Büyük Değişimin Nedeni, Satürn Oğlak Etkisi

Oregonlu Amber Rachdi’nin küçüklüğünden beri fazlalıklarıyla başı dertteydi. Fakat kilosu 24 yaşında 300’e dayandığında destek almadan hareket edemeyecek bir hale gelmişti. Erkek arkadaşını motive etmesiyle zayıflamaya karar veren Amber, kendisini bir televizyon programının içinde buldu. Sevgilisiyle aynı yatağa sığamayacak kadar genişleyen, yıllardır monotonluğun dibine vuran genç kadının hayatı gastrik baypas ameliyatıyla değişmeye başladı.

Operasyonun son derece riskli olması, Amber’i kararından vazgeçirmeye yetmedi. Hayatını ani bir kararla değiştirerek 7 ayda toplam 40 kilo verdi. 12 ayın sonunda ise 65 kiloyu toprağa gömdü ve vücudundaki sarkmalar için kolları sıvadı. Yetti mi? Tabii ki hayır. Bir yandan spora bir yandan diyet ve terapilere devam eden Amber Radchi, kısa bir sürede inanılmaz bir değişim yaşadı. Eski görüntüsünü tarihin tozlu sayfalarında bırakarak hem sosyal medyanın gözdesi hem de zayıflamak isteyen diğer insanlara umut oldu.

Güneş’i, Jüpiter’i ve Ay’ı Yengeç ve Venüs’ü Boğa olan Amber’in hayatı boyunca bu kadar kilolu olmasına aslında pek şaşırmamalı. Yemek yemekle mutlu olan iki burcu söylemek gerekirse bunlardan biri Yengeç, diğeri ise Boğa. Velhasıl bu durum her şeyi gayet açık bir şekilde ortaya koymaya yetiyor. Zayıflamaya karar vermesini, iradesini, hırsını ve dayanıklılığını ise Satürn’ünün Oğlak ve Mars’ının Koç olması net bir şekilde açıklıyor. Ne de olsa zafere giden yolda çekilen çile Oğlak’lar için kutsaldır. Mars Koç ise insana son derece güçlü ve savaşçı bir kişilik kazandırır. Ancak şeytan ayrıntıda gizli. Amber’in bu büyük kararında sevgilisinin etkisi, tamamen Yengeç-Boğa temasının birleşimi. Yine de biz sonuca odaklanalım, neticeye bakalım!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.