Burcunu Söyle, Ruh Eşin Olan İçkiyi Söyleyelim!

Bazen kutlama yapmak için, bazen efkâr dağıtmak için, bazen sadece arkadaşlarla sohbet etmek için, bazen de evde tek başına keyif yapmak için… Karakter özelliklerine göre burcuna en uygun içki hangisi biliyor musun?

Koç Burcunun Ruh Eşi: Rakı

Canlılık, hareket ve sosyallik Koçun olmazsa olmazlarından! Çeşit çeşit mezelerde donatılmış bir sofrada, saatlerce süren sohbetler, kimi zaman kutlama yapmak için kimi zaman efkâr dağıtmak için kurulan rakı masası senin vazgeçilmezlerin arasında yer alıyor. Öncü karakterin sayesinde genelde rakı planlarını sen organize ediyor, masada konuşulacak her konuda dürüst davranıyor, hatta cesur tavrın nedeniyle sek bile içiyor olabilirsin!

Boğa Burcunun Ruh Eşi: Kırmızı Şarap

Özünde güvenilir, hırslı, zeki ve iyi niyetli Boğa kırmızı şarabın beden bulmuş hali! Kırmızı şarap genellikle tatları analiz edilebildiğinden ve çok daha fazla derinliğe sahip olduğu için daha yüksek bir tat seviyesi olan insanlar tarafından kullanılır. Kırmızı şarap da yüksek kaliteli bir içecek olarak kabul edilir. Mutfak, yemek ve arkadaşlarla donatılmış bir sofra da Boğa için vazgeçilmezdir!

İkizler Burcunun Ruh Eşi: Votka

Dinamikliği, iletişim kurma becerisi ve çeşitliliği ile her ortama ayak uyduran İkizler, esnek ve çabuk karar değiştirme özelliklerine sahip. Bir an vişne suyuyla içilirken, bir anda sek ya da bambaşka bir karışımla tercih edilebilen votka, ortamların vazgeçilmez alkolü! İster gece kulübünde eğlenirken ister shot oyunu oynarken, ister kutlama yaparken… Girdiği her ortama sıcaklık ve samimiyet getiren votkanın ertesi günkü etkisi de tıpkı İkizler gibi değişken.

Yengeç Burcunun Ruh Eşi: Ev Yapımı Bira

Besleyip büyütmeye yatkın, sezgileri kuvvetli Yengeç için en ideal içki kesinlikle ev yapımı bira! İlk başta zorluğundan dolayı korkutucu gelse de tıpkı kendisi gibi ev yapımı bira da herkesin hayatını değiştirebilecek özelliklere sahip. Değişkenlikleri ve lezzetleri ile bambaşka bir dünyaya sahip olan ev yapımı biralar, tıpkı Yengeç gibi aşırı hassas ve korunmaya muhtaç!

Aslan Burcunun Ruh Eşi: Viski

Sıcaklığın, nezaketin ve samimiyetin resimlerinden biri olan Aslan, tüm dikkatleri üzerine çekebilmek için içimi en zor olan alkollerden birini seçer. Keyfine düşkünlüğü ile tanındığı için onun ruh eşinin viskiden başkası olması beklenemez! Ayrıca eğlence ortamlarının bu kadar aranılan birisi olup bu kadar popülerken tabii ki en kaliteli, alkol oranı en yüksek olan içkilerden birini içip kendisini kanıtlaması gerek.

Başak Burcunun Ruh Eşi: Konyak

Düzen, detay ve titizlik uzmanı Başak burcunun hayatında karmaşık ya da yolunda gitmeyen bir şey olamaz! Dünya hali bu tabii ki olabilir, ancak Başak öyle bir çıldırır ki ne yapar eder en kısa sürede onu çözer. Fransa’nın Cognac kasabasındaki bağlarda bulunan üzümlerinden yapılan şarabın damıtılması ve fıçılarda yıllandırılmasıyla elde edilen konyak, mükemmeliyetçiliğin ve sabrın ortaya çıkardığı yüksek alkol oranına sahip bir içki. Bu denli detay ve mükemmeliyetçilik sence de birebir örtüşmüyor mu?

