Burcunun Özelliklerini Sergilemeyen Ünlüler

Astroloji dünyasında ünlülerin burçları sık sık merak edilir. Özellikle popüler sanatçılarla aynı burcu taşıyanlar kendilerini onlarla özdeşleştirmek isterler. Ancak medyadaki tavırlarıyla tanınan bazı oyuncuların burcu öğrenildiğinde astroloji ile çok derinden ilgilenmeyen kişiler ufak bir şaşkınlık yaşayabiliyor. Astroloji ile ilgilenenlerin ise çok iyi bildiği gibi Zodyak dünyasında kişilik özelliklerini sadece Güneş burcu oluşturmaz. Bir kişinin karakterini analiz edebilmek için yükselen burç, ay burcu vb. birçok etken hesaba katılarak yorum yapılır. Sonuç olarak ünlüler dünyasında bazı isimlerin burçlarının özelliğini tamamen yansıtmamasının sebebi bu olabilir. İşte burcunun özelliklerini tam olarak göstermeyen ünlüler:

Koç

Ezgi Mola: Türkiye’de yeni dönem kadın komedyenleri denince akla ilk gelen isimlerdendir Ezgi Mola. Sempatikliği, oyunculuk yeteneği, espri kabiliyeti ve mütevazılığıyla seyirci tarafından çok sevilir. Koç burcu mensubu olan genç oyuncunun burcunun özelliklerini baskın bir şekilde gösterdiği söylenemez. Koçların fevri ve otoriter özelliklerini sergilemeyen Ezgi Mola, daha yumuşak ve ılımlı bir imaj çiziyor. Neşeli, hoşgörülü ve medyaya karşı sakin tutumuyla daha çok Yay ve Balık burçları karışımı bir izlenim veriyor.

Boğa

Demet Akalın:  Popüler müziğin ünlü ismi Demet Akalın şov dünyasına ergenlik yıllarında adım atmıştı. Mankenlik, oyunculuk derken şarkıcılık daimi mesleği olmuştu. Gündemde en çok yer alan ünlülerden olan Akalın, Boğa kadını olmasına rağmen burcunu tam olarak yansıtmıyor. Sivri dilli ve açık sözlülüğüyle Boğaların uysal ve sabırlı kimliğinin aksine bir İkizler gibi iletişim kuruyor. Ayrıca hızlı yaşam temposu ve hırsıyla da burcuyla ters düşerken daha çok Koç burcu gibi davranıyor.

İkizler

Adriana Lima: Dünyanın en ünlü mankenlerinden Brezilyalı Adriana Lima, Türk yazarımız Metin Hara ile ilişkisinden ötürü medyada çok sık yer alıyor. Eski ilişkilerinin aksine Hara’yla birlikte sosyal medyada çok fazla aşk paylaşımları yapıyor. Yerli yenge unvanı kazanan top model, İkizler burcu ünlüleri arasında yer alıyor. Romantik paylaşımları, sabit tavırları ve pozitif duruşuyla burcuna uygun davranmadığı söylenebilir Seksapelliği, giyim zevki ve uzlaşmacı tutumu daha çok Terazi burcunun özelliklerini yansıtıyor.

Yengeç

Şevket Çoruh: TV, sinema ve tiyatro dünyasının başarılı oyuncularından Şevket Çoruh, yıllardır “Arka Sokaklar” dizisiyle ekranda boy gösteriyor. Asabi Mesut Komser karakteriyle izlediğimiz oyuncu, özel hayatında da ağırbaşlı ve sert bir tutum gösteriyor. Yengeç burcu olan Şevket Çoruh’un alıngan, duygusal ve hassas tavırlarına denk gelmedik henüz. Kararlı, ağırbaşlı duruşu ve sade giyim zevkiyle buram buram Başak burcu havası estiriyor.

Aslan

İbrahim Büyükak: Ekranların genç ve başarılı komedyenlerinden İbrahim Büyükak her röportajında kahkaha attırıyor. Aslan burcu olan oyuncu, eğlenceli ve cana yakınlığı dışında burç özelliğini tam olarak yansıtmıyor. Polemiklere girmeyen, yeri geldiğinde kendisiyle dalga geçen Büyükak, otoriter ve kibirli bir tavır da sergilemiyor. Daha çok İkizler ve Kova insanlarını çağrıştırıyor.

