Çocuğunuzun Burcuna Göre Hediyesini Seçin

Her çocuk belli kişisel özelliklerle doğar. Çevresel etmenlerin de etkisiyle karakteri şekillenir. Bu niteliklerin ortaya çıkmasında Güneş burcunun önemli bir payı vardır. Çocuklar, doğuştan gelen özellikleriyle belli objelere ve konulara ilgi duyarlar. Eğer onlara birer hediye almak istiyorsanız burcunu göz önünde bulundurmanız işinizi kolaylaştırabilir. Zevkleriyle örtüşmeyen bir hediye alırsanız zaten çabuk sıkılan minikler için yeni bir arayışa girmeniz gerekecektir. Aşağıda burçların beğenileri doğrultusunda hazırladığımız listeye göz atarak çocuğunuz için ideal hediyeyi belirleyebilirsiniz.

Koç (Bisiklet)

Hareketli ve coşkulu olan bu burcun çocuklarına durağan hediyeler almamalısınız. Koçların içindeki enerjiyi deşarj edebileceği bir eşya almak iyi bir fikir olacaktır. Mesela bisiklet onların zevkine hitap eder. Saatlerce sıkılmadan sürebileceği bu araçla evde ya da sokakta her yere gider. Çocuğun yaşına göre seçeceğiniz bisikletlerin fonksiyonu modeline göre değişiyor. Okul öncesi yaştaysa üç tekerlekli, ev ve bahçe ortamında kullanabileceği basit bir ürün seçebilirsiniz.

Boğa (Masa oyunları)

Durgun ve sakin bir yapısı olan Boğa burcu çocuklarına kişiliğine göre bir hediye alın. Risk almayı sevmedikleri için bedenine sakatlanma ihtimali olan eşyaları tercih etmezler. Boğa burcu minikleri için kutu ya da masa oyunları almak da iyi bir fikirdir. Çocuğunuz sabırla bu oyunları çözmeye çalışacaktır. Bu oyuncakları hem hobi amaçlı hem de problem çözme yeteneğini geliştirmesi adına hediye edebilirsiniz. İnternetteki e-ticaret sitelerinde bu oyunlarla ilgili çok sayıda alternatif bulacaksınız.

İkizler (Konuşan Ayıcık)

Etrafındakilerle iletişim kurmayı çok seven İkizler burcu çocukları genelde konuşkanlıkları ile tanınırlar. Ebeveynlerine türlü türlü sorular sorar ve yeni şeyler öğrenmeye bayılırlar. Sohbet etmekten keyif alan bu çocuklara konuşan bir ayıcık hediye edebilirsiniz. Yeni nesil oyuncakların kelime hazinesi oldukça geniştir ve çocuklarınızın çok ilgisini çeker. Bilgi toplamaktan haz duyan İkizler minikleri bu oyuncaklarla yeni şeyler de öğrenebilir.

Yengeç (Resim Tuvali)

Henüz çocuk yaştayken bile hayal gücü yüksek olan Yengeç burcu çocuklarına resim tuvali hediye edin. İçinde henüz yoğurulmamış bir sanatçı hamuru olan çocuğunuz böylelikle kendini resimde geliştirme imkânı bulabilir. Yaptığı çalışmalara iç dünyasını yansıtan Yengeç burcu çocukları gözlemlerini de kolayca tuvale aktarır.  Malzemelerini internetten kolayca temin edebileceğiniz bu ürünlerle belki de geleceğin ressamını yetiştirmiş olacaksınız.

Aslan (Fantastik Kostüm)

 

Günlük yaşamında 1 dakikasının bile oyunsuz geçmesini istemez Aslan burcu çocukları. Sürekli kendilerine bir eğlence yaratmaya çalışır ve çevrelerindeki arkadaşlarını da peşlerinden sürüklerler. Dolayısıyla onlara keyif alacağı oyun amaçlı bir hediye seçin. Bu sevdiği bir masal kahramanının ya da fantastik bir figürün kostümü olabilir. Giysisiyle birlikte kendine bir oyun kurgularken siz de fotoğraflarını çekerek geleceğe anılar biriktirebilirsiniz.

Başak (Oyun Evi)

Minik yaşında bile hep bir çalışma gayreti içindedir Başak burcu çocukları. Evle ilgili uğraşlardan çok hoşlanırlar. Anne ve babalarının yaptığı işleri taklit etmeye çalışırlar. Onlar için bundan daha eğlenceli bir aktivite olamaz. Bu durumda Başak çocukları için neden bir oyun evi almıyorsunuz? Tepesinde bacası olan, odaları ve eşyaları bulunan renkli ve sevimli bir eve bayılacaklardır. İçine oyuncaklarını da dizerek evcilik oynayabilirler.

Terazi (Giysi)

Kılık kıyafete düşkün olan Terazi burcu çocukları için giysi alışverişi yapabilirsiniz. Alacağınız ürün için öncelikle onun ihtiyaçlarını belirleyin. Mevsime göre kışlık mont, bere takımı veya kazak hediye edebilirsiniz. Sevdiği renkleri ve parçaları muhakkak göz önünde bulundurun. Terazi burcu çocukları haz etmediği bir giysiyi severek giymeyecektir. Ayrıca pantolonda, tulumda veya elbisede kendini rahat hissetmiyorsa ısrar etmeyin, beklentilerine göre bir ürün alın.

Akrep (Masal Kitabı)

Herkesin çocukken masal dinlemişliği veya bununla ilgili kitapları okumuşluğu vardır. Hikâyenin kurgusuna göre okuyucuyu kendine çeker kitaplar. Akrep burcu minikleri masalları diğer çocuklara göre daha çok severler. Hele de içinde periler, sihirler ve hayvanların dile geldiği öyküler varsa. Onun kitap hediyesini zevkine ve yaş grubuna göre belirleyin. Eğer okul öncesi çağda ise masalları ona siz okuyabilirsiniz.

Yay (Şişme Havuz)

Neşeli ve hayat dolu olan Yay burcu çocuklarının sporla arası iyidir. Eğlence dozu yüksek olan çocuklara yönelik faaliyetlerden çok keyif alırlar. O halde ona bir şişme havuz hediye edin. Daha çok yaz ayları için düşünülse de kışın ev içerisinde de kullanabilirsiniz. Banyo yapmaktan hoşlanmıyorsa çocuğunuzu havuz içerisinde yıkayarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Oğlak (Kumbara)

Yaşına göre ağırbaşlı ve olgun olan bu çocuklar materyalist eğilimleriyle dikkat çekerler. Her çocuk gibi oyun oynamayı sevseler de yetişkinlere özgü alışkanlıklar da edinebilirler. Özellikle ilköğretim çağlarında bu yaklaşımları daha belirgin olur. Mesela eğlence amaçlı masraflardan ziyade fayda odaklı ürün tercihleriyle dikkat çekerler. Onlara sevimli bir kumbara alırsanız harçlıklarını bu kutuda severek biriktirirler. Diledikleri zaman da kumbaralarını açıp istedikleri eşyayı almanın mutluluğunu duyarlar.

Kova (Uzaktan Kumandalı Araç)

Teknolojik aletleri merakla inceleyen bu burcun çocukları klişe oyuncaklardan ziyade sıra dışı ürünlere yönelirler. Durağan oyuncaklardan bir süre sonra sıkılırlar. Kova miniklerinin beğenilerine uygun bir hediye almak için uzaktan kumandalı oyuncak arabaları inceleyebilirsiniz. Zekasıyla dikkat çeken bu çocuklar bu araçları çok iyi komuta ederler. Bunları ev içerisinde veya dışarıda sıkılmadan uzun süre kullanabilirler.

Balık (Enstrüman)

Balık burçlarının ince ve sanatçı ruhunu çocukluğunda bile gözlemleyebilirsiniz. Müzikle araları iyi olmakla birlikte duygusal şarkılardan ayrı bir mutluluk duyarlar. Onlara herhangi bir çocuk enstrümanı aldığınızda ellerinden düşürmek istemeyeceklerdir. Minik parmaklarıyla müzik yapmaya çalışırlarken derinde yatan yeteneklerini de keşfedebilirsiniz. Gelecekte büyüdüklerinde, dilerlerse işi profesyonel bir boyuta çıkararak çok başarılı birer müzisyen olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.