Terazi Burcunun Ruh Eşi: Şampanya

Nezaket, uyum, zekâ, estetik, şık ve zevkli olan Terazi, insanları bir araya getirmeyi çok sever. Genelde düğünlerde, nişan partilerinde, doğum günü kutlamalarında, iş terfilerinde ya da yılbaşı gecelerinde kalabalık gruplarla içilen Şampanya, tam anlamıyla Terazinin ruh eşi! Dikkat ettiysen şampanyanın olduğu ortamda daima bir mutluluk, neşe, coşku, kısacası pozitif bir enerji var. Terazi’nin bulunduğu her yerde de böyle olduğunu söylemeye gerek var mı? 🙂

Akrep Burcunun Ruh Eşi: Tekila

Tutkulu Akrep, kalbini ve duygularını korumak için duvarlarını kolay kolay indirmez. Gizemli ve ketum halleriyle tanındığı için başta biraz korkutucu gözükse de içinde yumuşacık bir kalp taşır ve kötü gün dostu olmak konusunda üzerine yoktur! Tekila da tıpkı Akrep gibi başlarda gözünü korkutabilir, ama ondan daha eğlenceli bir içki bulmak çok zordur!

Yay Burcunun Ruh Eşi: Cin

İster hava 40 dereceyken deniz kenarında, ister gece kulübünde dünyanın en eğlenceli akşamlarından birini geçirirken, ister arkadaşlarla sohbet sırasında… Her bir yudumda verdiği ferahlık ve mutluluk Yay için değişilmez! Yapımı kolay olduğu için bazen sırf aklına gelir hemencecik hazırlayıverir. Bazen de sırf cin tonik içmek için program yapıverir. Hele bir de içinde azıcık salatalık varsa onun için tadından yenmez, elinden düşüremez!

Oğlak Burcunun Ruh Eşi: Likör

Küçük kadehlerde sek içilebilen, meyve ağırlıklı kokteyllerde de kullanılan likör, çoğu zaman misafirliklerin vazgeçilmez ikramları arasında. Oğlak gibi geleneksel birine de likörden fazla örtüşen bir içki olamazdı doğrusu. Kim bilir belki de en çok sevdiği içki ikramlarından biridir bu! Dünyada genellikle karışımlardan elde edilen likörler sevilirken, Türkiye’de tek çeşit meyve aromalı likörler tercih ediliyor.

Kova Burcunun Ruh Eşi: Rom

Kovanın oldukça farklı iki varyasyonu var: bir tanesi fazlasıyla duyarlı ancak dış dünyaya kapalı, diğeri ise; enerjik, heyecanlı ve samimi! Sizce de Kova burçları Rom’a biraz fazla benzemiyor mu? Beyaz romun en bilinen çeşidi olan Havana Club ve Bacardi birçok kokteylin taban içkisiyken, siyah rom olarak bilinen romlar karamel, baharat, vanilya gibi aromalarla tatlandırılarak içiliyor. Bu içki çeşidi, Kova’nın ruh halinin kesinlikle bulunmaz eşi!

Balık Burcunun Ruh Eşi: Beyaz Şarap

En önemli özelliklerinden biri açık ara kesinlikle anlayışlı olması! Sevecen, nazik, uyumlu, içten ve duygusal Balık tıpkı bir beyaz şarap gibi. İhtiyacın olduğunda hemen yanı başında, kimi zaman en iyi dinleyici, kimi zamanda harika bir yemeğe eşlik eden naif bir arkadaş. “Denizden babam çıksa yerim” diyen Balık’ın, deniz mahsullerinin olduğu bir masada güzel bir beyaz şaraba hayır demesi imkansız!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.