Başak

Hande Ataizi: Yıllar önce sinema dünyasına adım attığından beri marjinal bir havası vardı Hande Ataizi’nin. İçinden geleni olduğu gibi söylüyor, el alem ne der kaygısı olmadan istediği gibi yaşıyor. Başak burcu olmasını bir türlü kafamızda oturtamadığımız Ataizi, özellikle giyim tarzında burcunu bir türlü yansıtmıyor. Burcunun aksine sade değil, farklı ve havalı kombinleri tercih ediyor. Burcunun aksine kendini gayet rahat ifade eden Ataizi daha çok Akrep ve Kova karışımı bir imaj çiziyor.

Terazi

Pelin Karahan: Dizi dünyasının sevimli, sempatik oyuncularından Pelin Karahan anaç bir görüntü çiziyor. Anne olduktan sonra ekranlara ara veren genç oyuncu, ailesine zaman ayırmayı tercih ediyor. Terazi burcu kadını olmasına rağmen farklı burçlara göz kırpıyor. Giyime-kuşama, gösterişli eşyalara fazla düşkünlüğü olmayıp daha çok şirin kombinlerle karşımıza çıkıyor. Ailesine düşkünlüğünü de göz önünde bulundurursak tam bir Yengeç burcu gibi davranıyor.

Akrep

Ahmet Kural: Erkek komedyenler arasında öne çıkan isimlerden Ahmet Kural, sosyal medya postlarında sık sık yer buluyor. Neşesi ve taklit kabiliyetiyle öne çıkan genç oyuncu, sadece TV-sinema değil özel yaşamında da seyirciyi güldürüyor. Akrep burcuyla pek özdeşleştiremediğimiz Kural, içe dönük bir davranış da sergilemedi şu ana kadar. Tüm özelliklerini bir araya topladığımızda daha çok Yay ve Aslan burcu izlenimi yaratıyor.

Yay

Gülşen Bubikoğlu: Türk sinemasının en güzel ve alımlı kadınları arasında gösterilen Gülşen Bubikoğlu’nu seyirci hep bir özlemle anıyor. Özellikle Tarık Akan’la oynadığı filmlerle sevilen ünlü oyuncu, yeni nesil tarafından da oldukça beğeniliyor. Yay burcu olmasına rağmen ağırbaşlı hareketleri ile farklı bir etki yaratıyor. Ayrıca kendine has zarafeti, alımlılığı, şık giyim tarzı ve kibarlığıyla daha çok Terazi burcu kadını gibi bir hava estiriyor.

Oğlak

Ricky Martin: Porto Riko’nun müzik dünyasına armağan ettiği Ricky Martin, şu anda zamanının büyük kısmını ikiz oğullarına ayırıyor. Birkaç yıl önce eşcinsel olduğunu açıklamasına rağmen karşı cinsin hayranlığını kaybetmedi. Oğlak burcu olan ünlü şarkıcı, seksapeli ve efsane dans kabiliyeti dikkate alındığında burcuyla özdeşleştirilmiyor. Sosyalliği ve etkileyici tavırlarıyla ağırbaşlı ve geleneksel Oğlak burçlarının aksine İkizler burcu izlenimi yaratıyor.

Kova

Ajda Pekkan: Müthiş iş azmi ve disiplini sayesinde aralıksız müzik çalışması yapan az sayıda ünlüden biri Ajda Pekkan. 1960’lardan bu yana sektörün batıya dönük yüzü oldu ve çok sayıda yenilikçi çalışmaya imza attı. Kova burcu ünlüsü olan Pekkan her çağa ayak uydurmasıyla burcunun özelliğini yansıtsa da bakımlılığı, aurası ve her zaman dikkat çekmeyi başaran lüks giyim tarzıyla daha çok Aslan burcu kadınlarını çağrıştırıyor.

Balık

Beyazıt Öztürk: Talk Show mizah anlayışında farklı bir tat oluşturan Beyazıt Öztürk’ü ciddi veya asabi görmek neredeyse hiç mümkün olmadı. Pozitif, konuşkan ve neşeli tavırlarıyla bildiğimiz komedyenin burcu Balık. Bu burcun duygusal ve utangaç davranışlarına dair şu ana kadar tek bir belirti göstermedi. Hareketli, keyifli, esprili yönleriyle tanıdığımız Beyazıt Öztürk daha çok Yay burcu gibi davranıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.