Burcunu Söyle, Paraları Nereye Saçtığını Söyleyelim!

Mutluluğu tamamen koruma altına almak, hatta kontrol altında tutmak oldukça zor bir durum. Ancak bazı zamanlar var ki ruh halini aydınlatmak, sevgi dolu biri haline gelmek için bazı şeylere gözü kapalı paralar harcıyoruz, hatta saçıyoruz! Üstelik bu sadece sana özel değil, tüm burçlar bunu yapıyor! Kimisi deliler gibi pijama alışverişi yapıyor, kimisi de kendine bakım hediye ediyor! Sen de burcuna göre en çok para harcadığın şeyi merak ediyorsan hemen okumaya başla!

Koç

Senin için konuya neye para harcamıyorsun diye girsek daha kolay olurdu ama yine de bir konuda daha fazla para harcadığın bir gerçek! Rekabetçi bir karakterin var, mücadeleci olman bu hayatta ‘kazanan’ olmanı sağlıyor. Bir sorunla karşılaştığında hızla harekete geçiyor, asla kaçmıyor, aksine meydan okuyorsun. Üstelik bu tutumunu ilişkilerine de yansıtıyorsun, küçük ya da büyük bir problem çıktığında bunu çözene kadar savaşıyorsun, sadece bu sırada biraz para harcaman gerekiyor, o kadar…

Boğa

Hayatta en çok sevdiğin şeylerden biri evinin salonunda favori iç çamaşırın ve üzerinde bağımlısı olduğun pijamalarınla keyif yapmak değil mi? Bunu sadece Boğa burçları değil, herkes çok sever diye düşünüyor olabilirsin ama senin pijamalarla oturmaktan aldığın keyfi emin ol herkes alamaz! Rengarenk, desen desen, kimisi ipek, kimisi şifon, kimisi de pamuklu bir sürü pijaman var. Üstelik bunlara verdiğin paraya asla ama asla acımıyorsun.

İkizler

Sürekli sıkıldığın, hep yeni şeyler aradığın için midir nedir, bazen bir masa oyununa, bazen bir uygulamanın gelişmiş versiyonuna, bazen de bir bilgisayar oyununa hiç düşünmeden para harcayabiliyorsun. Tabii ki hepsinin tek bir ortak noktası var: Eğlence! Aa tabii bir orta noktaları daha var, az daha unutuyorduk! Hepsinde merakına yenik düşüyor, acaba bu oyun ne menem bir şeymiş diyor ve bastırıyorsun parayı, sonra koca bir oh 🙂

Yengeç

“Hayatının aşkı belki de büyüdüğün yerde seni bekliyor, sen neden buradasın?!” Aklı boş kaldığı her an bu düşünceye gömülen Yengeç’lerin duygusal ve nostaljik olduğu koca bir gerçek. O yüzden böyle düşünerek çocukluğuna ya da lise dönemini geçirdiğin yere geri dönmenin, eksikliğini hissettiğin şeyleri anlamana yardımcı olacağını düşünüyorsun. Sırf bundan dolayı eline geçen her türlü parayı günlerini keyifle geçirdiğin yerlere tekrar gitmeye harcıyorsun

Aslan

Savurganlığa bayılan bir burç varsa o da tam olarak sensin sevgili Aslan! Canın bir şey yapmak istediğinde seni tutabilene aşk olsun! Paraları saçıyor, sahne önü biletini alarak kendini şımartıyorsun. Üstelik konsere gitmen şart değil, bazen bir gece kulübüne, bazen şık bir restorana, bazen de bir müzeye ya da galaya gidiyorsun. Karakterinin en dikkat çeken özelliği herkes tarafından biliniyor. Gösterişi ve eğlenmeyi seviyorsun 🙂

Başak

Senin bir klasiğin var; çok para harcamayı sevmesen de mevzu bahis sağlık ve bakım olunca kesenin ağzını açıyorsun. Yoruldun mu, stresten kasıldın mı? Hemen seni yıldızların en büyüğü gibi hissettirecek bir bakım randevusu alıyorsun. Bu bazen cilt bakımı oluyor, bazen de saç. Tabi çıkarken bir sonraki bakım randevunu çoktan almış, masaj için bütçe ayarlamaya çalışıyor oluyorsun.

