Cicim Aylarından Sonra Burçlar!

Yepyeni bir ilişkiye başladığında her şey ne kadar güzeldir. Gözün aşkından başka bir şey görmez, sevgi dolu mesajların sonu gelmez, hediyesiz çiçeksiz tek bir gün bile geçmez. Düşünsene, ilişkide her şey her iki taraf için de olabildiğince toz pembe… Sonsuza kadar değil tabii, cicim ayları bitene kadar! Zira her güzel şeyin bir ömrü var. Bir yerden sonra o ilk günkü heyecan biter, mesajlaşmalar azalır, hediyeler artık özel bir gün hatırlanabildiyse vardır. Aşkımlar, canımlar, cicimler hepten raflara kaldırılır. Nereden bakarsan bak, en ufak rica cümlesini duymak bile neredeyse imkansıza yakın. Heyecan tükenmiş, taraflar kendilerini iyiden iyiye salmaya başlamıştır… Dikkat edilmezse sonradan ilişki nereye gider meçhul, bizden söylemesi. Meraklıları için işte burçların ilişkilerdeki before ve afterı!

Heyecan Yoksa Ben De Yokum Diyen Koç

Bugüne dek her ilişkisinde kovalayan tarafta yer alan Koçlar, sevdiklerini elde etmek için kırk takla atar. İster sevgili olsun isterse evli, başlangıç evresinde keşfettikleri her yeni aşama onlar için fazlasıyla eğlenceli. Aşk onlar için sonu gelmez bir macera sonuçta… İlişki bir yerden sonra kendini tüketmeye başlamış, her şey bir rutinden ibaret olduysa eyvah! Arka planda ayrılık çanları çalmaya başlar. Koçlar, kendilerini tatmin edemedikleri bir ilişkide figüran olmaktansa yepyeni maceralara yelken açmayı kendilerine bir borç sayar.

Güvenli Limanda Demir Atmayı Yeğleyen Boğa

Boğalar için her zaman yeni birine ilişki için şans vermek, büyük bir risk almak demek! Kişiyi sahiden tanıyıp tanıyamayacağı, ilişkinin mutlu bir sona varıp varamayacağı meçhul sonuçta! Tarafların hassas bir zemin üzerinde yürüdüğü cicim aylarının geçilip, güvenli bir limana demir atılması ise onların nazarında ilişkinin gerçek başlangıç tarihi olabilir. Zira Boğalar için aşk demlendikçe güzelleşir. İlişkinin bir yerden sonra heyecanını tamamıyla yitirip alışkanlığa dönüştüğü durumlarda ise kendilerini salmaları fazlasıyla olası.

Her Anı Yeni Bir Heyecan Olarak Gören İkizler

İkizler için cicim ayları bir ömür sürebilir. Ne heyecanları biter ne de enerjileri. İlk gün aşk için ne kadar istekliyse son güne dek bu durum değişmeyecektir. Cicim ayları sonrası yine onlar için yepyeni bir deneyim. Hiç bilinmeyen bir alana adım attıkları göz önüne alındığında heyecanının alevinin sönmesi pek mümkün değil. Yeni döneme kolayca adapte olması ve aşkını daima diri tutması karşılaşılması en muhtemel tablo olabilir.

Geleceğe Güvenle Bakmaya Başlayan Yengeç

Yengeçler için aşk karşısındakine kalpten güvenip, güvenli bir şekilde geleceğe yürüyebileceğine kanaat getirdikten sonra düşündüğünde başlar. Bir anlamda deneme süreci olarak gördüğü cicim aylarından sonraki evre, aşkta en sevdikleri dönem olabilir. Taraflar artık birbirini tanımış, beklentiler oturmuş ve güven sorunu ortadan kalkmıştır… Bu saatten sonrası kendinden emin bir şekilde geleceğe el ele yürüme zamanı.

Cicim Aylarını Daim Kılmak İsteyen Aslan

Aşklarında kovalanan taraf olmaktan büyük haz duyan Aslanlar için aşkın ilk zamanlarında el üstünde tutuldukları o sihirli dönem her şeye değer! Gönüllerinin hoş tutulduğu, bir dediğinin iki edilmediği, sonu gelmeyen sevgi sözcükleriyle istediği gibi şımarabildiği bir zaman aralığından söz ediyoruz. Aksi düşünülebilir mi? Onları kaybetmek istemeyenlerin cicim aylarını ilişkinin standardı olarak görmesi şart. Rutine binen bir ilişkide talep ettiği ilgiyi göremeyen Aslanların sevgiyi başka kollarda araması sürpriz olmaz, bizden söylemesi.

Cicim Aylarını Test Süreci Olarak Gören Başak

Pembe gözlükler takıp, aşkın hülyalı evrelerinde fink atmak, Başaklardan beklenecek bir hareket değil. Hakeza mantıklarının sesini bir kenara bırakıp, kalplerinin götürdüğü yere gitmek de öyle! Cicim aylarını koca bir illüzyon olarak gördüklerinden her şeyin yerli yerine oturduğu evreyi iple çekiyor bile olabilir. Ak koyun kara koyun burada belli olacak çünkü, bir ilişkide tamam mı devam mı sorusunun yanıtını ancak böyle verebilir. Her şey silinip gidebilir ama güven ve saygı yerli yerindeyse hâlâ, işte o zaman partneriyle bir ömrü beraber geçireceğinden emin olabilir.

Aşkın Her Tonunu Seven Terazi

Aşk dolu bakışlardan gözlerini alamadığı, sevdiğinin elini bir kez olsun bırakmadığı, romantik jestlerle bulutların üzerine çıktığı o dönem, Teraziler için neredeyse cennetin tanımı. Cicim ayları onlara kalırsa daim olmalı. Yanlış bir izlenim vermeyelim, pek tabii aşkın yeni evreleri de onlar için fazlasıyla ilgi çekici. Sevdiği insan yanında olduktan sonra cicim ayları ya da sonrası fark etmez, aşkını dolu dizgin yaşamaya kaldığı yerden devam edebilir.

Cicim Aylarında “Next” Tuşuna Basan Akrep

Kim ne derse desin, cicim ayları tarafların birbirini kaybetmekten en korktuğu dönem. Gösterilen aşırı ilginin ya da birbiri ardına verilen tavizlerin başka bir açıklaması olamaz ki… Akrepler için ne denli çileli bir dönem olduğu tam olarak buradan belli. Her şeyin rayına oturduğu dönemde ilişkinin iplerini alıp, daha derinlere dalmak ise onlar için çok daha ilgi çekici. Partnerini kontrol altında tutabildiği ve hayatına daha fazla müdahil olduğu dönem onlar için aşkın en güzel evresi.

Sıradanlığın Karşısında Duran Yay

Yaylar için aşk, cicim aylarının ömrü kadar! O tatlı heyecan olmadıktan sonra biriyle bir ömrü harcamakta ne fayda var? Sahiden aşka dair en korktukları senaryo, ilişkinin heyecanını yitirmiş bir alışkanlığa dönüşmesi. Taraflar kendilerini salmaya başladıysa ve aşkın enerjisi artık hissedilemiyorsa onlar için veda vakti gelmiştir. Onları elinde tutmak isteyenler, ne yapıp edip heyecanlarını canlı tutmayı bilmeli.

Aşkı Uzun Vadeli Bir Yatırım Olarak Gören Oğlak

Uzun flörtler, gezmeler tozmalar, yeni nesil aşklar… Oğlakların alakası olmaz böyle şeylerle. Babasından gördüğü gibi kişi bir kere sever, hayatı paylaşmaya bir kere evet der. Cicim ayı ya da sonrası yok ki bunun. Sevgi de saygı da her zaman aşkın bir parçası olmalı. Hatta ona kalsa taraflar ne zaman ki o kaotik başlangıç evresini atlatıp güven içerisinde birbirleriyle baş başa kalır, işte o zaman istikrarlı hayat yolculuklarına çıkmaya artık hazırdır.

Kalbine Ulaşması Zaman Alan Kova

Kovaların hayata bakış açıları zaman ve mekândan bağımsız. Başkaları için birkaç ay aşkı bulmak için yeterliyken, onlara bir ömür bile yeterli gelmeyebilir. Açıkçası cicim aylarının yüzeysel kalan yanı onlar için bir tık rahatsız edici. Pembe bulutlar dağıldığında, partneriyle yakınlaşması ve kendini açması çok daha olası. Zamanlarını birbirinin gerçek kimliklerini tanımaya ve derin sohbetlere dalmaya ayıracakları yeni evre onlara göre çok daha mantıklı.

Aşkı Bir Ömür Süren Balık

Balıklar için aşk öyle iki kişinin birbirine sevmesinden ibaret değil. Çok daha fazlası! Hayata ve insanlara baktıkları bir tür bakış açısı. Cicim aylarından ya da sonrasından bahsetmek bu noktada pek de anlamlı değil. Onlar için iliklerine kadar hissettikleri aşk bir keredir ve kalpleri attığı sürece devam edecektir. Partneriyle arasındaki o derin bağı ve heyecanı ömrünün sonuna dek koruyacağı rahatlıkla ifade edilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.