Burcunuza Göre Kilo Verin!

Tehlike çanları çalmaya başladı! Yaza sayılı günler kalmasıyla her yerde detoks suları, şok diyetler, kilo verdiren çaylar ve daha niceleri konuşulmaya, sayfalar boyu manşet olmaya başladı bile. Peki bunca zamandır spora başlayıp bir süre devam ettikten sonra neden bıraktığını hiç düşündün mü? Spor yapmanın, kilo vermenin işkenceye dönüşmesinin bir nedeni var: Yıldızlar! Eğer sen de sana en uygun olan sporu öğrenip yaza fit girmek, o çok istediğin bikiniyi giymek, aynı zamanda da eğlenmek istiyorsan okumaya devam et!

Koç

Canlı, coşkulu ve mücadeleyi seven bir yapın var. Bu yüzden yaptığın spor da seni yansıtmalı, öyle yavaş aheste yürüyüşlerden oluşmamalı. Rekabetçi kişiliğinden ötürü takım sporları ya da toplu yapılan antrenmanlar tam sana göre! Spor salonlarında bu ara fazlaca popüler olan “spinning” yani toplu bir şekilde belirli ritimlere göre pedal çevirme seni hem fazlalıklarından kurtaracak hem de hayatına yeni bir renk katacak!

Boğa

Uysal ve içe dönük yapın ve hareket etmekten hoşlanmaman nedeniyle Koç için önerdiğimiz spinning dersleri senin hoşuna asla gitmeyecek. Doğayı sevdiğin ve huzurlu bir ortamla her zaman iç içe olmayı tercih ettiğin için açık ve ferah bir alanda yapacağın pilates egzersizi ile hem dayanıklılığını arttıracak hem de yaza fit bir vücutla girmene yardım edecek!

İkizler

Zihinsel olarak aktif olman ve kendini sürekli bir şeyleri düşünürken bulman zaman zaman oldukça yorucu olabilir ve bu yüzden kendinde spor yapacak enerjiyi bulamayabilirsin. Yoga yaparak hem bu düşüncelerini azaltabilir hem de yapacağın meditasyonlar sayesinde odaklanma konusunda kendini geliştirebilirsin. Ya sıkılırsam diye sakın endişelenme çünkü sana uygun birden fazla yoga çeşidi var.

Yengeç

Sen daha çok sevdiklerinle beraber olmaktan ve kendini evinden hissettiğin ortamlarda bulunmaktan keyif alıyorsun. Bu yüzden kapalı spor salonları hiç sana göre değil. Deniz kenarında ya da açık alanda sevdiklerinde beraber yapacağın yavaş ama uzun yürüyüşler sana çok iyi gelecektir. Hem yakınlarında beraber bir şeyler paylaştığın için mutlu hissedecek hem de formda kalacaksın!

Aslan

Yaptığı işi her zaman bir gösteriye çeviren bir Aslan olarak kesinlikle hem kendini ön planda tutacak hem de senin hareketli ve görkemli mizacına uyacak bir spor seçmen gerekli. Bu yüzden zumba tam da sana göre! Hayat dolu ve kıpır kıpır şarkılarla kendini dans etmeye bırakacak hem de fazla kilolarına güle güle diyeceksin!

Başak

Çalışkan ve düzenli olduğun için genel olarak başladığın sporu bitirmeden bırakmıyorsun. Bir yerleri düzenlemek ve bir şeyleri tamir edip düzeltmek senin için gündelik ve sıradan şeyler haline gelmiş durumda. Bu yüzden core bölgesini çalıştıran egzersizler senin için biçilmiş kaftan. Evde kendine ayıracağın 25-30 dakikalık zaman aralıklarıyla mekik ve şınav çekebilir, kusursuz kollara ve karına sahip olabilirsin.

Terazi

Agresif ve yoğun sporlar hiç sana göre değil! Sen daha sakin, daha barışçıl, daha nazik egzersizleri tercih ediyorsun. Huzur arayan yapına uygun olacağı için yüzmek tam da senin kalemin bir spor alanı olabilir! Bu sayede hem kendinle biraz baş başa kalmış olacak hem de yazın giymek istediğin mayonun içinde enfes gözükeceksin.

Akrep

Dayanıklılığın ve öz disiplinin sayesinde diğerleri tarafından kıskanıldığını biliyorsun, bu da senin hoşuna gidiyor. Bu yüzden yaptığın sporda da iradeli ruhunu yansıtmalısın. Kişisel koçun ile birlikte yapacağın kick box antrenmanları ile içindeki tüm negatif enerjiyi ve öfkeyi dışarı atacaksın.

Yay

Enerjik, coşkulu ve heveslisin, yani bir sporcuda aranan tüm özelliklere sahipsin! Aslında senin için bütün spor dalları oldukça uygun olacaktır, ancak içlerinden en uygun olanı trekking olabilir. Maceraya ve keşfetmeye düşkün oluşun ve yüksek enerjin trekking için gereken tüm niteliklere sahip olduğunu gösteriyor. Trekking yaparken hem gezmiş, yeni yerler görmüş hem de fazlalıklarından kurtulmuş olacaksın.

Oğlak

Başarı ve hedef odaklı olman hangi sporu yaparsan yap kilo vermende oldukça etkili olacak. Ancak ağırbaşlı bir yapın olduğu için fazla hareketli ve danslı sporlar pek de sana göre olmayacak. Bu yüzden dağ tırmanışı gibi ciddiyet ve özen gerektiren spor dalları sana çok daha uygun. Üstelik sen kendime bir hedef belirlediğinde vazgeçmiyorsun, o yüzden Everest’e tırmanmayı hedefle, bir gram fazlalığın bile kalmaz!

Kova

Spordan ve hareket etmekten ziyade teknoloji peşinde koşmayı seviyorsun. Arkadaş canlısı olmana rağmen bireysel takılmayı ve bağımsız olmak istiyorsun. Bu yüzden sana en uygun olan spor, teknoloji ve senin arana üçüncü bir kişinin girmediği bir şey olmalı. Bluetooth kulaklığını takıp özgür ruhunu dışarı bırakmak için yapacağın bir açık hava koşusu seni kendine getirecek ve kısa sürede fit olmana yardımcı olacak.

Balık

Naif ve romantik ruhunun sınırları yok. Ayrıca su içinde olmak sana fazlasıyla huzur veriyor. Ancak bilmen gereken bir nokta var, o da dikkatinin çok çabuk dağılıyor olması… Bu yüzden tehlikeli sporlar sana pek uygun değil. Bu yüzden su ile ilgili sporları yaparken dalış gibi fazla odaklanma gerektiren sporları tercih etmemelisin. Daha çok yüzme, su içinde bisiklet çevirme gibi alanlara yoğunlaşmalısın.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.