Büşra Develi: Korkusuz Korkak

Bir internet dizisi olarak hayatımıza giren Fi, klasik Türk dizilerinin aksine cesur senaryosu ile dikkat çekerken dizinin oyuncuları da popülerliğine popülerlik katmaya devam ediyor. İlk olarak “Küçük Tatlı Yalancılar” dizisi ile tanıdığımız genç ve güzel oyuncu Büşra Develi de Fi dizisi ile çok daha tanınır bir hale geldi. Biz de adını daha çok duymayı beklediğimiz oyuncunun doğum haritasını Marie Claire dergisinin Ağustos sayısındaki röportajı eşliğinde inceledik.  

Büşra Develi Başak burcu, Ay burcu ise Yay. Başak burcunun sağlık konusundaki takıntı tavrı Büşra’da da görülüyor: “İyi yemek yoksa da yemiyorum, aç kalmayı tercih ediyorum. Çok yediğimde mutsuz oluyorum…Ekmek hiç yemiyorum.” Aslına bakarsanız Büşra, Ay burcu Yay’da olduğu için Başak burcunun o tedbirli halleri baskın olarak göstermiyor: “Ben genelde çok garanticiyimdir ama bu konuda [tiyatro okuma konusunda] şansımı denemek istedim.” Burcunun getirdiği kaygılı haline rağmen risk alıp yeni deneyimlere yelken açabiliyor: “18 yaşındayken o kadar risk alıp İstanbul’a gelmek çok çılgın bir fikirmiş gibi geliyor.” Sahne aldığı “Burada. Bugün” isimli iki kişilik oyundan bahsederken “çok korktum açıkçası ama yine risk almak istedim” demesi de yine Başak ve Yay birleşiminin tipik bir örneği. Bu ay ve güneş kombinasyonu Büşra’yı adeta bir “korkusuz korkak” yapmış diyebiliriz. Bir tarafı Başak’ın getirdiği kaygıları ve korkuları taşırken diğer tarafı da Yay’ın etkisiyle cesurca risk alıyor. Başak burcuna uymayan spor sevdası da Ay burcundan geliyor: “Çocukken bir süre atletizm yaptım. Oradan kalma alışkanlıkla her sabah koşarım. Genelde hareketsiz duramıyorum. Şimdi de profesyonel olarak yogaya başlamaya karar verdim.”

Doğum haritamızda ilişki anlayışımızı gösteren Venüs gezegeni, Büşra Develi’nin haritasında Yengeç burcunda. Üstelik Akrep burcundaki Pluto’dan olumlu açı alıyor. Yani Yengeç ve Akrep karışık bir ilişki anlayışına sahip. Bu da onu aşk konusunda son derece yoğun duygular yaşayan, karşı tarafla bütünleşmek isteyen birisi haline getiriyor. Bu durumu kendisi de itiraf ediyor: “…birine aşıkken kopamıyorsun. Aklın sürekli başka birinde.” Ama Venüs’ün Uranüs’ten aldığı karşıt açı bu yoğun tutkuyu bireysellikle dengele mesajını veriyor haritasında ve o da bunun farkında: “Tabii zamanla tekrar bir bireyselleşme oluyor ki sağlıklı olan da o zaten. Tekrar kendi sınırını çizip bu sefer de ortak alanda bir şeyler paylaşmaya çalışıyorsun.” Böyle anlatıyor ama o tutkulu ve karşı tarafa son derece verici aşık rolünden çıkıp bireyselliğini korumasının kolay olduğunu söylemek zor.

Büşra Develi’nin haritasında Mars Terazi burcunda. Bu birleşim onu biraz kararsız biri haline getiriyor: “Hemen her şeyi [sevgilisi Burak Deniz’e] sorarım”. Mars kadın haritasında aynı zamanda kişinin aradığı erkeğin özelliklerini anlatır. Terazi burcundaki Mars ise Büşra’nın özellikle ilişkide karşı tarafın centilmen olmasını arzu ettiğini söylüyor. Sevgilisinden bahsederken “Senin en iyi işi yapmanı isteyen, yemek yemeni bile düşünen birinin olması çok güzel.” demesi bu beklentisinin karşılandığını gösteriyor. Burak Deniz’in Terazi olması bu açıdan önemli bir şans olmuş. Sadece görüşlerini alması konusunda iki kararsızın bir araya gelmiş olduğunu söylersek yanlış olmaz.

Büşra, Burak ile ilişkilerinde iletişimin yerine özellikle vurgu yapıyor: “Biz mesela ilk bir yıl, saatlerce konuşurduk. Ona anlatmam gereken o kadar çok şey vardı ki.” Büşra’yı konuşkan yapan şey Yükselen burcunun İkizler olması. Bir yıl değil on yıl daha konuşacak malzemesi vardır Büşra’nın. Allah’tan Burak’ın haritasında, İkizler gibi hava elementinden olan Terazi burcunun bol miktarda var (Güneş, Merkür ve Mars Terazi burcunda). Bu sayede Büşra konuşma arzusunu destekleyecek bir partnere kavuşmuş. Aksi halde çok mutsuz olabilirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.