Tanıştıralım! Burçların Korkulu Rüyası Ghosting!

En son sevgilinizle nerede tanıştınız? Kafede, tatilde, otelde, ofiste, metroda, sokakta… Cevabınız “hayır” değil mi? Durun biz tahmin edelim: Tinder, Instagram ya da benzer uygulamalar, sayfalar… Bingo! Merak etmeyin yadırgamadık tabii… Gelmişiz 2018’e, sanki başka şansınız var değil mi? Ekmek almak için markete gitmeye üşenen bir nesil, çıkıp bir de sevgili mi arayacağız orada burada? İndir aplikasyonu, gelecekteki kocanız 5 dakikada kapınızda! Tabi önce yatağınızda… Devir zaman devri ne de olsa! Hesaplı kullanmak lazım, lakin zamandan tasarruf ederken kendinizi de bozuk para gibi harcatmamak lazım. Herkesin bir değeri var sonuçta. Kör alınıcınız mı gelmiş, bakın bakalım kapınıza.

Tanışma muhabbetini geçelim, orası sizin hayat tarzına kalmış. Evlilik planları yaptığınız adam bir bakmışsınız kayıplara karışmış. E ne oldu? Her şey yolundaydı… Balayına Bali’ye gidiyordunuz hani… Arkadaşlarınıza nispet bile yaptınız daha yolun sonunu görmeden. Oldu mu şimdi? Olmadı. Damat adayı arkasına bile bakmadan topukladı. Belki gözü korktu, belki sorumluluktan kaçan bir Balık gibi daldan dala atladı, derin sularda kayboldu. Belki de siz arkasından bakarken belki çoktan başka bir yuva kurdu.

İşte biz buna: Ghosting diyoruz. Yani hayalete dönüşmek, bir anda ortadan kaybolup tasını tarağını toplayıp gitmek. Sanki hiçbir şey olmamış gibi son vitese takıp gazı köklemek. Siz hala ne olduğunu anlamış değilsiniz tabii. Sevgilinizden cevap alamamaya başladınız. Sosyal medyada onu takip edemez oldunuz. Aslında en acılı şekilde terk edilme şeklinin paydasındasınız. Ne kadar ulaşmaya çalışsanız da arkadaşlarınızı devreye soksanız da bir zamanlar karşınızdaki insan, şimdi baya baya kapı duvar olmuş. Bir bakmışsınız Whatsapp fotoğrafı gitmiş, bir bakmışsınız Facebook’taki ilişki durumunuz silinmiş. E hayliyle siz de kafayı yemişsiniz. Cevap alamamak, karşılıksız kalmak içinizi kemirmiş, egonuz kabara kabara bir hayli şişmiş. Sağlam pabuç dediğiniz insan, görünmez bir hayalet gibi kaçıp gitmiş…

Burçların Korkulu Rüyası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.