Burcunu Söyle Nasıl Bir Öğrenci Olduğunu Söyleyelim!

Kimisi okuldan erken çıkabilmek için kendine bahaneler arıyor, kimisi zayıf not aldığı sınavı iptal ettirmek için öğretmenine dil döküyor, kimisi de okula arkadaşlarıyla bol bol vakit geçirmek için gidiyor! Peki ya sen burcuna göre nasıl bir öğrencisin? Hemen okumaya başla, okuldaki kimliğini keşfet!

Koç

Elde ettiğin her başarı motivasyonunu kat be kat arttırıyor. Daha çok hırslanıyor, daha fazla başarı elde etmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorsun. Eğitim hayatı boyunca burs, onur belgesi ya da ödül kazananlarının çoğunun Koç burcu olduğunu söylememize gerek var mı? Sürekli olarak ders çalışan biri değilsin aslında, üstelik bir şeyleri erteleme huyun bile var. Ama çalışman gerektiği zaman konsantrasyonunu topluyorsun ve diğer her şeyi bir kenara bırakıyorsun.

Boğa

Sorumluluk sahibisin, derslerine giriyorsun, üstelik dakiksin de sınavlarına çalışıp güzel notlar alıyorsun. Ama sadece bu kadar! Sadece dersten geçmek için! Okuldaki kulüplerde vakit geçirmeyi daha çok seviyorsun, ne de olsa keyfine düşkün birisin. Fakat bir yandan da başarısızlığı da sevmiyorsun, kendini böyle bir pozisyona sokmayı reddediyorsun. Bu yüzden dersten geçerli notlar almak senin için yeterli, daha yüksekte gözün yok!

İkizler

Ders çalışmak, o kadar sana göre değil ki! Sen arkadaşlarınla bol bol vakit geçirmek istiyorsun, derste bile telefonuna sürekli mesajlar geliyor, ara verilse de milletle biraz muhabbet etsem diyorsun! Tabii harika bir öğrenci de olabiliyorsun istediğin zaman. Öğrenmekten keyif aldığın bir ders varsa ilk sırada sen oturuyorsun ve defterine sürekli notlar alıyorsun!

Yengeç

Ödevlerini, projelerini zamanında teslim eden harika bir öğrencisin. Öğretmenin sorularını cevap vermek için direkt olarak elini kaldırmıyorsun ama sana soru geldiği zaman rahatlıkla cevaplayabiliyorsun. Genel olarak biraz sessiz ama başarılı bir öğrencisin. Sınıfta biri sana şaka yaptığında ya da dalga geçtiğinde biraz alınıp içine kapanabiliyorsun!

Aslan

Sosyal, sürekli olarak birileriyle iletişim kuran, etkileyici bir yapın var. Bu tam anlamıyla senin hayat tarzın! Güçlü ve çalışkansın, keskin zekan sayesinde öğrenmeye ve öğretmeye heveslisin. Öğretmenlerin ya da ailen tarafından takdir edildiğinde dünyalar senin oluyor! Fakat ders çalışma konusunda sana bir programın diretilmesinden hoşlanmıyorsun, kendi planını kendin yapmak ve özgür olmak istiyorsun.

Başak

Zodyak aleminde rengarenk kalemlere en çok bayılan kişi sen olabilirsin! Organizasyon ve verimliliğe bu kadar değer veriyorken, her bir not için farklı bir kalem kullanmana şaşırmamak gerek! Muhtemelen derslerde en iyi not tutan ve ödevlerini en düzenli şekilde yapan kişi de sensin. Ama biri ya da birileri bunu göz ardı ettiği zaman resmen çıldırıyorsun!

Terazi

Ne yalan söyleyelim, okuldan çoğu zaman nefret ediyorsun! Kendini üretken hissettiren şeylerle uğraşmaktan keyif alıyorsun, ama ders çalışmak hiç sana göre değil. Dağınık bir evi toplamak mı yoksa ödev yapmak mı diye sorsalar hiç düşünmeden evi baştan aşağıya temizlemeyi seçersin! Bir kere sabahları erken kalkmak bile bu kadar zorken okula gitmek nasıl keyifli olabilir ki? Senin için okulun en güzel yanı en sevdiğin arkadaşlarınla bol bol sohbet edebiliyor olman, o kadar!

Akrep

Yetenekli, zeki ve anında organize olabilen yapıya sahip, tam anlamıyla gizemli bir kişiliksin! Okulun lideri ya da favori öğrencisi olabilirsin. Mütevazisin ve kendini nasıl motive etmen gerektiğini çok iyi bilirsin. Seni seven bir öğretmenin olduğu zaman onunla mükemmel ilişki kurabileceğini ve istediğin her şeyi ona yaptırabileceğinin farkındasın. Sınav sonucun kötü geldiğinde sınavı iptal etmesi için öğretmenini ikna etmeye çabalıyorsun ve zaman zaman bunu başarıyorsun da!

Yay

Öğrenmeye çok açıksın evet, ama sen okuyarak değil, daha çok deneyimleyerek öğrenmeyi seviyorsun! Bir şeyleri okumak ya da ezberlemek sana pek anlam ifade etmiyor ama ödevlerini ya da projelerini başkalarından yardım almadan önce kendi kendine yapmaya çalışıyorsun. Eğer başarılı olamazsan o zaman ödevini ya başkasına yaptırıyorsun ya da yapmadığın için öğretmenine bir bahane uyduruyorsun!

Oğlak

Okulun en iyi öğrencilerinden birisin. Zaten senin kadar disiplinli, çalışkan ve sorumluluk sahibi birinin derslerinin kötü olması beklenemez! Fakat çoğu zaman biraz fazla stratejik davranmıyor musun? İş hayatında fazlasıyla gerekli olan bir şey bu, ama okul hayatında böyle olmana hiç gerek yok! Fazlasıyla zekisin, ayrıca analitik düşünebiliyorsun, organizasyon ve iletişim duyguların da epey gelişmiş durumda. O yüzden stratejik davranmaktansa, zekanı kullanarak ilerlemen sana çok daha fazla fayda sağlayabilir!

Kova

Hayatın ilginç olayların zincirleme olarak birbirine bağlanmasından oluşuyor değil mi? Eğlenceli, özgür ruhlu ve bireysel bir yapın var. Fakat şu da bir gerçek ki en önemli derse girsen bile aklın aynı anda 10 farklı yerde! Okula gittiğin çoğu zaman kendine nasıl bir bahane bulsan da oradan erken çıksan diye düşünüyorsun. Aslında fazlasıyla parlak bir öğrencisin, öğretmenlerin seni seviyorlar, sanırız şeytan tüyünden kaynaklı!

Balık

Okuldaki zamanını, hayallerinin peşinden koşmak için değerlendirsen keşke! Ama sen çoğu zaman derslerini pek umursamıyor, ama tembel bir öğrenci de olmuyorsun. Kısacası derslerinden kalmayacak şekilde geçerli notlar alıyor, bir an önce mezun olup okuldan kurtulmak istiyorsun. Ancak kimse senden burs almanı, yüksek ortalamalarla mezun olmanı ya da yüksek lisans sınavlarına girmeni beklememeli!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.