Burcuna Göre Cinsel Fobi Gerçekleri

Her şeyin yolunda gittiğini düşündüğünüz bir günde olduğunuzu varsayalım. Güzel bir yemek, keyifli bir muhabbet ve sonra malum son durak, iki artı bir evinizdeki çift kişilik yatak. Fakat yolunda gitmeyen bir şeyler var. Partnerinizin talebine verdiğiniz olumsuz tepkiler, bilinçaltınızda yatan cinsel fobilerinizin su yüzüne çıktığının sinyallerini veriyor, aldı başını gidiyor. Şimdi tüm bunlara burçların hali hazırda olan etkilerini de katalım ve gerçeklerle yüzleşmeye hazır olalım.

Vajinismus

Kadınların cinselliği arzu ettiği halde ilişkiye girememe durumu olarak açıklanabilir. Küçük detaylarda kaybolan ve duygularını açık bir şekilde ifade edemeyen kuralcı Başak ve Oğlak kadınlarının cinsellik öncesi bu korkuyu yaşaması muhtemel bir durum. Çözüm ise tabii ki profesyonel destek.

Genofobi

Cinsellikten psikolojik olarak korkma hali olarak açıklanan genofobi, eski yaşanmışlıklara ve bununla gelen güvensizlik duygusuna dayanıyor.  Naif, duygusal ve ruhani bir burç olan Balıkların cinsel hayatlarında  bu korkuyu yaşaması ise ihtimali yüksek bir durum.

Cinsel İstismar Korkusu

Her an cinsel istimara uğrama korkusu yaşayan bu takıntılı insanlar yine tabii ki Başaklar. Hastalık hastası, huzursuz ve takıntı konusunda bir numara olan bu arkadaşlar herkesten zarar geleceğini düşünür ve sağlıklı ilişkiler kurma konusunda hayli zorlanır. Anlamaya çalışalım, ılımlı yaklaşalım.

Venüstrafobi

Daha çok erkeklerde yaşanan bu korku, güzel bir vücut karşısında artan kalp atışları ve terleme gibi tepkilere dayanıyor. Yani kısaca güzel kadınlardan korkmak olarak da biliniyor. Cinsellik öncesi azalan özgüven ve yetersizlik halini, soğuk, tuhaf, duygularını anlamakta zorlanan Kovalar, yüzleşmekten kaçan Teraziler sıklıkla yaşıyor.

Jimnofobi

Çıplaklığa karşı aşırı derecede korku duyup utanma haline dayanan jimofobi, başkaları tarafından çıplak olarak hayal edilme düşüncesi olan insanların sosyal hayatında büyük bir problemin temelini oluşturuyor. Beğenilmeme korkusu, duş alırken bile hayatlarının kabusu oluyor. Estetik kaygısı hat safhada olan Başaklar ve elalem ne der diye kendini yiyen Teraziler de bu durumdan fazlasıyla nasibini alıyor.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.