Cannes 2018 Kırmızı Halı Geçidinde Dikkat Çeken Burçlar

Önümüzdeki günlerde sahiplerini bulacak olan 71. Cannes Ödül Töreni’nin şehrinden bu yıl bugüne kadar geçen ünlülerin yıldız haritalarına göre giyim zevklerini masaya yatırdık. İçlerinde biriciğimiz Serenay Sarıkaya’nın da olduğu stillerini astroloji gözünden inceleyelim.  

Burçların giyim tarzı Güneş, Venüs, yükselen burç ve Ay ile şekilleniyor. Bunların tümünün birleşimi bize ünlülerin tarzları hakkında ipuçları veriyor. Bazıları haritalarını olduğu gibi yansıtırken bazılarıysa bizi oldukça şaşırtıyor. Bakalım Cannes sokaklarını arşınlayan ünlüler haritaları ile uyumlular mı?  

Serenay Sarıkaya

Magnum’un davetlisi olarak Bella Hadid ve Alexander Wang ile birlikte önce dondurma hazırlayan sonra da aynı markanın partisine katılan Serenay’ın Güneş burcu Yengeç, Venüs’ü Aslan, Ay’ı ise Kova. Normalde Güneş burcu Yengeç olanlar rengarenk ve pastel tonlarına, çiçek desenlerine bayılır.  Günlük hayatında ve özel gecelerde Serenay, pek Güneş burcuna göre giyinmiyor. Aslında Güneş burcu Yengeç olanlar feminen ama seksi olmayan bir tarz benimsediklerinden Serenay’a hiç uymuyor. Fakat Cannes’da bu kuralı pembe mini göğüs dekolteli, etek ucunda pastel renklerde payetler olan kostümü ile bozuyor.

Cesur ve iddialı göğüs dekoltesi ise Venüs’ünün Aslan burcunda olmasından kaynaklanıyor. Ay burcunun Kova olmasıysa sıra dışı seçimler yapmak konusunda cesur olabileceğini gösteriyor. Tıpkı derin V yaka siyah mini elbisesi gibi. Yine eteklerinde tüyler var ve yine seksi ve iddialı Serenay. Genç oyuncu, haritasına uyan tarzı ile bizi şaşırtmadı diyebiliriz. Doğum haritasını yansıtan seçimleri ile Serenay bizden tam not alıyor! 

Cate Blanchett

71. Cannes Ödül Töreni’nin jüri başkanı olanCateBlanchett’in Güneş burcu ve yükseleni Boğa, Ay ve Venüs burcu ise Koç. Yani tam bir Boğa- Koç uyumu görmemiz gerekir. Bu da tutucu, fazla seksi ve iddialı olmayan fakat zevkli, cesur  ve kaliteli seçimler yapan bir profil çiziyor. Evet, Cate kesinlikle normalde cesur seçimler yapar ve Koç’un etkisindeki maskülen tavrı her kostümünde görürüz. Dekolte vermeyen tutucu yanı Güneş burcunun Boğa olmasından kaynaklanıyor. Cannes’da seçtiği 3 kostümü de tutuculuktan nasibini alıyor. İlk iki kostümü daha sade ama renklerin kraliçesi Mary Katranzou tasarımı kendi için fazlasıyla sıra dışı. Fakat bu seçimi ile Cate üç tercihinde de fire vermeden haritasının hakkını veriyor.

Kristen Stewart

Ah Kristen ah! Chanel’in marka elçilerinden biri olmasaydı da haritasının hakkını bu kadar verebilecek miydi gerçekten merak ediyoruz! İddialı ama rahatına düşkün tavrı Güneş burcunun Koç olmasından, romantik beyaz elbisesinin nedeni Venüs’ünün Balık burcunda olmasından kaynaklanıyor. Güzeller güzeli mavi takımının içine umarsızca tişört giymesi ise yükselen burcunun İkizler olmasından kaynaklanıyor.  

Genç ruhlu ve unisex bir tarzı olan Kristen siyah elbise tercih ettiğinde bile kurdele ve fiyonklarla süslüyor kostümünü. Bu da Ay burcunun Terazi’de olmasından ileri geliyor. Eh şık ve trendlere hakim olan haritasının kopyası Kristen ama işte bunda Karl’ında payı büyük gibi görünüyor ne dersiniz?