Terazi

Para harcamandaki en büyük motivasyonun yepyeni ortamlara girerek yeni bir aşka yelken açmak! Kimi zaman seni bir şarap tadımı etkinliğinde görüyorlar, kimi zaman bira yapımı atölyesi, kimi zaman da bir sanat sergisi! Yeni insanlarla tanışmak, onlarla güzel vakitler geçirmek vee tabii ki de flört edeceğin birilerini bulmak! Sırf bunlar için cebindeki son kalan parayı bile harcayabilirsin! Ne de olsa sen Zodyak’ın en sosyal kelebeğisin 🙂

Akrep

Tüm çevrende hayatın gizemlerine kafa yormanla biliniyorsun. Mistik konulara çok meraklısın ve bu konularda hiç düşünmeden para harcayabiliyorsun! Doğum haritanı uzman bir astroloğa okutarak kendini ezoterik bir yolculuğa çıkarmaya ne dersin? Ne de olsa karmaşık şeyleri çok iyi anlayabilen bir yapın var ve meraklı olduğun konuları a’sından z’sine çok iyi öğreniyorsun. Kendini ne kadar iyi tanırsan, kişisel mutluluğunu sürdürmek için gerekli olan ilişkilerde daha iddialı olacağını unutma!

Yay

Doğanda var! Macerayı ve seyahati çok seviyorsun. En çok para harcadığın şey uçak biletleri, bu zaten çok net! Bir de ikincisi var ki; konudan çok da uzak değil. Seyahat & arkadaşlık sitelerinde, üyeliğini ne kadar gerekiyorsa o kadar parasını vererek daha da gelişmiş hale getiriyorsun. Bu sayede dünyanın dört bir yanındaki gezginlere iletişim kurabiliyor, kimi zaman da seyahat edeceğin yerde onlarla karşılaşabiliyorsun!

Oğlak

İyi hissettiğinde iyi görünüyorsun! İyi hissetmek için de bir hedefe doğru çalışman gerekiyor. Spor salonunda kişisel antrenörünle birebir çalışmanın, aynı anda enerji seviyeni artırırken özgüven seviyeni de artırmanın sana inanılmaz iyi geldiğini hissediyorsun. Bu yüzden boş vaktinin çoğunu yıllardır üye olduğun spor salonunda geçiriyorsun. Zaten artık oranın ortağı gibi oldun, yakında kendin mi bir yer açsan acaba?

Kova

Bunu başkalarına itiraf edebilecek kadar cesur olmayabilirsin ama bizce paralarını çöpçatanlık sitelerine harcıyorsun! Aradığın şeyi bulabileceğin bir sevgili, koca bir aşk hayatında olsun diye her şeyini verebilirsin. Bunların bazen ilk buluşmada sona ermesi seni üzüyor, fakat şansını deneyebileceğin koca bir platform varken neden bunu görmezden gelesin ki? Sonuçta teknolojinin her gün geliştiği bir dünyada yaşıyoruz ve buna ayak uydurmak gerekiyor!

Balık

Deniz kenarında vakit geçirmek senin için su içmek gibi bir ihtiyaç! Özellikle hafta sonları keyfine keyif katmak, ruhunu dinlendirmek ve hayal gücünü genişletmek için bazen deniz kenarında geçireceğin bir tatile, bazen de sahildeki lüks bir restorana para harcıyorsun! Ama tek amacın denizle yan yana olmak, kokusunu içine çekmek ve dalgaların sesini duymak. Okurken bile canın çekti değil mi? O halde hemen program yapmaya başlayabilirsin!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir