Burcunuz Hayvanlar Âleminde Doğsa Uçar Mıydı, Sürünür Müydü? 

Her burcun kendine uygun karakteristik özellikleri vardır. Peki, eğer bir hayvan olsaydınız o özelliklerle gökte uçan bir kartal mı yoksa topraktan ayrılmayan bir köstebek mi olurdunuz? Keskin gözleri ile avını gözleyen ve dikkatini bir an bile ondan ayırmayan bir pars mı yoksa derin sularda saatlerce sessiz bekleyip bir anda görünüp kaybolan bir müren balığı mı? Hangi dürtüleriniz daha kuvvetli doğanın hangi özel hayvanıyla özdeşleşmişsiniz öğrenme zamanı.

Koç

Burçlar âleminde size Koç simgesini yakıştırmışlar ancak yabani yaşamda sizin tutku ve kararlılığınızla bir kartalın özelliklerine sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Avını gördükten sonra saatlerce kendisini belli etmeden sabırla gökyüzünde süzülen onu almaya karar verdiğinde ise kendisinden kat be kat ağır da olsa pençeleri ile onu tutup kaldırabilen bu sağlam yapılı kuş tam da sizi simgeliyor. Dayanıklı, sabırlı ve atak, Koçlar için bu keskin gözlü kuş tam bir idol.

Boğa

Ben zaten Boğayım dediğinizi duyar gibiyiz. Elbette astroloji de sizi simgeleyen boğayı değiştirmeye niyetimiz yok. Ancak vahşi doğada hangi hayvanın sezgileri sizi tanımlar diye baktığımızda çok da uzağa gitmeye gerek duymuyoruz. Suaygırı tam da sizi ifade edecek karakteristiğe sahip.  Normal zamanlarını yemek yiyerek ve dinlenerek kendi halinde geçiren bu sevimli hayvan, sinirlendirildiğinde beklenmedik derecede sert ve ölümcül olabiliyor. Sakin duruşunuzun altında yatan o durağan güç sizinle beraber bir tek suaygırlarında kendisini gösteriyor.

İkizler

Sizi daha önce mirkete benzeten olmuş muydu? Olmadıysa söyleyelim sıra dışı davranışları, gelişmiş toplumsal yaşamı, zekâsı ve sevimliliği ile İkizler burcunun doğadaki ruh ikizi kesinlikle mirkettir. Takım oyununa yatkın, görev paylaşım bilinci, kendisinden beklenmeyecek derecede duygusal olup sevdiğini kaybedince kalp krizi geçirmesi, zayıf yönlerini bilerek korumaya alması… Peki, hayata karşı bağışıklığının yüksek olmasına ne demeli, kaç hayvanın akrep yılan gibi hayvanları yiyip zehrinden etkilenmediğini gördünüz. Sıcakkanlı duruşu ile de görür görmez aileden kabul edilesi bir havası var.

Yengeç

Yengeç burcu insanlarının kabuklu biraz da içe dönük yapıları ile yengeçlere benzetilmiş olması elbette çok normal. Ya yengeç olmasaydı hangi hayvan onu tanımlardı? Onu yine kendi dünyasında yaşayanlar sınıfından buluruz. İşte Yengeç burçlarının benzeştiği hayvan kara âleminin kabuklusu armadillo. Bir tür karıncayiyen olan bu görünüşü sevimli ve masum hayvan kurşunun bile geçemediği bir zırha sahip. Siz ona ilişmedikçe kendi dünyasında yaşayıp gidecek olan, korktu mu top gibi içine çekilip zırhı ile düşmanlarını karşılayan armadillo tüm içe kapanıklığına rağmen oldukça da merak uyandıran bir canlı.

Aslan

Biliyoruz siz Aslan burcu olmaktan çok mutlusunuz. Bizim aslandan başka bir hayvan ile özdeşleşmemiz mümkün değil diye düşünüyorsunuz. Ama size benzeyen öyle birini biliyoruz ki hayır diyemeyeceksiniz. O muhteşem bir avcı ve gösterişli bir karakter, timsah.  Hayatın koşturmacası dışında sakince durup keyif yapmayı seven, gören herkeste istemsizce saygı uyandıran, bulundu yerin gerçekten kıralı olan Aslan burçları, kendileri ile bu kadar benzeyen başka bir canlı daha bulamazlar. Sabrını ve enerjisini, istediğini almak için koşacağı o kısacık ana saklayan, ağır ama çevik, farkında ama umursamaz bir doğaüstü karakter.

Başak

Her şey onun istediği gibi olsun, istemediği, beğenmediği her durumda pençesini çıkarsın. Size bir yerden tanıdık geldi mi? Ever o en yakın dostunuz kedi. Didiklemediği, her detayını kurcalamadığı bir şeye denk geldiniz mi, peki kokusu hoşuna gitmeyen bir yemeği aç da kalsa yediğine şahit oldunuz mu? Mırıl mırıl severken sıkıldıysa neye uğradığınızı şaşırarak tırnaklarını size geçirdiği günleri bir düşünün. Evet, sevgili Başak burçları, sizin ruh eşiniz çok yakınlarda, kendisinden vaz geçemediğimiz ama asla da sahibi olamadığımız kedi canlarımız. Onlar bizimle ama asla bizim değiller, aynı Başaklar gibi.

Terazi

Varlıkları ile huzur bulduğumuz, her fırsatta dostane tavırları ile gönülleri çelen Teraziler, size hayvanlar âleminde en yakın bulduğumuz canlılar köpekler. Evimizi, canımızı emanet edebileceğimiz kadar sadık bir dost olan köpekler sosyal bağları en kuvvetli hayvan. Üzüldüğümüzü anlayıp, yardımcı olmaya çalışan, sevincimizde bizimle coşan, sıkıldık mı oyunbaz bir arkadaşa dönüşen köpekler herkesin hayatında olmasını isteyeceği türden eşi bulunmaz bir can. Aynı sizin gibi yokluğu derinden hissedilen, kalpten bağlanılan bu güzel canlılar Terazi burçlarının ruh eşi diyebiliriz.

Akrep

Yalnız takılmayı seven, canını sıkan durumlarda keskin görünüşü ile hayatla arasına duvarlar ören Akrep burçları için doğada bir eşi daha yok diyebilirsiniz. Ancak yanılıyorsunuz, karada belki yoktur ama denizde onu aratmayacak bir benzeri var büyük beyaz köpekbalığı. O derin suların hızlı silahşoru. Siz onu arasanız da bulamazsınız ama o sizi isterse her an bulabilir. Ve eğer kızdırırsanız canı pahasına sudan dışarı çıkıp vuruşunu yapmaktan çekinmeyecektir, aynı akrep gibi.

Yay

Özgür ve asil Yay burçları için atlardan daha uygun bir eşleşme olamazdı. Onlar dizginlenemez bir yaşam enerjisi ile hayatın içinde soluksuzca koşarlar. Onlara yetişemeseniz de izlemekten keyif alırsınız. Varlıkları reddedilemeyecek kadar hayatınıza işler. Yayların sonsuz bir bozkırda yaşamasından daha doğal ne olabilir ki…

Oğlak

Dayanıklı, çevik ve biraz da ağır. Oğlak burçları her ne kadar ele avuca sığmaz keçi yavrusu ile simgelenmişse de biz onların daha ağır ve daha karakteristik bir duruşlarının olduğunu biliyoruz. İlk bakışta tereddüt etseniz de doğanın en özel canlılarından birisi olan ayılar tam da Oğlakların ruh hallerine uygunlar. Onları sinirlendirmekten korkarsınız ama sımsıcacık kalplerini açtıklarında da yuvanızda hissettirirler.

Kova

Bağımsız ve öncü Kova burçlarının hayvanlar âleminde bir simgesi olsaydı kesinlikle kurt olurdu. Onun bilge ve yol gösterici yönü çevresindeki herkese önderlik etmesini sağlar ve ardında kimseyi bırakmaktan hoşlanmaz. Bu muhteşem ekip ruhuna rağmen çoğunlukla yalnız ve başına buyruktur.

Balık

Bir Balık balıktan başka ne olabilir? Bizce bir Balıklar ile sincap arasında özel bir benzerlik var. Yerinde duramayan, tüm sokulganlığına rağmen elinizi uzattığınızda kaçıveren, gördüğünüzde yüzünüze bir gülümseme yayılan kaç hayvan var. Balığın da sincabında peşinden koşup tam yakaladım dediğiniz anda elleriniz boş kalacaktır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir