. Bir de şapkalar her daim en sevdikleri aksesuarlar olacak. Bu bilgiyi de bir yere not almayı unutmayın.

İkizler Burcu

İkizler burcu çocukları renk ve desen karmaşasına en sıcak bakan, değişken çocuklardır. Bunun altında yatan şey ise en belirgin özelliklerinden biri olan çeşitliliği sevmeleridir. Sizin de çocuğunun İkizler burcu ise bilin ki onun zihni hiç durmaz. Sürekli bir hareket halindedir. O nedenle o cicili biçili elbiseler ile küçükken rahat etse bile büyüdükçe eğlenceli ve rahat kıyafetlere geçiş yapacaktır. Elbise yerine etek ya da şort tercih edecek, bol kazaklar ve pantolonlar hep en çok giyeceği parçalar olacaktır.

Yengeç Burcu

Gelmiş geçmiş en şefkatli burçlardan olan Yengeç burcu, küçük yaşlardan itibaren anısı olan şeylere ilgi duyacaktır. Hatta işe sizin fularlarınızı ve incilerinizi takmakla başlayabilir. Çoğu zaman onları kaybettiğinizi düşündüğünüzde çocuğunuzun odasında bulursunuz. Bunun en önemli nedeni Yengeç burcu çocuklarının küçüklüklerinden itibaren tarzı olan ve modası asla geçmeyecek olan objelerle sezgisel bir bağ kurmalarıdır. Onları özenle seçerler. Büyüdüklerinde bu his yerini vintage ya da retro merakına bırakacaktır. Siz de şimdiden çocuğunuzu dönem elbiselerini andıran elbiseler ve paltolar ile mutlu edebilirsiniz.

Aslan Burcu

Mutlu, neşeli, kendi ile barışık ve hayat dolu çocuklardır Aslan burcu çocukları. Aynı zamanda küçüklükten itibaren özgüveni yüksek olan, fark edilmeyi seven çocuklardır. Tüm bu özelliklerinin alt metninde yatan şey Aslan burcu çocuklarını bebeklikten itibaren farklı giydirmeniz gerektiğidir. Büyüdüğünde bol bol aksesuar kullanacağı için, şimdiden ona uygun kemerler, şapkalar, tüylü kulaklıklar, eldivenler alabilirsiniz. Pelüş paltolar, tütü etekler ise vazgeçilmezleri olacaktır.

Başak Burcu

Sanki doğduğu günden beri naif ve sadelikle kodlanmışçasına bir sakinlikte hareket eder Başak burcu. Çocukluğunda da büyüdüğünde de seçimleri hep minimal ve alçak gönüllü tercihler olur. O nedenle siz siz olun Başak burcu çocuğuna gösterişli elbiseler, kocaman gözlükler ya da şapkalar takmayın. Böylece büyüdüğünde “Bunlar ne biçim kıyafetler, keşke beni böyle giydirmeseydin!” demesinler. Beyaz, bej, nude ve toprak rengi tonları Başak çocuklarının en çok tercih etmesini önerdiğimiz renklerdir. Her ne kadar koyu renkleri çocuklarda ağır bulsak da siyah ve kahverengi de Başak burçları için vazgeçilmez iki renkten biridir.

Terazi Burcu

Çocuk kıyafetlerinde uyum pek aranmaz. Fakat etrafta kıyafetinden ayakkabısına, tokasından çorabına uyumlu ve zevkli bir çocuk görürseniz o çocuk mutlaka Terazi burcudur. Yok bir çocuk böyle giyinemez diyorsanız da annesi Terazi burcudur diyoruz. Mavinin her tonu ve açık renkler Terazi burcu çocukları için en doğru renklerdir.

Akrep Burcu

Akrep burcu çocuklarının kendine güvenleri bir farklıdır. Onlar büyüdüklerinde ne kadar gizemli olmayı tercih ederlerse etsinler küçükken giyim tarzları ile kendilerini hemen belli ederler. Gözlem yetenekleri öyle gelişmiştir ki etraflarında gördükleri kişilerin tarzlarını incelerler. Öyle uyumlu renkleri birbirleri ile kullanırlar ki kıyafetlerinin kendi seçimleri mi ailesinin seçimi mi olduğunu anlayamazsınız. Akrep burcu çocuğunuz varsa farklı renkleri dolabına alın ve gözlemleyin bakalım en çok hangi renk ile yakınlaşıyor. Bu testin sonucunda dolabını o renklerden oluşturabilirsiniz.

Yay Burcu

Kıyafet seçiminde çocuklarda en rahat olan burç Yay burcu çocuklarındır. İnsanı hiç yormazlar. Bir kıyafet rahatsa onlar için yeterlidir. Yay burcu çocuklarına çok sıkı pantolonlar, kazaklar ya da elbiseler yerine bol parçalar giydirmelisiniz. Böylece enerjik yapılarını rahatsız etmeyen bir stilleri olur. Büyüdüğünde fazlasıyla farklı kültüre meraklı olacakları için çocuğunuzu, şimdiden folklorik desenlerle tanıştırabilirsiniz.

Oğlak Burcu

Oğlak burcu çocukları temkinli çocuklardır. Öyle Koç ya da Kova burcu çocukları gibi uçarı kıyafetleri ve dikkat çekmeyi sevmezler. Bir çocuk için ağır başlı terimi kulağa biraz garip gelmesine rağmen Oğlak burcu çocukları seçtikleri tüm kıyafet tercihleri ile tam olarak ben kendimden eminim duygusunu yansıtırlar. Ayrıca tarzlarını yönetmek konusunda çok tutarlıdırlar. Genellikle elbise onların en çok tercih ettikleri parçadır. Renklerde ise açık ve canlı tonları tercih edebilirler.

Kova Burcu

Eğer Kova burcu bir çocuğunuz varsa olabildiğince açık fikirli ve özgür ruhlu bir çocuk ile karşı karşıyasınız demektir. Renklerin hepsi onun himayesindedir sanki. Bu yüzden en rahat anne ya da babalardan biri olduğunuz için kendinizi şanslı saymalısınız. Düşeceğiniz en büyük hata ona tek renk ya da eğlenceli olmayan tekdüze kıyafetler giydirmek olur.

Balık Burcu

Görsel hafızası kuvvetli, sezgileri güçlü romantik bir çocuk sahibiyseniz sizin ya Balık burcu ya da Venüs, Merkür veya Ay burcu Balık olan bir çocuğunuz var demektir. Hayal gücü oldukça yüksel olan Balık burcu çocukları genelde prens ya da prenses olduklarını hayal ederler. Büyüdüğünde zaten hayatın gerçekleriyle karşılaşacağı için küçükken bu hayalini gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Tabii Pamuk Prenses ya da Rapunzel elbisesi ya da bir prens kostümü değil ama açık pembe ya da nude tonlarında gerçek bir prenses zarafeti taşıyan elbiseler, ya da bir prense yakışacak şıklıkta kıyafetler giydirebilirsiniz.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.