Burcunu Söyle Tinder Profilini Anlatalım!

Tinder dediğin nedir ki? Beğenenler sağa kaydırıyor işte, beğenmeyenler sola… Keşke hepsi o kadar kolay olsa! Her şeyin başında Tinder, kullanıcılarına oldukça basit bir profil oluşturma imkanı sunuyor. Kişi ne profilini boy boy fotoğraflarla süsleyebiliyor, ne de uzun uzadıya kendini anlatabiliyor. Her şey kısa ve öz! Haliyle herkesin potansiyel taliplerini etkilemek için farklı yollara başvurması gerekiyor. Gizemli bir profil oluşturup, karşı tarafı diyalog kurmaya mecbur bırakan da var. Ne istediğini açık ve net bir şekilde yazan da. Üstelik hiçbiri de burçların genel tavrından bağımsız değil. İşte burçlar ve Tinder profilleri…

Filtreli Hallere Tahammül Edemeyen Koç

Koçların nazarında Tinder, kişilerin tanışmasına aracılık eden basit bir uygulama. Öyle uzun uzadıya bir profil hazırlamaya ya da filtreli pozlara gerek yok. Galerisinde yer alan birkaç doğal fotoğrafı ekleyip, uygulamadan ne beklediğini açık ve net bir şekilde ifade edecektir. Beğenen zaten sağa kaydırır. Beğenmeyen de kendi kaybeder. Kimsenin peşinden kul köle olacak değil ya! Üstelik doğal haliyle etkileyemediyse karşısındakini, sağa ya da sola kaydırılmış olması neyi değiştirir ki?

Sadelikten Yana Boğa

Boğalar, Tinder’ın amacını yansıtır biçimde olabildiğince sade kalmaktan yana. Ne o öyle fotoğraf üstüne fotoğraf, gerekli gereksiz bilgiler… Talipleri yalnızca onu sağa kaydırdıysa ona dair bir şeyler öğrenmeyi hak eder! Haliyle nasıl bir profile sahip oldukları az buçuk kestirilebilir. Estetik bir açıdan çekilmiş bir ya da iki fotoğraf ve temel kayıt bilgileri… Hepsi bu! Biosunda bulunan tek şey olsa olsa son dönemde dinlediği bir şarkı olabilir.

Sözcükleri Silah Gibi Kullanan İkizler

İkizlerin Tinder profili tıpkı iç dünyaları gibi, rengarenk! Her telden bir şey bulmak mümkün. Apayrı dünyalara ait fotoğraflar, ortak nokta yakalamayı umduğu filmler, kitaplar, şarkılar… Sonuçta kimseden bir şey saklıyor değil. Okuduğu okuldan, sevdiği yemeğe kadar her şeyi bir anda karşı tarafın beğenisine sunabilir. En güçlü silahları ise dilleri! Biosunda yazan nüktedan bir paragrafla ziyaretçileri gülümsetip, bir an önce mesaj atmalarını sağlayabilir.

Yanlış Anlaşılmalara Mahal Vermeyen Yengeç

 

Yengeçlerin zamane aşklarına itirazları, her şeyin olabildiğince hızlı yaşanmasından ileri geliyor. Öyle bir seviyeye gelindi ki insanların tek bildiği; Tinder’da birini sağa kaydırmak, hemen yatağa atmak, ertesi gün unutmak… Sahiden her şeyi bu kadar hızlı tüketecek seviyeye ne ara geldik? Tinder’da bulunma amaçları kesinlikle bu değil. Mutlaka profilinde de bunu belirtir. Instagram’dan taşıdığı #tbt temalı fotoğraflar ve duygusal bir arayışta olduğunu yazdığı bir not da profillerini süsleyebilir.

Aslan Emojisi Kullanmaktan Şaşmayan Aslan

Aslan yattığı yerden belli olur demiyorlar boşuna. Profillerine girdikten sonra burçlarını tahmin etmeye bile gerek yok. Havalı selfieler ve biosuna mutlaka koyduğu aslan emojisiyle “Herkes bilsin, karşınızda bir Aslan var” mesajını muhakkak verir. Aslanların Tinder’daki davranışlarına dair en ilginç anekdot ise herkesi sağa kaydırma eğilimleri. Böylece en yüksek eşleşme oranına çabucak erişecektir. Tabii kaçına cevap verir, orası muamma!

