Kariyer Planını Burcuna Göre Yap, Adımlarını Sağlam At!

Yaptığınız işten memnun musunuz ya da maaşınız sizi tatmin ediyor mu? Yoksa her gün saatlerce iş yerinize ulaşmak için uğraşıyor, trafikte mi kalıyorsunuz? Daha da temele inelim, üniversiteden mezun olduğunuz alandaki bir işi mi yapıyorsunuz? Nasıl bir kariyer planlıyorsunuz? Yoksa siz de şehir hayatından, kariyer sevdasından usanıp, güneye yerleşme hayalleri kuranlardan mısınız? Tükenmişlik sendromundan kaçmak, zincirlerinizi kırmak mı istiyorsunuz? Peki burcunuzun kariyerinize etkisi olduğuna inanıyor musunuz? Sahip olduğunuz özelliklerinize uygun bir gelecek inşa etmek istemez misiniz? Belki de iyi bir başlangıç olur, ne dersiniz? Baskın noktalarını fark ederek, yolunuzu buna göre planlamakla hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Koç

Güçlü, rekabetçi, canlı ve heyecanlı. Kendinizi ön plana atmaktan çekinmez, yenilmeyi yediremez. Polisler ve itfaiyeciler arasında çok fazla görülen Koç burcu, reklam ve televizyon sektörlerinde de başarılı olabilir, herkesin aklında kalacağı bir halk kahramanı olabilir.

Boğa

Kariyer, eşittir istikrar. Kendisini garantiye aldığı taktirde çalışmaktan kaçmayan Boğalar, güzel olan her şeyi sever. Kararlı, sabırlı ve dürüst halleriyle çalıştığı ekibe uyum sağlar. Yemek, çiçek ve lüks ürünlere yatkınlığıyla bilinir, tasarım, eğitim ve mutfak alanları tercih sebebidir.

İkizler

Ofis şartları, maaşı, sigortası… Bunlar önemli şeyler. Peki ya entelektüel doyum? Bu da ne demek şimdi değil mi? Monotonluğun düşmanı, değişimin baş kahramanı İkizler, özgürlüğün kalbinde çalışma taraftarı sosyal kişiler. Tercihleri ise seyahat edebilecekleri, kırlarda koşup oynayabilecekleri, enerjilerini yansıtabilecekleri işler.

Yengeç

Evet aileye düşkün olarak biliyoruz Yengeçleri. Fakat bu illaki ana sınıfı öğretmeni olacakları anlamına gelmiyor. Koruyucu özellikleri, tavsiye vermeleri, “çocuk da yaparım kariyerde” modelleri onlara birçok iş kollarının kapılarını açıyor. Eğitim, insan kaynakları gibi alanlarda harika işler çıkarıyor.

Aslan

Otoritenin diğer adı olan Aslanların yönetici olmaktan başka pek bir şansları yok. Kendilerine statü ve güç getiren işlerde çalışmayı severler, ekip içinde lider rolü üstlenirler. İyi bir oyunculuk yeteneği olduğunu da bildiğimiz bu burcun insanları sahne sanatları gibi alanlarda da iyi işler çıkartabilirler.

Başak

Siz mükemmel nedir bilir misiniz? Şimdiye kadar bir işin ne kadar derinine indiniz, irdelediniz? Detaycı olmak, düzenli çalışmak zor mu dersiniz? Başaklara sorabilirsiniz. Yazarlık, eleştirmenlik alanlarında önlenemez yükselişleri, kariyer yolculuklarındaki başarılarının bir göstergesi.

Terazi

İletişimi kuvvetli, harika bir temsilci ve iyi bir takım lideri. Sorunların çözümünde aracı olma potansiyeli taşıyan Teraziler sanatla da ilgilenmeyi de pek severler. Kendilerine verdikleri önem ile bir adım öne geçerek, görüntünün ön planda oldukları mesleklerde iyi yerlere gelirler.

Akrep

Konsantrasyon, ilgisi kolay dağılmayan. Merakına baş kaldıramayan, gizemli işlere bayılan! Evet, evet Akreplerden bahsediyoruz. Güven konusunun her şeyden önce geldiği Akrep burcu insanlarının iyi bir dedektif, tuttuğunu koparan bir avukat olduklarını söylemek pek yanlış olmaz.

Yay

Mantıklı karar vermek konusunda doktora yapan Yaylar, seyahat etmeyi sever, çevreyi, insanları önemser. Gergin ortamlarda yaşanan sorunları mizacıyla çözer, editörlük, halkla ilişkiler için iyi bir gelecek vaat eder. Seyahate olan düşkünlüğünü söylememize gerek yok değil mi?

Oğlak

Hırs mı dediniz? Engelleri aşmak, başarının kapılarını açmak, kararlılığın kitabını yazmak… Hedefe giden yolda çektiği çileleri kutsal sayan Oğlaklar, gücü sever, aldığı sorumlulukları zamanında teslim eder. Belli bir programa göre çalışma konusunda hiç de zorlanmayan bu arkadaşlar, bankacılık ve kamu alanlarında kendilerini gösterirler.

Kova

Hakların savunucusu, yeniliğin, değişimin en başarılı oyuncusu. Merakından keşfetmediği şey kalmaz, geleneksel kavramlara kafasını kaldırıp bakmaz. Kurumsal hayata karşı, yaşadığı hep bir özgürlük telaşı. Olayları farklı bakış açılarından yakalar, tasarım ve bilim konularında rakiplerine fark atar.

Balık

Kariyer yolculuğunda duygularıyla hareket edip iyi bir yere gelecek bir burç varsa o da Balık burcudur. Yaratıcı ve tutkulu tarafı, müzik ve psikolojiye olan yatkınlığının nedeni, hayal gücüyle yaptığı işlerle kesinlikle sınırsız biri.

Eğer siz de nasıl bir kariyer planı çizmeniz gerektiğini öğrenmek istiyorsanız, ücretsiz olarak Moyra’yı indirerek sorularınıza kolayca yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca profil bilgilerinizi tamamlayarak  hangi alanların size uygun olduğunu, sizi nasıl bir kariyer yolculuğu beklediğini de öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.