Burcunu Söyle İnsanların Sana Cringe Veren Özelliğini Söyleyelim!

Burcuna göre insanlarda seni ne “cringe” eder, biliyor musun? Burçların hangi özellikleri diğer insanları “cringe”e sokar?

Son ayların belki de en popüler kelimesi olan “cringe”in anlamını biliyor musun? Özellikle Youtube kanallarında çok fazla takılmıyorsan, bunu bilemeyebilirsin. Sana biz yardım edelim. İngilizce’de bulunan “Cringe” kelimesi, genelde başkası adına utanılan durumlarda kullanılır. Örneğin, bir video izliyorsun ve videodaki kişi senin asla yapmayacağın şeyler yapıyor, öyle ki gözünü kapamak ve bir daha asla buna benzer bir şeye maruz kalmamak istiyorsun. Gözün aydın, ilk “cringe”ini yaşamış buluyorsun! Şimdi buradan başlayarak gel bir burçlara bakalım. Burcuna göre, kim hangi harekete “cringe” oluyormuş, beraberce inceleyelim. Hazırsan, başlıyoruz!

Koç Burcu: Hantallık

Aktif olduğu kadar coşkulu da olan Koç burcunun bir yerde durması mümkün değildir. Çocuksu enerjisine bile kalsa, saatlerce oturmadan gününü geçirebilir. Bu nedenle onu başkalarında görünce “cringe”e sokan en büyük özellik hareketsizliktir, diğerlerinin hantallığına dayanamaz. Ona göre herkes onunla beraber yürümeli hatta koşmalıdır. Hantallık sadece tembel insanların işidir ve Koç burcu insanı tembel insanlardan hiç ama hiç hoşlanmaz!

Boğa Burcu: Tutarsızlık

Sakin olduğu kadar güvenilir de olan Boğa burcu insanı, hayatta her şey yerli yerinde olsun ister. Güvenilir bir hayat sürmek, nereye adım atınca ne olacağını bilmek ister. Bunun için elinden geleni yapar, hayatında daimi bir tutarlılığa ihtiyaç duyduğu için zaten kendisi de oldukça tutarlı bir insandır. Ancak sözünde durmayanlar, bir öyle bir böyle olanlar, hem nalına hem mıhına vuranlar, Boğa burcunun bam teline dokunurlar.

İkizler Burcu: Monotonluk

Capcanlı bir burç olan İkizler burcunun, her günü ayrı bir macera ile doludur. Değişkenliğini hayatına da yansıtan İkizler burcu insanı bunun sayesinde esnektir ve her duruma uyum sağlamayı öğrenmiştir. Onun için her gün yeni bir şey yapma gerekliliği vardır. Daha önce denenmemiş şeyler ne güne duruyordur? Bu nedenle hayatını monoton yaşayan, her günü birbirinin aynısı olarak geçiren, yürüdüğü sokağı bile değiştirmeyen insanlar onu “cringe”e sokarlar.

Yengeç Burcu: Kendine Aşırı Güvenmek

Mütevazı Yengeç burcu insanı iş hayatında da, aile hayatında da, gündelik hayatında da kendi halindedir. Kimsenin üstüne gitmez, kimseyi gücendirmez, bile bile kimseyi kırmamaya çalışır. Hatta aksine etrafında ne kadar insan varsa onlar için elinden gelenin hepsini ortaya koyar. Zamanı geldiğinde herkese yardım etmek ister. Bir kere bile bunun reklamını yapmaz ve kendini ön plana çıkarmaz. Ancak, hiçbir şey yapmamasına rağmen kendisini ön plana çıkaran, boş özgüvenle dolu reklam yapmaya çalışan birini yakaladığında, canını yakmadan bırakmaz.

Aslan Burcu: Pesimistlik

Aslan burcu, sıcakkanlıdır, oyuncudur, eğlencelidir. Kendisi eğlenirken etrafındakileri de eğlendirir. Gittiği her yere neşe saçar. Özgüveni çok yüksektir bu nedenle pek bir şeyden çekinmez. Tahammül edemediği tek şey pesimistliktir. Sürekli kaybedenmiş gibi görünen, kendisini kurban ilan eden, etrafındakilere duygu sömürüsü yapan, her fırsatta en kötüsünü düşünen tipler Aslan burcunun zehridir.

