Burnu Yere Düşse Almayacak 3 Burç!

İster narsizm deyin, ister kibir, isterseniz de kendini beğenmişlik… Nasıl adlandırdığınız hiç önemi yok ama bazı burçlar var ki egosundan çatlamak üzere. Her olayda kendini haklı gören, söylediği bir şey es kaza gerçekleştiğinde “ben sana demiştim” demeyi bir borç bilen ama hatalı olduğunda özür dilemeyi bile  bilmeyen burçlardan bahsediyoruz tabii ki.

Ancak ne var ki dışarıya kendilerini kale gibi güçlü gösterseler de, aslında iç dünyalarında kırılgan bir çocuk barındırdıklarından emin olabilirsiniz. Kendine olan güveni dağları aşmış gibi görünen bu burçlar, karşısındakini çileden çıkartmak için elindeki her türlü argümanı da büyük bir sadakatle sahip çıkmaktan geri kalmazlar. Konunun ne olduğu önemsiz, bazen öyle bir davranırlar ki, burunları yere düşse almayacak kadar ketumdurlar. Peki biz kimlerden bahsediyoruz? J

KOÇ

Hayata gözlerini açtığı ilk anla birlikte kendini hayatın merkezine koyan Koç burcu çevresine de “bencilliğini” en açık şekilde gösterir. En kıymetli, en önemli hep kendisidir. Genel olarak hayata bakışı da bu eksende gelişir. Çoğu kez onun için sadece siyah ya da beyaz vardır, yani bir şey ya vardır ya da yoktur. İkili ilişkilerinde her şey ilk başlarda güzel gelişir. Ancak zaman geçip fikir ayrılıkları ortaya çıktığında da hep karşı tarafı suçlar. Mesela onu başka biriyle yakalasanız bile sizden asla özür dilemeyecektir. Ancak sebep sandığınız gibi kendini haklı görmesinden değil, sadece bunu yapacak cesareti olmadığı için ördüğü duvarlardandır. Zaten büyük ihtimalle de aldatması kendine olan güvensizliğinden gelebilir.

ASLAN

Eğer bir aslan ve egosu mevzu bahisse durum sandığınızdan daha vahimdir. Çünkü o kendini ormanın kralı olduğuna gerçekten inandırmıştır. Özellikle ikili ilişkilerde karşı tarafı egosuyla boğabilecek kadar kendine hayran görünür. Sevgilisine ilk başlarda ilgili davranır ama hep kendini gerçeklerden bir adım daha abartarak anlatır.  Karşı tarafın ilgisini çekmek için zafere giden yolda her şey mubahtır. Tabii egosunu etkilemediği sürece! İster iş arkadaşı olun, ister sevgilisi eğer onunla ortak bir çıkarınız varsa oyunun onun kurallarına göre oynamak zorunda kalabilirsiniz. Tabii ki Aslan için de durum Kova’dan farklı değildir. Ancak eğer bir Aslan’la iletişim içindeyseniz ve egosundan fenalık geldiyse, onu yola getirmek için içindeki çocuğu pohpohlayabilirsiniz. Onu ne kadar överseniz ve kendine olan güvenini beslerseniz istediğinizi elde etmeniz o kadar kolaylaşır.

KOVA

Ukalalık denilince ilk akla gelen burçlardan biridir Kova. Onların en tehlikeli olduğu yer ise bu ukalalıklarının temelinin bilimsel bilgi birikimleri ve genel kültürleriyle dolu olmasıdır. Başka bir ifade ile eğer bir tartışmada Kova burcuysa laf anlatmaya çalıştığınız, konuyla alakasız ama bilimsel verilerle karşınıza çıkacaktır ki ne diyeceğinizi bilemez hale gelebilirsiniz. Eğer bir de mevzu alevlenip olay tartışmaya dönüşürse vay halinize.  Kendi haklılığını ispatlayacak kadar konuşup, karşısındakinin psikolojik olarak yorabilir. Sonrasında da  insanın ne hissettiğini düşünmeden “Gördün mü, ne kadar da sinirlisin. Benim haklılığını kabul etmiyorsun” diyebilir. Eğer kalbiniz bir Kova tarafından kırıldıysa, sakın gelip özür dilemesini beklemeyin. Ancak hiç tereddüt etmeden içten içe can çekiştiğinden ve sizin kalbinizi kırdığı için perişan olduğundan emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.