Cadılar Bayramı’nda Burcunun Kostümü Ne Olmalı?

Korkutucu dekorların hakim olduğu caddeler, bal kabaklarıyla süslenen evler ve birbirinden ilginç kıyafetlerle kapı kapı dolaşıp şeker toplayan çocuklar… Özellikle Amerikan yapımı dizi ve filmlerde sıkça karşımıza çıkan bu sahne tek bir geceyi müjdeliyor: 31 Ekim’i. Nam-ı diğer Cadılar Bayramı’nı! Ölülerin ruhlar dünyasından kaçarak sokaklarda kol gezdiğine inanılan gecede sağ kalmanın tek yolu korkunç kıyafetlerle kötü ruhları uzak tutmak. Peki, senin bu korku dolu gecede kostümün ne olmalı? Burcuna has hazırladığımız birbirinden özel kıyafet önerileriyle hem ölülerin bile tüylerini ürpertebilir hem de Cadılar Bayramı temalı partilerin yıldızı olabilirsin.

Koç

Cesaret timsali Koçlar, ne eşsiz karizmalarını bir kenara bırakır ne de sıradan kıyafetlerin arkasına saklanır. Üstüne fiyakalı bir kostüm çeker, karşısına çıkan hayalet bile olsa tir tir titrer. Her daim süper kahraman edasıyla gezdiklerinden, tabii ki onları en iyi süper kahramanlar temsil eder. Wonder Woman ya da Iron Man gibi birbirinden havalı ve güçlü iki karakter, dehşet dolu gecede Koçların korkusuzluğunu bir kez daha ispat eder.

Boğa

Cadılar Bayramı’nın gelmesine yakın Boğalar, erkenden ne giyeceklerinin derdine düşer. Allem eder kallem eder, kostüm tercihleriyle tarzını bir şekilde belli eder. Peki, geceye korku teması hakimken hangi seçim onları mutlu eder? Soruya doğrudan yanıt vermek kolay değilse de her zamanki klasik bir seçim onları ziyadesiyle memnun eder. Korkutucu bir zombi kostümü ve makyajıyla taze beyin yemek için dışarı çıktıklarında karşılarına çıkanların tüylerini diken diken ederler.

İkizler

Kafalarının içinde bin bir tilki dolanırken İkizler, Cadılar Bayramı için ne gezmedik butik ne de ziyaret etmedik bir blog bırakır. Bir kostümde karar kılsa diğerinde aklı kalır. Sürekli karar değiştirirken de geceye nasıl hazırlanılır? Karakterlerini yansıtacak bir seçimse onların arayışlarını o dakikada sonlandırır. Bambaşka karakterlere sahipken bir anda çizgi roman dünyasının iki çatlak ikilisine dönen Harley Quinn ve Joker, İkizleri girdiği her ortamda yıldızlaştırır.

Yengeç

Korku dünyasının kapılarının ardına kadar açıldığı gecede sanıyor musunuz ki Yengeçler, yataklarının altına saklanır? Onlar ne kurban rolünü kendilerine yakıştırır ne de kostüm seçimleriyle başkalarının altında kalır. Cadılar Bayramı’na dair planlarına günler öncesinden hazırlanır, kostümlerine gardıroplarında baş köşeyi ayırır. Sevginin peşindeyken korkunç bir yaratığa dönüşen Frankenstein’in canavarı ile girdikleri ortamların tozunu attırır.

Aslan

İster kostüm partisi olsun isterse günlük halleri, Aslanların tarzları zaten belli. Gösterişli ve otoriter tavırlarıyla onlar çoğu zaman kendi hayatlarının kral ve kraliçeleri. Cadılar Bayramı’nda silik bir karakter olmak da neyin nesi? Favori dizilerinden Game of Thrones’tan bir karaktere dönüşmek yapabileceklerinin belki de en iyisi. Sanıyoruz ki onlar için en iyi seçim yedi düvele korku salan Gece Kralı ya da ejderhalarıyla yeri göğü ateşe vermeye hazır bir Khaleesi…

Başak

Analitik ve dikkatli yapılarıyla Başaklar, belanın kokusunu 1 kilometre öteden alır. Hayatlarında probleme yer olmadığından aldığı tedbirlerle türlü tehlikeyi arkasında bırakır. Yeri gelir en rahat geçinenler bile döner dolaşır, soluğu onların kapısında alır. Cadılar Bayramı’nda da ortalıkta gezinen hayaletler ilk onların radarına takılır. Bu yüzden onların karakterine en uygun kostüm olsa olsa Hayalet Avcısı kılığıdır.

Terazi

Cadılar Bayramı yaklaşırken Terazilerin zihninde sadece bir soru yankılanır: “Ben ne giyeceğim?” Düşünür taşınır, şık olmakta değil korku konseptine bağlı kalmakta karar kılır. Kendi karakterini kostümüne yansıtma noktasında ise kendi adaletini kuran bir film karakterinin fazlasıyla korkunç olacağının farkına varır. Memnuniyetsiz ve kötü karakterleri tuzağına düşüren Jigsaw gibi bir maske takınır ve 3 tekerli bisikletinde avına hazırlanır.

Akrep

Karanlık ve gizemli yönleriyle Akrepler, Cadılar Bayramı’nda sahiden bayram eder. Nitekim geceyi sadece bal kabakları içindeki mumlar aydınlatır, kostümlerin içindekiler meraklı gözlerden uzak kalır. Akreplere de kendileri olmaktan başka çıkar yol mu kalır? Onlar zaten hemen yer yıl bir cadı ya da büyücü kılığındadır. Değişiklik yapmak isterlerse alınlarına çizecekleri bir şimşekle Harry Potter olarak ya da Malefiz gibi bir cadı olarak gecenin tadını çıkarır.

Yay

Güler yüzü ve sempatik tavırlarıyla Yaylar, yılın en korku dolu gecesinde keyifli anlardan ne kadar uzak kalabilir? Cadılar Bayramı onlar için çoğu zaman arkadaşlarıyla bir araya gelip, doyasıya eğlenebilecekleri keyifli bir gecedir. Korkunç bir kostüm giyilmesi şart koşulan yerlerde bile en iddialı seçimleri, insanlara korkudan çığlık attırmak yerine onlarla arkadaş olmak isteyen sevimli hayalet Casper olabilir.

Oğlak

Ağır başlı ve sakin tavırlarıyla Oğlaklar, eğlenceli partilerden uzakmış gibi görünse de esasında kendilerini kaptırmaya fazlasıyla müsaitler. Korkunun ve eğlencenin bir araya geldiği Cadılar Bayramı temalı etkinliklerde ise karanlık yönlerini göstermekten çekinmezler. Partilerde genelde güneş battıktan sonra göz kamaştıran birer vampir olarak boy gösterirler. Aç karnına uyandıkları tabutlarından çıkıp geldiklerinden kırmızı renkli içeceklere ilgi gösterebilirler.

Kova

Birbirinden farkı olmayan sıradan etkinlikler arasında mekik dokumaktan yaka silken Kovalar, Cadılar Bayramı gibi renkli gecelerde kendilerinden geçer. Çokları aynı dükkanlardan kiraladıkları kıyafetlerle gezerken, onlar yaratıcılıklarının peşine düşer. En önemlisi de ne seçerlerse seçsinler daima kendilerinden bir şeyler ekler. Farklı bir dünyadanmışçasına gezindiklerinin farkında olduklarından Alice Harikalar Diyarı’ndan bir karakterle bakışları üzerlerinde toplayabilirler.

Balık

Cadılar Bayramı’nda herkes harıl harıl ne giyeceğini tartışırken Balıklar, yalnızca yaratıcılıklarına danışır. Son zamanlarda izledikleri film ve dizilere farklı bir gözle yaklaşır, kimsenin aklına gelmeyen fikirler ilk onların zihinlerinde canlanır. Korkutucu olduğu kadar duygusal yönü de ağır basan bir karaktere bürünme fikri onları fazlasıyla heyecanlandırır. Stranger Things’te kendisini en yakın bulduğu Eleven gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.