Burcunuzun Yeni Teknoloji Tutkusu Hangisi, Drone mu, VR Gözlük mü?

Teknoloji hızla ilerliyor ve hepimiz ona yetişmeye çalışıyoruz. Bir yıl önce hayal bile edemediğimiz elektronik aletleri kutusundan çıkarmadan hemen kabulleniyoruz. Hatta kısa sürede birçoğunun yokluğunu hatırlayamaz oluyoruz.  Cep telefonlarını yalnızca arama yapmak için kullandığımız günlerden bu yana yalnızca yirmi yıl geçti. Şimdilerde elimizdeki ekran, hem bilgisayarımız, hem yaşam koçumuz, hem uzaktan kumandamız, hem de ofisimiz. Peki, yenilikler ve gelişmeler sizin hayatınızı nasıl etkiliyor? Dünyam oyunla dolsun, bilgisayarım yavaş yavaş robota dönüşsün diyen bir geek misiniz, yoksa gezeyim, göreyim, eğleneyim tüm bunları da paylaşıp fenomen olayım mı diyorsunuz?

Dron Severler

Fotoğraf çekilmeyi ve anlık videolar paylaşmayı seviyor,  gökyüzünde vınıltı ile dolaşan, kuşlar gibi özgür ve yapabildikleri ile heyecan verici dronlar da ilgimi çekiyor diyorsanız ya teknoloji dostu toprak burçlarından birisiniz veya maceradan maceraya koşan hava burçlarındansınız.

Boğa

Dünyayı sizin yerinize dolaşacak ve elinizdeki kumandası ile onu yönetebileceğiniz bir elektronik aygıt, şu hayatta tam da arzu ettiğiniz oyuncak bu dron olabilir.

Başak

Çevrenizi tanımak, yürüyeceğiniz yollarda sizi neler bekliyor görmek ve edindiğiniz verileri incelemek. Her detayı düşünmeyi seven Başak burçlarının elinde hesap makinesine dönen muhteşem bir teknoloji dron.

Oğlak

O dronu sökerken acaba ne düşündünüz? İncelemek, çözmek, tamir etmek. Her bir vidasını sökerken keşfettiğiniz sistemler daha iyisini tasarlamanız için özel bir eğitim yerine geçiyor. Dronu kimsenin fark edemeyeceği şekilde yeniden monte edeceğinizden de eminiz.

İkizler

Henüz hayal ettiğiniz gibi siz uçamasanız da, kullandığınız drondan gelen görüntülerle sarhoş olduğunuz gerçek. Peki, o görüntüleri kendinize saklamanız bencillik olmaz mı? Elbette onları düzenleyip hemen youtube kanalınızda paylaşmalısınız.

Terazi

Arkadaşlarınızın düğünlerinde dron ile görüntüler almak ve bu özel hatıraları onlara hediye etmek fikri nasıl sizce? Sizin gibi sosyal hayatı canlı ve ilişkileri kuvvetli insanlar için dron daha sağlam dostluk bağları demek.

Kova

Yeni bir şey keşfetmek,  evrenin bir kapısını daha aralamak, çıplak gözle görülenden daha fazlasına hâkim olmak.  Elinizdeki dronun bir oyuncak değil bilgeliğin sunduğu bir hediye olduğunun farkındasınız.

VR Gözlük Tutkunları

Hayal ile gerçek birbirine karışsın, ayaklarınız yerden kesilsin istiyorsanız hem de 3 boyutlu dünyada filmlerin, oyunların içinde gezinmeye can atıyorsanız, sizin VR – Sanal Gerçeklik gözlüğü edinme vaktiniz gelmiş. En yeniye sahip olmak, herkesten önce gelişmeleri takip etmek tutkunuz olduysa iflah olmaz bir ateş burcu insanı olduğunuz kesin. Biraz bulanık, biraz karışık ama hep alternatif evrenlerin insanıysanız su burçlarının bu dünyadan olmadığını hatırlatalım.

Koç

VR – Sanal gerçeklik ifadesini duyar duymaz yeni bir maceranın kapılarının açıldığını hissetmiş olmalısınız. Böyle bir teknolojik devrimin uzağınızda kalmasına dayanamayacağınızı biliyoruz. Daha ülkeye gelmeden yurt dışından getirttiğinize eminiz…

Aslan

Ofisinize gelen tüm misafirlerinize VR – sanal gerçeklik deneyimi yaşatan koca yürekli Aslan burçları, gözlüğü takıp içine dâhil olduğunuz dünyada da kralsınız, bundan eminiz.

Yay

Artık herkesin evinde VR – sanal gerçeklik gözlükleri varken sizin AR – artırılmış gerçekliğe duyduğunuz ilginin yavaş yavaş MR – karma gerçekliğe doğru geçiş yapması. Sizden habersiz hiçbir bilimsel gelişmenin olmayacağına dair söz almış gibisiniz.

Yengeç

Yaşasın, evimde çocuklarımla oynayabileceğim yeni bir eğlenceli oyuncak var, dediğinizi duyuyoruz. Çerezler ve mısır cipsi eşliğinde yavru fillerle gezintiye çıkma zamanı.

Akrep

İşte size sanal da olsa fethedilecek yeni bir dünya daha. Karanlık dünyada kılıç sallarken Witcher’ı yalnız bırakmak delikanlılığa sığmaz. Sonra da biraz okyanusta gezilmeli.

Balık

Teknoloji bugüne kadar mecburiyetten takip ettiğiniz bir alandı. Artık VR gözlükler için daha gerçekçi alternatif evrenler kurgulandıkça hayal kurup kaybolmanıza gerek kalmayacak. VR- dünyasına hoş geldiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.