Çenesi Başına Dert Olmuş Burçlar!

Eşle dostla sohbet etmek, bir konu hakkında fikir alışverişinde bulunmak, bazı konularla ilgili ufak tefek tartışmalara girmek gibi durumlar çok insani boyutta eylemler. Ancak bazı burçlar için hayat bu konuda pek de yolunda seyretmiyor. Sakin sakin sohbet etmek yerin ağzını açıp gözünü yumanlar olduğu gibi en basit mevzuyu bile tartışırken son söylenecek şeyi ilk başta söyleyerek fitillediği ateşle ortalığı yangın yerine çevirenler de bulunuyor. Tabii bir de hayatın tüm dertlerini omzunda taşıyarak ona buna dert anlatarak, çevrelerindeki bıktırıp kaçıranları da unutmamak lazım.

İşin özünde mevzu ne olursa olsun, bazı burçlar var ki yaradılış itibariyle bütün enerjileri çenelerinde ve dillerinde toplanmış. İşte size çenesi başına dert, çevresine ızdırap olmuş burçlar ve özellikleri…

İkizler

İkizler denildi mi tabii ki gıybet sevgisi ile gözümüzün önüne elinde çekirdeği arkadaş ortamında dedikoduları toplayan biri gelir. Dedikoduyu sevmesi, aslında İkizler burcunun kötü niyetli olduğunu göstermiyor. Ancak ağzının sıkı olmaması başına fazlasıyla dert açabiliyor. Özellikle istemeden de olsa ağzından kaçırdığı laflar sebebiyle yakın çevresine kendini aklama konuşmaları sırasında oldukça can sıkıcı bir ortam yaratabiliyor. Daha da kötü senaryoda kendini haklı çıkarmak için saatlerce konuşarak karşısındaki bezdirebiliyor. Tüm bunların ötesinde İkizler çenesinden en çok kızdığı zaman korkun. Hırsını alana kadar konuştukça konuşacağı çenesinden belli bir İkizlerle karşı karşıya kalırsanız arkanıza bakmadan kaçın!

Yay

Tez canlılığından mıdır bilinmez, kendi istediği bir şeyi yapmak için oldurana kadar karşısındakinin başının etini yeme potansiyeline sahiptir Yay burçları. İster aşık olduğu kişiyle yemek yemek istesin, isterse hayalindeki gözlüğü bulmuş ama fiyatında pazarlık etmek istesin, fark etmez… Çocuk gibi istediği olan kadar konuştukça konuşur. Felsefi yaklaşımlarını patavatsızlığıyla da birleştirirse karşısındaki için hayat gerçekten çekilmez bir hal alabilir ve “yeter ki sussun” diye Yay kişisinin istediğini bir çırpıda yapabilir. Felsefi konuşmalar demişken, Yay burcunun çenesiyle en iyi yaptığı işlerden biri de karşısındakini ikna edebilmektir. Öyle ki bir haber programına çıkıp, uzaylılarla ev arkadaşı olduğunu iddia edip saatlerce anlatsa tüm izleyiciler inanır.

Balık

Ne kadar sakin bir görünüşe, hülyalı hülyalı bakan gözlere sahip olsa da Balık burcunun alamet-i farikası çenesinde gizli. Özellikle de yakınındakileri canından bezdirebilecek potansiyele sahip. En yakın arkadaşını arayıp saatlerce yaşadığı bir olayı ağlayarak anlatabilir, eşine patronunun onu ne kadar üzdüğünden şikâyet edebilir ya da annesine gidip kocasının eve geç gelmesinden iki gün boyunca yakınabilir. Sanki bütün dünyanın dertleri sırtındaymışçasına incir çekirdeğini doldurmayacak olayları konuşur da konuşur. Birkaç vakit sonra ise arkadaşlarını aradığında açılmayan telefonlara da üzülecek ve kendine yeni konuşma malzemeleri yaratacaktır. Tüm bunlara rağmen sadece duygusallığının çenesine vurması herkes tarafından kanıksanacak ve tüm çevresi ona kucak açmaya devam edecektir.

Kova

Özünde gerekmedikçe konuşmadığı düşünülen Kovaların çenesi en çok ukalalıktan ve kibirden kapanmaz. En iyisini, en doğrusunu tabii ki onlar bilir. Hatta her zaman haklı onlardır. Eğer sevgiliniz ya da eşiniz Kova burcu ise hayatınızın en zor anlarına hazırlıklı olmalısınız. Zira bir tartışma sırasında siz kendinizi anlatmak için çabalarken ondan “Tamam, ben başka bir şey söylemiyorum” cümlesini duyarsanız asla inanmayın! Ağzını bu cümleden sonra açacaktır ve haklılığını kanıtlamak için konuştukça konuşacaktır. Ta ki “deli deliyi görünce sopasını saklarmış” misali karşısındaki delirip ondan çok konuşmaya başlayıncaya kadar…

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Ben YAY, kardeşim İKİZLER, annem KOVA. Allah babama sabır versin 3 kadınla baş etmeye çalışıyor.😂😅

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir