Cesur Yönleriyle “Yok Artık” Dedirten Burçlar

Herkesin normal yaşam tarzının dışına çıkarak irili ufaklı, cesaret gerektiren işlere giriştiği olmuştur. Bilinmez sonuçlar getiren bu davranışlar bazen pişmanlık doğurabilir. Sürpriz sonuçlarından ötürü bir daha yapmak konusunda kişi tereddüte düşebilir. Bazı burçlar vardır ki cesaret onların kişiliğinin bir parçasıdır. Sınırları zorlayan bu davranışları başkalarını hayrete düşürür. İşte cesur kimliğiyle öne çıkan ve “yok artık” dedirten o burçlar:

Koç

Zodyak’ın en cesur burcudur. Onun lügatinde çekinme, bekleme, temkinli hareket etme gibi kavramlar yoktur. Belli konularda değil her hadisede beklemeden sabırsızca harekete geçer. Koçların tehlike veya risk karşısında korkmadan, cesurca yaklaşımı takdir görür bazen. Özellikle erkeklerinin cesaretli ve net tavrı hayranlık uyandırabilir. Gel gör ki bu durum bazen gereksiz kavgacılığa kaçabilir. Karşılıklı tartışmalarda öfke patlaması yaşayıp ağzına geleni söylemesi bazen onların zararına sonuçlanır. Kinini içine atamaz, politik davranamazlar. Karşısındaki kişinin patron, müdür ya da nüfuzlu biri olmasını umursamadan lafını oturtur.  Cesaretinin belli bir sınırı yoktur.

Aslan

“Ormanların kralı” olarak cesaret yürüyüşünde elbette önlerde giderler. Koç burçlarıyla bu anlamda benzer özellikleri olmakla birlikte dizginleri kendi ellerine almak adına çatışırlar. Toplulukla yapılan işlerde yöneticiliği üstlenip kararları kendileri almaya çabalarlar. Liderliği eline geçirdiği zaman cesur atılımlar yapar, bunun karşılığında da takdir görmeyi beklerler. Neşeli bir tarafları olduğu için normal koşullarda eğlenceli bir lider olacaklarının altını çizelim. Ağır işlerden haz etmeyen ve tembelliği seven Aslanlar, üstlendiği sorumluluğun angarya kısmını değil yöneticilik kısmını tercih eder. Asabi tarafı da olan bu burç, tartışma kaçınılmaz olduğunda otoriter ve cesur yönüyle karşı tarafı er geç yener.

Akrep

Onun cesaretli kimliği biraz daha karmaşık konulara yöneliktir. Akrepler yasaklı ve gizemli objelerin ardından gitmeye bayılırlar. Bilinmezliğin ve tecrübe etmemiş olmanın kaygısı onda yoktur. Karanlık tarafın izini sürmek onun doğasında vardır. Terk edilmiş bir evi gezmek, lav püskürten bir yanardağa yaklaşmak, tehlikeli bir firariyle iletişim kurmak Akrep burçlarınınki gibi bir cesarete sahip olmayı gerektirir. Korku-gerilim türünde filmler izlemek için ideal bir partner olurlar. Toplumda muhafazakarlığın sınırlarına takılmış yasakları delmek de onlar için oldukça çekicidir. Sekste kuralları umursamaz diledikleri gibi cinselliği yaşarlar. Bu yönleri onlara ayrı bir aura katar.

Yay

Adrenalinin verdiği hazza ulaşmak için cesaret edemeyeceği bir şey yoktur. İçindeki merak ve keşfetme arzusu yüzünden bilmediği patikalara koyulur ancak risklerini görmezden gelir. Otostopla dünyayı gezecek kadar cesaretleri vardır mesela. Durağan aktiviteler onlara göre değil. Birçok insanın çekindiği sporları gözü kapalı yaparlar. Bu yönleri insanları imrendirir, Yayların aktivitelerden aldığı hazza özenirler. Yamaç paraşütü, dağcılık, kayak gibi tehlikeli sporları tercih ederler. Fazla risk aldıkları için fiziksel yaralanmalar kaçınılmaz olur. Kazalar sonucu bel fıtığı, sakatlanma, kemik kırığı-çıkığı gibi sorunlara maruz kalırlar. Bu problemler bile onların cesaretini kırmaz, mutlu oldukları şekilde yaşamaya devam ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.