Çıktığı Yarışta Birinciliği Kimseye Kaptırmayan Burçlar!

Hani vardır ya “kimseler bu konuda benim elime su dökemez, depar atsa önüme geçemez” dediğiniz, kendinize öyle de güvendiğiniz alanlar! İşte sıra onlarda! Burçların rakip tanımadığı, kendimi tek geçerim demeyi ihmal etmeyip hiç de mütevazı olmadığı alanlarda sıra!

Koç       

Kimse senin kadar güçlü bir karaktere sahip olamaz. Senin gibi esirgemediği lafları ardı arkasına dizip, yaşamını dürüstçe sürdüremez! Her duruma uygun kuyruklu bir yalan üreten, kıvırmaktan dansöze dönen insanların yanında dosdoğru oluşunla dikkatleri çeker, alkışları toplarsın. Her durumda kaya gibi sağlam, mert, cesur olmayı başarırsın!

Boğa    

Kimse olaylar karşısında senin kadar sakin kalamaz. Herkes yaygarayı basar, öfkesini dindirmek yerine içindeki ateşi harlar, en haklı olmak için ortalığı ayağa kaldırır konuyla ilgili herkesin kulağına yanlı bir su kaçırır, sense tüm nezaketin, dinginliğin ile kaosu dağıtmaya çalışırsın. Önce saygını yitirmez, kimsenin kalbini kırmaz, huzurdan başka köyde mutluluk aramazsın.

İkizler  

Kimse senin kadar kolay adapte olamaz. Koşulların gereklerini yerine getirir, her ne olursa olsun girdiğin her ortamda eğlenmeyi bilirsin. Temizlik yaparken şarkını söyler, kitap okurken müzik dinler, eğitimlere katılır türlü türlü insanla sohbet eder, keşif peşinde bir ömür meşk eder, yüzündeki gülücüğü bir an olsun eksik etmezsin. Hayatın tadını çıkarır, saçma beklentiler içine girmez,kendini bile bile mutsuz etmez, anını yaşarsın!

Yengeç

Kimse sevdiklerine senin kadar sahip çıkamaz. Annenin huzurunu, babanın sağlığını, arkadaşlarının yürek yangınını, eş dostunun yalnızlığını düşünür, ihtiyaç sahiplerinin çağrısını duyarsın! Ne olursa olsun, kendini herkesin yerine koyar, empati kurmadan yargısız infaza kalkmazsın! İnsanlara yardım elini uzatırken suçlamaz, aşağılamazsın! Sıcacık yuvanda nice insanı korur kollarsın!

Aslan  

Kimse senin kadar baştan çıkarıcı olamaz! Ne yüz nakli yaptırmak, protez saçlarla, dolgu dudaklarla, en dikkat çekici lenslerle güzelliğine güzellik katmak yani sonradan olmak değil, Aslan doğmak gerek! Kaşla, gözle, işveyle, nazla değil, doğası gereği Aslan olmak gerek! Sahip olduğun bütünlüklü varlığınla dokunduğun gözde mühürlenip kalır, akıllara kazınırsın!

Başak  

Kimse senin kadar doğru analiz yapamaz. Hayatı boyunca matematik eğitimi almak, polisiye romanları soluksuz okumak, bolca antrenman yapıp satranç tahtasıyla bir bütün olmak da yetmez bazen! Başak’ın sahip olduğu analitik düşünme kabiliyeti, alternatif zekâ ve gözlem yeteneği bir araya gelince bambaşka bir meziyet çıkar ortaya! Sonradan kolay kolay kazanılamayacak bu yeti, detektör gibi göz, yüksek dikkat gerektirir.

Terazi  

Kimse senin gibi arabuluculuk yapamaz. Herkes kendi başına gelmeyen sorunları görmezden gelir, başkalarının küslüklerine sırtını döner! Ama Terazi barış çubuklarını yakar, beyaz güvercinlerin ayaklarından prangaları çıkarıp atar, küsleri sarılmaya motive eder, tüm sorunları çözer! Terazi dünyada huzurun hâkim olmasını önemser!

Akrep  

Kimse senin hissettiklerini hissedemez. Herkes hislerinin dibini gördüğünü, duygu gölünde salındığını, felaketlerin en büyüğünü yaşadığını, yanıp yıkıldığını, ciğerinden parçalandığını sanır; ama özellikle topraklar, ateşler ve havalar tüm bu duygulara kulaktan dolma alışır, yaşadıkları duygu kırıntısını okyanus sanır! Ama Akrep hayallere sığmayacak bir duygu derinliğine sahiptir.

Yay       

Kimse olası felaketleri senin kadar korkusuzca göze alamaz. Hiçbir şeyden korkmaz, korkusuz olduğunun dahi farkına varmazsın! O kadar kötülük düşünmez, aklına negatifi getirmezsin. Yasakları sevmez, imkansızı hiç beğenmezsin! Senin için zorluk diye bir şey yoktur, gözünü kapatır atlar, bana bir şey olmaz der dalarsın! Yeter ki macera olsun asla pas geçmezsin!

Oğlak   

Kimse sahip olduğu koşulları senin kadar geliştiremez. Yoktan var oldum diyenler, iki adım atar, sen bodrum kattan başladığın yolda zirvenin havasını solur, kaçak kat çıkmanın yolunu dahi bulursun! Senin için gelişimin sonu, duru, durağı yoktur! Kendini sürekli yetiştirir, yüceltir, başarılarını yeniler, kariyer basamaklarını emin adımlarla çıkarsın. Sen yaşamda en çok mesafe kat edensin!

Kova    

Kimse senin kadar farkındalık sahibi olamaz. Sen alternatif bakış açınla, asırlardır süregelen, başka yolu olmadığı düşünülen çıkmaz sokaklara geçit verir, sorunlara alternatif çözümler geliştirmeyi başarırsın! Herkes şikâyet eder, cılız sesleriyle pasif direnmeyi meziyet zanneder! Sen derhal örgütlenip sesini daha gür çıkarır, zalimin kulağına sağduyu kaçırırsın!

Balık    

Kimse senin kadar akışta kalamaz! Yaşamın kendisine sunduğu her şeyi mutlulukla karşılar, elinden gelmeyen için beyhude hayıflanmazsın! Tevekkül etmeyi bilir, başarabildiklerini yapar gerisini evrenin mükemmel düzeninin takdirine bırakırsın. Kavgayı sevmez, arzularının gerçekleşmesi konularında inatla ısrar etmez, olacak ile öleceğin önüne geçemeyeceğini bilir, kendini beyhude yormazsın! Sen bilgi ruh olarak doğup, eren olarak yaşarsın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.