Burcunun Elementine Göre Hangi Hogwarts Binasında Olmalısın?

Hangi muggle, çocukluk yıllarını kapısının önüne bir baykuşla bırakılacak Hogwarts kabul mektubunun hayaliyle geçirmedi ki? Hatta kimileriniz hâlâ beklemeye devam ediyor. Belki de aranızda en usta büyücü olmayı hayal edenler ya da gözünü Sihir Bakanlığına dikmiş olan cadılar var, kim bilir? Yolun şu an için Hogwarts’a düşmese de burcunun elementi, bir Seçmen Şapka misali hangi binada olman gerektiğini açıkça söylüyor.

Ateş Grubu (Koç, Aslan, Yay)

Güçlü karizmaları, yaydıkları enerjileri ve cesaretleriyle çoklarına ilham kaynağı olan ateş grubu burçları Koç, Aslan ve Yay, Seçmen Şapka’nın işini bir hayli kolaylaştırıyor. Zira doğuştan gelen liderlik vasıfları, girişkenlikleri ve gözü peklikleri doğrudan bir binaya işaret ediyor. Lord Voldemort’a karşı yürütülen amansız mücadelenin en ön saflarında onları görmen, korkusuzca girişilen düellolarda onlara rastlaman ya da karşılaştığın herhangi bir haksızlık karşısında yanında onları bulman mümkün.

Sözü Seçmen Şapka’ya bırakalım:

Seni Gryffindor’a yollarım belki,
Zamanla olursun aslanın teki,
Yiğittir orada kalan çocuklar,
Hepsinin yüreği mangal kadar!

Toprak Grubu (Boğa, Başak, Oğlak)

Sevecenlikleriyle gönüllerde taht kurmuş, çalışkanlıklarıyla parmak ısırtan ve sevdiklerine duyduğu derin sadakatle uzun yıllar süren dostluklar edinmiş toprak grubu burçları, şüphesiz Hogwarts’ta en sevilen öğrenci grubunu oluştururdu. Sessiz görünse de herhangi bir haksızlık karşısında karşı atağa geçmekten gözünü sakınmayan Boğa, Başak ve Oğlak, güvenilirlikleri ve dost canlılığıyla Hufflepuff sıralarının başı dik öğrencileri.

Ne demiş Seçmen Şapka:

Belki de düşersin Hufflepuff’a,
Haksızlığı hemen kaldırıp rafa,
Adalet uğruna savaş verirsin,
Her yere mutluluk götürmek için.

Hava Grubu (İkizler, Terazi, Kova)

Üstün iletişim yetenekleri, zekaya ve mantığa duydukları sonsuz güven ve güçlü empati yetenekleri ile hava grubu burçlarının Seçmen Şapka seremonisinden sonra kendilerini Ravenclaw ortak salonunda bulmaları sadece an meselesi. Daima daha iyisini gerçekleştirmeye yönelik tükenmez azimleri ve yol gösterici olarak benimsedikleri mantıkları bu yolda onların en önemli yardımcıları. Hemen her derste elde ettikleri yüksek puanlarla İkizler, Terazi ve Kovaların sene sonunda bölüm kupasını elinde tutması hiç şaşırtıcı olmaz.

Seçmen Şapka’nın da dediği gibi:

Ravenclaw kısmetin belki,
Oradakilerin hiç çıkmaz sesi,
Mantıktır onlarca önemli olan,
Öyle kurtulurlar tüm sorunlardan.

Su Grubu (Yengeç, Akrep, Balık)

Attıkları her adımın temelinde duyguların olduğu su grubu burçları, özellikleri kendilerine olan güvenlerini kazanmalarının ardından gözlerini daldan budaktan sakınmayan cesaret timsali bireyler haline gelebiliyor. Çok sayıda farklı özelliği karakterlerinde toplamaları nedeniyle kolay kolay çözülememeleri, yeni durumlara hızla adapte olabilmeleri ve sıklıkla kazanan tarafta olmaları da bu yüzden. Daha ne diyelim, siz Slytherin’e aitsiniz.

Seçmen Şapka durumu kendine has bir şekilde açıklıyor:

Düşersin belki de Slytherin’e sen,
Bir başkadır sanki oraya giden,
Amaçları için neler yapmazlar,
Açıklasam bitmez sabaha kadar.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.