Başak Burcu: İlgi Arsızı Olmak

Düzenli ve disiplinli Başak burcu insanı, başarılarını bu özelliklerine borçludur. Her işinde planlı, programlı davranan, detaylı ve dikkatli oluşuyla en karmaşık işlerin bile üstesinden gelen Başak burcu aynı zamanda oldukça alçakgönüllüdür ve kendisiyle övünmeyi de sevmez. Bu nedenle ortalıkta ilgi arsızı gibi dolaşan tiplere çok acır, onları hiç sevmez ve onlar adına utanır.

Terazi Burcu: Kavgacılık

Gerçek bir diplomat olan Terazi burcu insanı, her zaman barıştan yanadır. Kendi özel hayatında da ahenk ve düzen arayan Terazi burcu, adaletin işlemesi için elinden geleni yapar. Güzel sözleri, kibar tavırları, şık davranışları ile etrafındakilerin de buna adanmasını sağlamaya çalışır. Ortalıkta gördüğü, her an her kavgaya hazırlıklı tipler onu “cringe”e sokar. Kavgacı tipleri maganda olarak görür ve azalarak bitmelerini temenni eder.

Akrep Burcu: Boşboğazlık Yapmak

Gizemli Akrep burcu, en iyi sır saklayan burçlardan biridir. Gizemli yapısı ve ketumluğu nedeniyle, bir Akrep burcu ile paylaştığınız herhangi bir şey onunla birlikte mezara gider. Bir başkasına onu söylediğini asla duymazsınız. Ortada kaos yaratmak için dolaşan, birinden aldığını diğerine satan, her duyduğunu başkalarına söyleyerek gezen boşboğaz tipler Akrep burcunun utanç duygusunu tepesine çıkarmaya yeter de artar bile!

Yay Burcu: Bağımlılık

Özgür ruhlu Yay burcunun, kaldıramadığı iki şey vardır. Birincisi evden çıkmamak, ikincisi ise birilerine bağımlı olmak. Bu iki davranışa da “cringe” olan Yay burcu insanı, gezmenin, görmenin, öğrenmenin büyüsüne kapılmış ve yeni şeyler denemenin müptelası olmuştur. Bu nedenle bir şeye ya da bir kişiye bağlı olarak yaşayan ve bu nedenle hayatında yeni hiçbir şey denemeyen insanların kayıpları adına çok üzülür.

Oğlak Burcu: Bir Şeyleri Boşa Harcamak

Disiplinli Oğlak burcu, olabildiğine ciddi tutumuyla kıt kaynakları yönetebilen bir insandır. Bu nedenle bir şeylerin boşa harcandığını görmek, bir şeylerin bile bile israf edildiğini görmek onu çileden çıkarır. Ölçüsüz, sorumluluk sahibi olmayan, saygı duyamayacağı insanlar adına gerçekten utanır.

Kova Burcu: Kayıtsızlık

Kendince bazı zamanlarda soğuk ya da tuhaf da olsa, Kova burcu hayata karşı her zaman duyarlıdır. Özellikle toplumsal olayları dikkatle takip eder. Genel olarak muhalif bir duruşu vardır ve emek edenlerden yanadır. Bu nedenle hayatına kayıtsız devam eden insanları cahil bulur ve “cringe” hisseder.

Balık Burcu: Kibirli Davranmak

Kurban psikolojisi deyince aklımıza ilk ve tek gelen burç olan Balık burcu, kendisine karşı sert olsa da diğer insanlara karşı her daim anlayışlı ve hoşgörülüdür. Yardımsever Balık burcu, etrafındaki insanların iyiliği için de elinden geleni yapmaya çalışır. Bu nedenle kibirden ve hiçbir şey yapmadığı halde kibirli davrananlardan kesinlikle hiç hoşlanmaz!

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Tüm burçlar bir sonraki burcun özelliğinden nefret ediyor 😂 tesadüf mü yoksa gölge yanımız denilen şey mi bu Moyra?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir