Burcunu Söyle! Yanlış Bir Evlilik Yapmana Sebep Olabilecek O Özelliğini Anlatalım!

Evlilik birçok insan için en önemli dönüm noktalarından biridir ve kiminle yapıldığı fazlasıyla önem taşır. Bir gün uyanırsınız ve hayatınızdaki kişinin o olduğuna karar verirsiniz ya da tıpkı filmlerdeki gibi görür görmez zaten onun evleneceğiniz insan olduğunu anlarsınız. İlk zamanlar hem çok heyecanlı hem de karşındakini yeni yeni tanımanın vermiş olduğu o merak duygusuyla geçer. Karşımızdakini kırmamak için ya da bizden koşarak uzaklaşmasın diye ilk etapta bazı şeyleri gizler, öğrenmesin diye uğraşırız. Zamanla birbirimize alıştıkça bu özelliklerin kimi ortaya çıkar, kimi ise durduğu yerde büyük patlamaya hazırlanır. Zaten evlilikleri sona götüren de bu saklanan, büyüdükçe büyüyen o özelliklerdir. İşte burçların yanlış bir evlilik yapmalarına sebep olabilecek o özellik…

Koç

Nasıl ki Aslanlar bu dünyayı bir sahne olarak görüyorsa, Koçlar da bitmek bilmeyen bir yarış gibi görürler. Yaptıkları her işte birinci olmak, bitiş çizgisine ilk kendileri gelsin isterler. Ancak pek çok yerde kendilerini ileri taşıyan bu özellik söz konusu ilişkiler olduğunda pek işine yaramaz, hatta başına çorap bile örebilir. Koçlar verdikleri karar üzerine öyle gecelerce düşünen tipler değillerdir, büyük bir tutkuyla daha tanışalı bir ay bile olmayan o sevgiliyle öyle hızlı evlenir ki kendisi bile ne yaptığını anlamaz. Eğer dikkatli olmazsa, kendisini yıldırım nikahıyla içine atılmış böyle bir evlilik içinde olabilir ve hayatının geri kalanını paylaşmak istemediği biriyle aynı çatı altında bulabilir.

Boğa

Boğalar oldukça pratik insanlardır. Kalpleriyle karar vermeden önce kafalarında çoktan biçip keserler bile. Ve bir kere aşka düşmeye görsünler, partnerlerine karşı oldukça koruyucu ve birazdan daha fazla sahiplenici bir tavır içine girerler. Hal böyle olunca genellikle kendilerine güvensiz insanları çekerken, bağımsızlıklarına düşkün insanları kaçırırlar. Bu da büyük problem yaratır çünkü Boğa insanı güvensizlikten, istikrarsızlıktan nefret eder. Büyük ihtimalle korumalarına ihtiyaç duyan birine âşık olacaklar ama yetersizlik duygusuyla da yüzleşmekten çekinecekler. Bu da kötü evlilik değildir de nedir ki?

İkizler

İkizlerle ilgili bilinmesi gereken en önemli şey mevsimler gibi sürekli değişim halinde olduklarıdır. Bir gün bu dünyanın hızına yetişemeyeceği kadar hızlı, komik ve alem insanı olabilirken, ertesi güne endişeli ve içe dönük uyanarak, bütün günü kitap okuyarak, sezon üstüne sezon izleyerek geçirebilirler. Bazen İkizler partnerine sadece bir tarafını gösterir ve hoş olmayan tarafını saklamak ister. Ancak İkizler de olsa kimse bunu sonsuza kadar başaramaz. Evlendikleri zaman o hep saklanan taraf ortaya dökülür. Eğer partneri içe dönük biriyse, onu dışarı çıkarmak, partiden partiye koşturmak zor olacaktır, ya da tam tersi dışa dönük biriyse de onu bütün hafta sonunu evde pinekleyerek geçirmeye ikna etmek. Ama İkizler de haklı kişiliğinde bu kadar fazla taraf olduğunda hepsini tamamen ortaya koymak o kadar kolay olmasa gerek.

Yengeç

Yengeçler genellikle duygusal ve sezgisel insanlardır. Çok iyi dinleyici oldukları ve partnerlerinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi bildikleri için çok iyi sevgili olma ödülüne bile sahiplerdir. Ancak bunun yanında çok duygusal ve alıngan olmak gibi özellikleri de yanlarında taşırlar. İlişkinin başlarında bu taraflar bir şekilde saklanılsa da ilişki oturduğu zaman gerçek renkleri de ortaya çıkmaya başlar. Bir yandan hiç şımartılmadığınız kadar şımartılırken, bir yandan ortada hiçbir sebep yokken şüpheli bakışların odağı haline gelebilirsiniz. Böyle olunca da ilişkilerinde daha çok güvenceye ihtiyaç duyan insanları çekerler. Ama tek başına bu bir ilişkiyi ilişki yapmaya yetmez. Tutkusuz ilişki ilişki olmaz.

Aslan

Aslanlar daima çok dramatik ve dışa dönüklerdir. Sevgilileriyle romantik seyahatlere çıkmak, onlara pahalı hediyeler almak ve hayatlarının adeta bir film yıldızı gibi görünmesini sağlamak için ellerinden geleni yaparlar. Evlendikten sonra, Aslan insanın ne kadar tembel olduğunu görmek, müstakbel eşini oldukça şaşırtacaktır. Artık eşlerinin kendileri hakkında ne düşündüğünü pek de umursamayacaklar. Eşi için harcaması gereken eforu dışarıdaki yabancılar kendisinden hoşlansın diye harcayacaktır. Bu da kim olursa olsun kıskandırabilir hatta bir parça ben ne yaptım duygusu ile gelen pişmanlık yaratır.

Başak

Başaklar çok sistemlidir. Partnerinin nelerden hoşlandığını, hoşlanmadığını, duyguları ve düşünceleri, umutları ve gelecekle ilgili planları hakkında en ufak bir detayı öğreneceklerdir. Evlenecekleri o mükemmel insanı bulacak ve sonsuza kadar sadık kalacaklardır. Ancak bir Başak insanının en büyük zayıflığı kendisine karşı fazlasıyla eleştirel olmasıdır. Utandıkları ya da hoşlanmadıkları taraflarını gizlemek isteyeceklerdir. Ve müstakbel eşlerine kendilerini tam anlamıyla açmaktan kaçınacaklardır. Ama bu da bir yere kadar devam edecektir. Bir yerden sonra müstakbel eş Başak insanının kendisine bu kadar yüklenmesine, onu sürekli rahatlatmaya dayanamayacaktır.

Terazi

Yüzleşme Terazi burcunun bu hayatta en çok sevdiği şey değil ne yazık ki. Bir ilişki içindeyken karşısındaki kırmamak için biraz pısırık davranabilir. Bu muhtemelen yalnız kalma korkusundan kaynaklanır. Ancak evlenildiği zaman, karşındakine sonsuza kadar beraberlik sözü verilir. Bu korkuyu biraz olsun azaltır. Eşlerini kaybetme korkuları azaldığında duygularını ve hareketlerini savunmaları daha kolay olur. Ancak ne yazık ki karşısındaki kişi Terazi insanının uyumlu, alttan alan yapısına vurulmuştu. Ama olmadı içinden çok başka bir şey çıktı. İki tarafında da işi çok zor.

Akrep

Akrepler tutku ve romantizm doludur. Çoğunlukla büyük jestler yaparlar ve partnerlerinin ayaklarını yerden kesmekten hoşlanırlar. Hal böyle olunca da hayatlarına genellikle şımarık ve dağılmaya müsait insanları çekerler. Ancak evlendikleri zaman, Akrepler karakterlerinin güvenli olmayan kısımlarını gösterirler. Karşısındakinden sürekli olarak ilişkinin güvenilirliği konusunda teminat isterler. Bazen ilişkiye geçildiğinde ihtiyaç duyulan konfor seviyesini elde etmek zordur. Eğer ilişki sürecinde buna ihtiyacınız olduğunu sevgilinize göstermediyseniz, eşinizin bu sorunu çözebilecek donanıma sahip olduğundan nasıl emin olacaksınız?

Yay

Yay insanı oldukça idealist bir yapıya sahiptir. Eşlerinin ihtiyaç duyduğu kişi olmayı çok isterler ama bazen de tutabileceğinden büyük sözler verirler. Yaylar gerçek anlamda hayatı paylaşabilecekleri ve eğlenebilecekleri birini ararlar. Sabırsız ve dürtüsel doğaları yüzünden bir taahhütte bulunurlar. Bu bazen işe yarayabilir ama bazen de yaramaz. Partnerlerine kızarlar çünkü bekarken sahip oldukları özgürlüğü ve tek başına karar alma halini özlerler. Partnerleri de üzülür çünkü asla sahip olmayacakları bir hayatın hayaliyle kandırıldılar. Bu demek değildir ki Yay insanı asla mutlu bir evliliğe sahip olmayacak. Partnerlerine karşı dürüst oldukları ve bir ilişkiden bekledikleri şeyin ne olduğu konusunda net olmaları gerek.

Oğlak

Oğlak insanı fazla aile odaklıdır ve kendi ailesini kurma konusunda heyecan duyar. Eğer bir Oğlak biriyle uzun zamandır görüşüyorsa mantıken bir sonraki adımın evliliktir. Ancak her zaman kendilerinin ve partnerlerinin uzun vadeli uyumuna odaklanmayacaklardır. Mantıklı detayları değerlendirmeye meyilli olacaklardır. Benzer kariyer planları, aynı sayıda çocuk istemek, aynı evcil hayvanlar, aynı şehirde yaşamak gibi. Her şey bir zaman sonra sadece mantık meselesi haline gelecek. Böyle bir evlilik de bir yerden sonra tutkudan yoksun, kuru bir ilişki halini alacaktır.

Kova

Duygularından bahsetmekten nefret ediyorsun. Ama gerçekten. Aynı zamanda da doğal problem çözücüsün. Kova insanı gerçekten hoşlandığı biriyle çıktığında o asla uzlaşmayan, kendinden emin tavrı göstermeyebilir. Hatta ilk vazgeçip, büyüklük gösteren de. Ancak evlendikleri zaman içlerindeki inatçı, uzlaşmayı sevmeyen taraf ortaya çıkar. Bu da partnerlerinin büyük bir şoka girmesine neden olacak. Güç çatışmasına alışamazlar ve ilişki bambaşka bir hal alır.

Balık

Balıklar her zaman şefkatli ve fazlasıyla anlayışlıdır. Herhangi burçtan daha iyi birer dinleyicidir. Problem Balık insanı yalnız zaman geçirmeye de çok değer verir. Bu onların kendilerini yeniden konumlandırmalarına izin verir. İlişkinin dışında kim olduklarını hatırlamalarına yardımcı olur. Balıklar bazen bu özelliklerini evlendikten sonra gösterirler. Fazlasıyla sabırlı ve anlayışlı olmaya meyilli oldukları için hayatlarına genellikle bağımlı insanları çekerler. Balığın bağımsız davranışları kendisine has dünyasında zaman geçirmesi partnerini çok da mutlu etmeyecektir. Eşlerine birdenbire yalnız kalma ihtiyacından bahsettiklerinde bu partnerlerinin kendisini endişeli ve güvensiz hissetmesine yol açacaktır. Ve bu iki kişilik özeliği asla iyi bir birleşim ortaya çıkarmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.