Gerçek Aşkın Detaylarda Gizli Olduğuna İnanan Başak

Başaklar bildiğimiz gibi… Nerede olurlarsa olsunlar, ne yaparlarsa yapsınlar hep ince eleyip, sık dokumaktan yanalar. Basit bir Tinder profili oluşturmayı bile devlet meselesi haline getirmeleri bundan. En iyi fotoğrafları seçmek için saatlerini harcar, doğru kişiyi bulmak için önem verdiği kıstasları profilinde sıralar. Yalnız bir noktayı belirtelim, tüm bu çabalar biri onu beğensin diye değil. Tek derdi karşı tarafa kendini en doğru biçimde ifade edebilmesi.

Aşkı Bulabilmek İçin Her Şeyini Ortaya Koyan Terazi

Terazilere göre o büyük aşk hikayeleri mazide kaldı. Nerede o çarpışıp göze göze gelmeler, kaçak bakışmalar, tatlı heyecanlar… Şimdi aşkı bulabilmek için kırk takla atmak gerek! Öyle ki profillerini ziyaret eden herkesin onu sağa kaydırması için elinden geleni yapar. En filtreli fotoğraflarını koyar, ortak noktalarını yakalayabilmek adına hoşlandığı ne var ne yok hepsini biosuna yazar. Bunca emeğin ardından sağa kaydırıp, yazmayanlara ne demeli peki? Biosunun sonunda eşleştikten sonra yazmayanlara sitem içerikli bir not iliştirebilir.

Gizemli Halleriyle Merak Uyandıran Akrep

Günlük hayatta bile kendini açmaya yanaşmayan Akrepler, Tinder’da mı kişisel bilgilerini ulu orta serecek? Güldürmeyin Allah aşkına! Nasıl bir karaktere sahip olduğunu ele verecek ipuçlarından beklentilerinin ne olduğuna kadar hepsi gizemdir. Bomboş biosunu telafi eder biçimde, seçtiği fotoğraflar ise herkesi etkileyebilir. O cüretkar pozlardan sonra taliplerinin onu sola kaydırabilmesi çok mümkün değil.

Taktikleri Gülünç Bulan Yay

Tinder, insanların bir şekilde tanışmasını kolaylaştıran basit bir uygulama en nihayetinde. Ne fotoğraf seçimleri için ne de bioya yazılacaklar için karın ağrısı çekmeye gerek var. Kaldı ki ne yapılırsa yapılsın, her şeyin nihayete ermesi bir buluşmaya bakar. Profilleri de genel görüşlerini yansıtır nitelikte. Sadece hoşuna giden herhangi bir fotoğraf ve arkadaşlık, aşk ya da seks için önce bir kahve içip tanışmayı talep eden kısa ve öz bir yazı var.

Karizmasını Profiline Yansıtan Oğlak

İşin aslı Oğlaklar öyle aşkı Tinder’dan ya da benzer uygulamalardan aramaya kalkacak insanlar değil. Hasbelkader indirdilerse telefonlarına, beklentileri yalnızca kendileri gibi insanları bulmak olabilir. Muhtemelen tek bir fotoğraf ve eğlence aramadıklarını belli eden bir bioyla taliplerinin karşısına geçer. Etkilenmeyip, sola kaydıranlarsa hiç derdi değil. Aksine boş insanlarla muhatap olma derdinden kurtulmak onun işine gelir.

Kendini Basit Bioyla Kısıtlamayan Kova

Kovalar, Tinder gibi uygulamalarda kişilerin kendini kasmamasından yana. Sırf beğenilmek uğruna, olduğun kişiden başka birine dönüşmenin gerçekten nasıl bir mantığı olabilir? Mümkün mertebe kendini mesajlarla tanıtmayı tercih edecektir. Havalı fotoğraflarla ya da destandan hallice biolarla değil. En fazla mesaj kaygılı bir söz ya da yaşam mottolarının ne olduğuna dair bir şeyler karalayabilir.

Biosunda Paragraflar Döşeyen Balık

Tinder’da herhangi bir kişinin Balık burcu olup olmadığını anlamak öyle kolay ki… İlk bakışta anlaşılamayan fotoğraflar ve okumaya cesaret edilemeyen uzun paragraflar onları direkt ele verir. En azından karşı tarafın izlenimi bu. Yaratıcı yönlerini ya da kendilerini anlatma heveslerini anlayabilmek herkesin harcı değil. Kendisi de zaten tüm bunlardan etkilenip, sağa kaydıranlarla ciddi bir şeyler düşünecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir