Burcunuza Favori Hava Durumunu Sorduk: Karlı mı Güneşli mi?

Hangi havalarda enerjiniz yükselir, keyfiniz yerine gelir, oh be tam benim havam dersiniz. En sevdiğiniz fotoğraflarınız sahilde kumların arasında olanlar mı, karlarda yuvarlanırken çekilenler mi? Yoksa yağmur yağsa da bir romantik film izlesek diyenlerden misiniz? Belki de hava durumunuzu burcunuz belirliyordur…

Koç Burcunun Favori Hava Durumu;

Ne yaz olsun terleyeyim, ne kış olsun üşüyeyim diyen, hava şartlarının onu etkilemesinden hoşlanmayan Koç burçları tam bahar aylarının insanıdır. Dışarıda işleri varsa aman yağmur da yağmasın, zaten karı da filmlerde seyretse yeter ona. Biraz güneş iyi de fazla ısıtırsa kalın kıyafetlerle pişmekten hoşlanmayacaktır. Çok giyinmeyi de sevmez onu kısıtlayan hiçbir durumdan hazzetmez Koçlar. Ilıman memleketlerde sert geçişleri olmayan iklimlerde yaşamak ona göre idealdir.

Boğa Burcunun Favori Hava Durumu;

Boğa her ne kadar bahar burcu olsa da tam yazlık insanıdır. Yazın rehavetli günlerinde, şortunu çeksin, parmak arası terliklerini giysin, efil efil meltem esintisinin serinliğine kendisini bıraksın. Yaz olsun ama asla güneşte gezmesin, kararmasın, sıcaklayıp bunalmasın. O gölgedeki hamağında çalışırken kuşlar cıvıldasın, böcekler vızıldasın. Kat kat lahana gibi giyinmekten hiç hoşlanmadığı için soğuk günlerde burnunu dışarıya çıkarmak istemeyecek, soba, şömine, kalorifer yanından ayrılmayacaktır.

İkizler Burcunun Favori Hava Durumu;

Sıcak, çok sıcak, daha da ne kadar sıcak olacak diye güneş altında keyifle şarkı söyleyip gezen birilerine rastlarsanız bilin ki yaz aşığı İkizler burcu insanı ile karşı karşıyasınız. Soğuğa karşı hiç dayanıklılığı olmayan, kışın gerekmedikçe ısıttığı özel köşesinden kımıldamayan, üç kat kazak giyse ısınamayan İkizler burçları için güneş Tanrı’nın en büyük lütfudur. Şezlonguna yapışmış, güneş altında mayışıp uyumanın tadını çıkaran, kararmaktan zerre korkmayan bu burcun insanları, yaz ortasında gölgede kalmaktan bile hazzetmezler. Biraz terlemekten muzdariptirler ama ne gam, sizin dokunmaya çekineceğiniz kızgın kumlarda o kahkahalar atarak koşuyor olacaktır.

Yengeç Burcunun Favori Hava Durumu;

Kendisine her daim serin bir köşe bulur Yengeç burçları. Yaz doğumlu olsalar da çok sıcağı sevmezler. Hatta soğuğa yakın bir serinlik onlar için her zaman daha cezbedici olur. Yağmurlu havaların kati olmayan sıcaklığı ve ruh hali onun favorisidir. Zira sıcağı serinletir, soğuğu ılıtır yağmur. Mevsimine göre buzlu veya sıcak kahvesi ile pencere kenarından düşen damlaları seyretmek, kendi dünyasından dışarıdaki dünyayı keşfetmek gibisi yoktur.  Biraz sıcakladı mı serin, üşüdü mü ılık bir duş alarak vücudunu dengeler.

Aslan Burcunun Favori Hava Durumu;

Hem sıcağa hem soğuğa dayanıklıdır Aslan burçları. Kışın kar yağsın o da tadını çıkarsın ister. Yazın da güneşlenip serin sularda yüzmek. Her havanın ayrı bir tadı vardır, yağmur hariç. Siz hiçbir kedinin suyu sevdiğini gördünüz mü? Elbette Aslanlar da ne onları ıslatacak yağmuru ne de onun melankolik havasını hiç sevmezler. Depresif, duygusal tüm tetikleyicilerden uzak durdukları gibi puslu, kapalı, kararsız, yağmurlu havalardan da uzak dururlar. Kar ya da güneş nettir onlar için, soğuk ve sıcak da…

Başak Burcunun Favori Hava Durumu;

Titiz Başak burcu insanları için havanın terleyecekleri kadar sıcak olması da, dışarıda yağmur yüzünden çamurlu kaldırımlar olması da hiç istenilen bir durum değildir. Bu yüzden soğuk olmasına aldırış etmeden karlı havaları tercih edebilir. Bembeyaz kar, tüm kirleri kapatacak hem etraf temiz görünecek hem kıyafetler çamur olmayacak. İnsan sırf bu yüzden kar sever mi demeyin, titiz Başaklar için çamurlu yolda yürümek azap vericidir, sıcak havada terden kırışan kıyafetler de en az çamur kadar sinirlerini bozabilir…

Terazi Burcunun Favori Hava Durumu;

Kışın karın tadını, yazın güneşin tadını çıkaran bir uyumlu insan daha Terazi burcudur. Dünyanın düzenine isyan etmez, onu olduğu gibi kabullenir, kendisi hayatın gidişatına uyum sağlamaya çalışır. Hava soğuksa şık angora kazaklar, kadife pantolonlar, el örgüsü atkılarla hem ısınır hem de şıklığı ile dikkat çeker. Bahar yağmurlarında güzel bir pencere kenarı seçer, bir Fransız filmi açar ve melankoliyi hissederek şarabını yudumlar.  Yazın sıcak havalarda da keyifli bir gölgelik bulur ve buzlu limonatası ile serinlemeye çalışır.

Akrep Burcunun Favori Hava Durumu;

Üşümekten hoşlanmayan burçlardan bir tanesi de Akrep burçlarıdır. Hayata karşı duruşlarında dayanıklı olsalar da soğuk havalar onların bünyesine ağır gelir. Çok hareketli olmayan yapıları nedeniyle kan dolaşımları iyice yavaşlayacağından kat kat giyinmek bile onları korumaya yetmeyecektir. Aynı şekilde yağmurda ıslanmayı da sevmez akrep insanları. Kışın onları ılık ve sakin köşelerinde film izlerken bulabilirsiniz.

Yay Burcunun Favori Hava Durumu;

Güneşle arası iyi olmayan Yay burçları, sıcak havada bunalmaktansa soğuk havada tatlı tatlı üşümeyi tercih ederler. Onları sobanın başında ya da kalorifer peteğinin dibinde göremezsiniz.  Hep kındırık bir kapı veya pencere vardır yakınlarında. Üşüyüp kalın giyinseler bile her an çıkarmak için uygundur kıyafetleri. Onlar için bol bol kar yağsın, bembeyaz olsun her yer, kartopu maçları yapılsın sokaklarda.

Oğlak Burcunun Favori Hava Durumu;

Yağmur sevmeyen, ıslanmayı romantik bir eylem olarak algılamayan ama güneşten de bir o kadar uzak duran bir kış çocuğu Oğlak burcu. Karın yağmadan geçen bir kış onlar için yaşanmamıştır. Kumsalda güneşlenmektense karlar içinde yuvarlanmayı daha eğlenceli bulurlar.

Kova Burcunun Favori Hava Durumu;

Acaba hiç üşümez mi diye merak ettiğiniz, kar yağsa bile tişörtüyle gezen, soğuğa karşı efsunlu Kova burçlarını buraya bekleriz. Kovalar da güneşin yakmasındansa beyaz karlı günlerde mutlu olurlar. Hatta belki de çocukluklarına dair en güzel anıları, karlı günlerde sokakta poşetle kaydıkları o maceralı zamanlardır.

Balık Burcunun Favori Hava Durumu;

Yağmur yağsın da kahvesini alıp pencere kenarına yerleşip kitap okusun diye bekleyen kaç burç vardır Balıktan başka. Sırf yağmurlu havalarda sevgilisi ile sarılıp izlemek için aldığı filmleri bile vardır arşivinde. Son moda desenli yağmur çizmelerini giymeye bayılır. Saçlarından süzülen damlalar hayatın güzelliklerinden birisidir Balıklar için. O yüzden şemsiye bile taşımayı sevmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.