Burcunun Stilini En İyi Yansıtan “It Girl “Kim?

Yıllardır kulağımıza gelen “it girl” kavramı sadece güzellik, iyi giyinmek ve konuşmak olarak açıklanırsa bir şeyler eksik kalır. It girl’ler belirli dönemlerde her iki cinsin de beğenisini kazanan kişiler aslında.

Her yaptıkları olay, her giydikleri moda olan bu kişiler, tasarımlarını tercih ettikleri modacıların ürünlerinin bir anda satışlarının patlamasını sağlar.

Özellikle stilleri tüm dünyada takip edilen birkaç yılın on iki “It Girl”ünü sizin için seçtik ve hangi burca uygun giyindiklerini araştırdık. Bu on iki kadının burçlarını unutun, burcunuzla ne kadar uyumlu bir tarza sahip olduklarına odaklanın, deriz.

Koç Burcu İçin Victoria Beckham  

Enteresan bir birleşme! Koç burcuna yakıştırdığımız Victoria Beckham zaten bir Koç burcu kadını. Eh, moda tasarımcısı olup burcuna uygun bir stilde giyinmemek zaten ona yakışmazdı. Victoria, her Koç burcu gibi canlı ve cesur renklerden hoşlanan, güçlü bir duruş sergileyerek kendi kendini motive eden bir kadın. Herkes ondan modacı olmaz diye düşünürken o bugün moda dünyasının büyük markaları tarafından bile takip edilen bir tarza imza attı. Rahat, maskülen, canlı bir stili olan Victoria’nın Koç kadınlarının aradığı her şeyi bulabileceği bir tarzı var.

Boğa Burcu İçin Blake Lively  

O bir ikon! Gossip Girl dizisinde ilk sezondaki estetiksiz hali ile yargılamayın onu. Stili ile tüm dünyayı pesinden sürükleyen, en beğenilen erkek oyunculardan birini dize getirip kendine yüzük taktıran bir kadından bahsediyoruz. Kendisi bir Başak kadını olmasına rağmen kaliteye olan aşkıyla, klasik ve zevkli giyim tarzıyla Boğa kadınlarına hitap ediyor. Eh, kırmızı tabanlı ayakkabılarıyla ünlü Louboutin’in tüm sezonlarının neredeyse her parçasını dolabında barındırması, onun kaliteden asla vazgeçemediğinin de göstergesi. Boğa kadınları için mükemmel bir stil…

İkizler Burcu İçin Rihanna  

İşte size farklı giyinmeyi huy edinen bir burç için biçilmiş kaftan Rihanna. İkizler kadını bol aksesuar kullanmaktan, bir gün çok şık, diğer gün maskülen, başka bir günse kazak ve jean ile sokağa çıkmaktan çekinmez. Çünkü o değişime açık, kuralları son derece esnek olan bir burç. Böyle bir burcun stilini Rihanna’dan daha iyi taşıyabilecek bir kişi daha yok!  Deri, kürk, saten, payet gibi her bir materyali kullanabilir ve bunları üzerinde taşırken bir kez bile tereddüt etmez. Aslında Rihanna ruhunda Aslan, stilinde ise İkizler kadını olan iflah olmaz bir Balık burcu.

Yengeç Burcu İçin Carrie Bradshaw 

Bir seferlik bir istisna yapalım dedik ve gerçek olmayan bir “it girl”ü listemize ekleyelim istedik. Evet, birçok diziden karakterler “it girl” oldu. Hatta bunların arasında Gossip Girl’ün Serena’sı da var fakat hiçbirinin stili Carrie kadar belirgin olmadı, Carrie kadar moda dünyasında konuşulmadı. Çünkü ünlü modacılardan giyinmek başka, belirli bir stile uygun tasarımcı kıyafeti giymek başkaydı. İşte o nedenle gerçek olmayan ama gerçek bir stile sahip olan Carrie burada. Konumuza dönmek gerekirse Yengeç kadınına en çok yakışan stili retro ve vintage tarzda giyinmek. Zaten duygusal, naif ve hayal gücü yüksek Yengeçlere de eski tarzda giyinmek çok yakışıyor. Bu stile ise belden oturtmalı etek ve elbiseleriyle, peplum ve kalem eteği aynı anda taşıyabilen ve 50’li yılların Parizyen stili ile uyum sağlayarak en iyi şekilde yansıtan Carrie’yi örnek verebiliriz.

Aslan Burcu İçin Kate Moss  

Etkileyici, görkemli, özgüvenli ve dikkat çekici kelimeleri Aslan burcunun karakteristik özellikleri olduğu kadar Kate Moss’un da özellikleri. Öyle ki 15 yaşında ünlü olup 44 yaşında bile eskimeyen yüzü ile hala podyumların ve reklam anlaşmalarının vazgeçilmez modeli. Kendisi bir Oğlak kadını olmasına rağmen bize göre kesinlikle Aslan burcuna yönelik bir tarzı var. Çünkü onun giydiği her şeyin moda olması kaçınılmaz. Yağmur botu kavramını bir festival ile hayatımıza sokan, deri ve fermuarlı pantolonlar rockerların tekelinden çıkarıp sokağa taşıyan, siyah babetleri kadınların vazgeçilmezi yapan hep oydu. Kate Moss, bir şeyi giyer ve giydiği şey moda olur. Bu eskiden de böyleydi, bugünde böyle. Çünkü Kate, kitleleri peşinden sürükleyen lider ruhlu bir kadın. Tıpkı Aslan kadınları gibi…

Başak Burcu İçin Gwyneth Paltrow  

“Minimalist, klasik ve derli toplu giyinmeyi seven” Başak kadının giyim tarzı için söylenebilecek en doğru kelimeler bunlar. İşte tüm bunları stilinde toplayan tek bir kadın var o da: Gwyneth Paltrow. Kendisi birkaç günle Başak burcunu kaçırdığı için aklı Başak burcunun sade ve gösterişsiz şıklığında kalmış olacak ki iki renkten fazlasını kullanmayarak nasıl mükemmel bir stili yaratılır ispat ediyor bize. Sade saçları, kıyafetine göre dikkat çekici ama abartılı olmayan ayakkabıları ve vazgeçemediği siyah ve beyaz renkleri ile ünlü oyuncu, Başak kadını nasıl giyinir diye düşünenler için mükemmel bir örnek, inceleyin deriz.

Terazi Burcu İçin Olivia Palermo

Kendisi romantik bir Balık olmasına rağmen biz onun stilini Terazi burcuna yakıştırıyoruz. Bunun nedeni biraz da Terazi burcu kadınlarının da romantik olmasına bağlayabilirsiniz fakat durum bundan ibaret değil. Olivia estetik bakış açısı çok güçlü olan, uyumlu, zarif ve zevkli bir stili olan şık bir kadın. O tek bir renkle bile şık olunabileceğinin en iyi örneği. Bembeyaz kıyafetinin altına giydiği siyah botlarını aynı renkte incecik bir kemer ile birleştirerek göz yormadan uyum sağlama becerisini gösteriyor. Ya da desenli bir gömleğinin desenleri renginde bir pantolon ile baştan aşağı dengeli bir görünüm sergiliyor. Ne dersiniz, Olivia Palermo Terazi kadınları için mükemmel bir örnek değil mi?

