Cebinde Akrep Besleyen Burçlar

Maddiyat herkes için farklı şeyler ifade eder. Savurgan burçlar için gezip tozma, eğlence, lüks bir restoranda yemek, pahalı giysiler alma aracıdır. Eli sıkı burçlar içinse biriktirme, ayağını yorganına göre uzatma, geleceğini garanti altına alma sigortasıdır. Genelde realist olan bu insanlar mali konularda duygusal davranmazlar.  Zodyak’ın cebinde akrep besleyen bu burçlarını ve cimrilik gerekçelerini inceleyelim.

Boğa

Uyumluluk, sabır, sadakat gibi pozitif özellikleri olmasına karşın Boğaların cimrilik gibi olumsuz bir yönü vardır. Lüksü, konforu çok seven Boğa burçları zaman zaman marka ürünler almak için kesenin ağzını açsalar da aşırıya kaçmamaya çalışırlar. Onların cimriliği daha çok başkalarına karşıdır. Dolayısıyla manevi değil ama maddi konularda bencildirler. Bu burçtan bir yöneticiniz veya işvereniniz varsa mümkünse ondan fazla zam istemeyin. Sakin ve tatlı dille birkaç bahane sıralayıp kibarca zam talebinizi geri çevirebilirler. Güvenilir, sadık insanlar olsalar da karşı cinsle ilişkilerinde de maddiyata bakarlar. Ekonomik durumu iyiyse birliktelik kuracağı insanın da aynı seviyede olmasına özen gösterirler. Çevresindekilere pahalı hediyeler almayı yük görürler.

Oğlak

Yüreğinin değil mantığının götürdüğü yere gitmeyi tercih eden Oğlaklar astrolojinin pinti burçları arasındadır. Gereksiz harcamalardan ve israftan hiç hoşlanmazlar. Sadece başka insanlara karşı değil kendi masrafları konusunda da cimridirler. Esasında onların bu tutumu bencillikten ziyade gelecek kaygısından ileri gelir. Ellerine yüklü miktarda para geçtiğinde har vurup harman savurmak yerine bankada değerlendirmeyi doğru bulurlar. Oldukça sorumlu ve temkinli olup, gelecekte dara düşerim kaygısıyla birikim yapmaya uğraşırlar. Kalabalık halinde gidilen mekanlarda sadece kendi hesabını ödemeyi tercih ettiği için eleştirilebilirler. Ölçülü ve sınırlı harcama alışkanlığını ev yaşamında da gösterir, çocuklarına ayakları üzerine durmayı ve gereksiz harcamadan kaçınmayı aşılarlar.

Başak

Aşırı derecede olmasa da bu burçlar da fazla para harcamayı sevmezler. Fayda odaklı düşündükleri için eğlence, lüks ve direkt kazanç getirmeyen giderlere harcama yapmazlar. Kıyafet konusunda gösteriş, marka gibi bir takıntıları olmadığı için eskimemiş veya deforme olmamış bir giysiyi uzun süre giyebilirler. Çalışkan ve zanaatkar ruhlu olan Başaklar, paranın kolay kazanılmadığı düşüncesiyle ziyan edilmesini doğru bulmazlar. Gelirini direkt fayda sağlayan masraflara harcarlar. Ev düzeninde de elektrik, su, doğal gaz gibi kaynakları verimli kullanmaya gayret ederler. Ev yaşamı dışında sosyal olmadıkları için dışarıdaki pahalı eğlence anlayışında gözü kalmaz, mutlu olduğu şekilde mütevazı yaşarlar.

Yengeç

Zodyak’ın tutumlu bir burcu olarak maddi konularda ayağını yorganına göre uzatır. Parası olmadığı zamanlarda bütçesini fazla zorlamamaya çalışır; alışveriş, gezip tozmak gibi masraflarla kredi kartına yüklenmezler. Zaten bu tarz aktivitelerden gözü olduğu söylenemez çünkü evde zaman geçirmeyi daha çok severler. Yatırım konusunda kafası iyi çalışır, kazançlarını en iyi şekilde değerlendirmeye gayret ederler. Merhametli ve yardımsever olan Yengeçler, ekonomik durumları iyiyse ihtiyaç sahiplerine bağış yapmayı sorun etmezler. Öncelikleri kendilerinin ve ailelerinin hayatlarını garantiye almak sonrasında belli ölçüde harcama yapmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.