Cinsel Tabularını Yıkmak İçin Dozere İhtiyacı Olan İki Burç!

Cinsellik! Yatak odasından dışarıya çıkmayan, ağza alındığı zaman yadırganan, fakat her canlının hayatında olan bir konu. Aslında doğanın kanunu. Fakat ne okullarda eğitimi veriliyor ne de aile ya da arkadaş ortamında konuşulabiliyor. Yıkılması zor bir tabu olarak insan hayatında büyük bir yer ediniyor. Peki hangi burçların bu tabuyu yıkmak için dozere ihtiyacı oluyor? Bir fikrin var mı?

Geleneksel Oğlaklar

Oğlak burcunun keskin çizgileri, etrafına ördüğü kırılması zor duvarları vardır. Kafasındaki şeylerin pek dışına çıktığı görülmez, yeniliği, değişimi pek sevmez. Oyunu kuralına göre oynar, çizgisinin dışına asla çıkmaz. Tabii cinsellikte de böyle. Ölçülü doğası, diline kelepçe vurur. Öyle olur olmaz her yerde seks konusunu açmaz, özelini diğer insanlarla paylaşanlardan pek hoşlaşmaz. Yatak odasında yaşanan orada kalır onun için. Korkularını, tabularını kilitli bir sandıkta tutar. Anahtarını kimsenin bulamayacağı bir yere saklar!

Çekingen Başaklar

Bu kadar rasyonel düşünen bir burç neden seks hakkında konuşmayı sevmez? Neden utanır, cinsellik lafını duyduğunda yanakları kızarır? Belki milletin ağzına laf olmaktan korkar, tedbirli davranmak ister. Belki de takıntılarıyla, tabularıyla yüzleşmekten kaçar. Eleştirilmekten hoşlanmaz. Tabii bir seçenek daha var. Çekingen Başaklar, kendilerini doğru ifade edemediklerini düşünerek çoğu zaman yanlış anlaşılmaktan korkar. Kendilerini birkaç adım geri planda tutar. Cinsel tabularını yıkmak için kocaman bir dozere ihtiyaç duyar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.