Marion Cotillard 

Garip bir kadın bu Marion Cotillard. Seksi mi, şık mı, atletik mi retro mu karar veremiyoruz. Aslında kendi de karar veremiyormuşçasına seçimler yapıyor. Bunda haritasının biraz karmaşık olmasının da payı var gibi. Çünkü Güneş burcu Terazi olmasına rağmen Plüton ile birleştiği için onu Akrep özellikleriyle harmanlanmış bir Terazi yapıyor. Bu etkiyi tam olarak beyaz tulumunda görüyoruz. Kadınsı, seksi ama aynı zamanda omuzundan düşen kolları ve belindeki kocaman siyah kuşak ile zarif bir görünümde. 

Ay burcunun Yengeç olmasının etkisini mavi şort etekli retro elbise seçiminde görüyoruz. Marion’in Venüs Aslan’ını ise iddialı ve neredeyse çok az insanın tercih edeceği kırmızı leopar desenli tulum seçiminden anlıyoruz. Haritasının hakkını sadece yükseleninde veremeyen ünlü oyuncu pek Başak burcu gibi derli toplu seçimler yapmıyor.   

Julianne Moore 

Haritasının yarısının hakkını veren bir ünlü! Julianne Moore tam bir Venüs Oğlak kadını. Saygınlığı seviyor ve asla insanların onu yargılayacağı seçimler yapmıyor. O nedenle renk seçimleri hep siyah, kırmızı ve beyazdan yana kullanıyor. Mesela Güneş burcu Yay olmasına rağmen pek mor bir kıyafetle ya da etnik desenler gibi riskler aldığını görmüyoruz. Elbiselerinde tercih ettiği şey en fazla işleme, ince taş ya da inciler.

Ay’ı ve yükseleni İkizler olan ünlü oyuncu yaşına göre daha genç seçimler yapıyor fakat bunu renklerle değil sadece modellerle yapabiliyor. Bu nedenle haritasındaki modayı ve trendleri takip eden İkizler burcu etkisini pek gördüğümüz söylenemez. Tam da bu nedenlerden dolayı Julianne bizden ucu ucuna geçer bir not alıyor.  

Penelope Cruz 

Zevkli mi değil mi karar veremediğimiz bir kadın Penelope. Aslında haritası da tam olarak bu çelişkiyi yansıttığı için astrolojinin gücüne daha fazla inanmamızı sağlıyor yaptığı seçimler. Penelope’nin Güneş burcu Boğa! Bu da zevkli ve geleneksel tercihlerinin nedenini açıklıyor. Fakat Boğa kadını gibi pastel ve yeşilin tonlarını seçmektense siyahta takılı kalıyor. Venüs’ünün Balık burcu olmasıysa bize neden bu kadar dantel kumaş tercih ettiğini açıklıyor.  

Sürekli balık ya da yarım balık kesim gibi kadınsı elbiseler tercih etmesini Ay burcunun Yengeç olması ile açıklayabiliriz. Fakat yükseleni Koç olan bir kadında daha fazla kırmızı, cesur ve iddialı seçimler görmek isterdik. Penelope’yi harita uyumundan sınıfta bıraktık.  

 

Bella Hadid 

Bella haritasında Başak etkisinde. Ay burcu ve Venüs’ünün Başak burcu olması giyim tarzını fazlasıyla etkiliyor. Genellikle tek renk, risksiz ve sade seçimler yapıyor Bella. En azından Cannes’da…  

Güneş burcunun Terazi olmasınınsa asla hakkını vermedi ünlü model. Terazi burcunun romantik ve feminen tarzını asla Bella’da göremiyoruz. Pastel renkler yerine pudra, beyaz ve gri gibi riski olmayan renklerde gezinen Bella sadece trendleri takip ederek haritasının altından kalkamadı.  

İşte size haritalarıyla Cannes sokaklarını arşınlayan ünlüler. Bunun bir de kırmızı halısı var. Bakalım aynı isimler kırmızı halıda da tarz ve harita uyumunda sınıfı geçebilecekler mi? 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.