Akrep Burcu İçin Kendall Jenner  

Siyah ve kırmızı hem en sevdiği hem de en iyi taşıdığı iki renk. Akrep burcu kadınının stili tıpkı karakteristik özelliği gibi hemen dikkat çeker, Akreplerin seksi ve baştan çıkarıcı bir giyim tarzı vardır. İşte tüm bunları bütün stiline yansıtan yeni yetme bir it girl ile karşı karşıyayız. Kendisi de bir Akrep burcu olan Kendal Jenner yüksel bel skinny jeanleri, transparan kıyafetleri, mini etekleri ile her zaman gizemli ve seksi. Hatta sokak stiline yansıyan skinny jeanleri ile bile kısa üstler tercih ederek tarzından asla ödün vermiyor. Son zamanlarda gizemli olmayı bırakıp tamamen seksi olmaya odaklansa da bizim Akrep kadınları için önerimiz Kendall’ın stilini takip etmeleri yönünde…

Yay Burcu İçin Emma Stone

Farklı kültürlere olan düşkünlüğü Yay burcu kadını hep etnik kıyafetlere yöneltir. Ama her Yay burcu kadını etnik desenlere hapsolacak diye bir kural yok. Yay burcunun seveceği hareketli bir tarza sahip bir kadın; Emma Stone. Oscar ödüllü oyuncu o kadar canının istediğini giyerek bir stil oluşturmuş ki onu görmezden gelemiyoruz. Davetlerde belirli bir çizgisi yok. Bazen çiçekli bazense eski zaman kadınlarına gönderme yapan şifon elbiselerle görebiliyoruz onu. Ya da en son Oscar töreninde tercih ettiği gibi bir pantolonla. Gündüz ise daha rahat bir stil benimsiyor ünlü oyuncu. Onun stili enerjisi ile özdeşleşiyor. Bazen samimi bazen coşkulu bazen de özgürlüğüne düşkün bir şekilde salaş giyiniyor. İşte tam bir Yay burcu kadını stili…

Oğlak Burcu İçin Kate Middleton  

Ağırbaşlı, kurallara uyan ve saygınlığı önemseyen bir stildir Oğlak burcu kadınlarının stilleri. Tıpkı Kraliyet ailesi mensupları gibi. O nedenle Oğlak kadını için stil önerisi vermek istediğimizde ilk aklımıza gelen gelinlik seçimi ile gönüllerde taht kurmaya başlayan Kate Middelton. Döpiyesler, takım elbiseler bıçak gibi pardösüler, klasik olmadığı zamanlarda giydiği kot pantolonu ile bile şık. Yalnız şunu belirtmek isteriz ki Kate doğuştan böyle bir stile sahip değil siz onun Kraliyet ailesine katıldıktan sonraki stilini ele almalısınız.

Kova Burcu İçin Giovanna  Battaglia Engelbert

Bu da kim dediğinizi duyar gibiyiz. Kendisi, fotoğrafçıların moda haftalarında defileler arasında değiştirdiği kıyafetleri çekme yarışına girdiği birisi, aynı zamanda Vogue Japan’ın moda editörü. Terazi burcu olmasına rağmen tercih ettiği stillerle tam bir Kova burcu kadını. Onun en önemli kuralı o gün canı ne giymek istiyorsa onu giymek. Etek giymek isteyebilir, yüksek bel pantolon giymek isteyebilir ya da belirli bir dönem kadını stilinde tarzını uyarlayabilir. Değişkendir ama insanların ne diyeceğini düşünmeden tarzını belirler. Sıra dışıdır ve bu özelliği giyim tarzına da yansır.

Balık Burcu İçin Taylor Swift

Şık ve romantik elbise ve eteklerin bir numaralı hakimi Balık burcu kadını için giyinen Taylor Swift’ın tarzı, kullandığı danteller ve takılar sayesinde bir dönem filminden çıkmış gibi. Naif bir tarzı olan Taylor, Balık burcu kadınlarına pek uyucak cici kız imajına fazlasıyla sadık, verdiği dekoltelerin  dozunu öyle iyi ayarlıyor ki hiç göze batmıyor. İşte tam bir Balık burcu stili. Sen de hem romantik hem alımlı hem de şık bir stil sahibi olmak istiyorsan Taylor Swift’in sokak stiline göz atmalısın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.