Burcunu Söyle Dünyayı Kurtarmaya Yarayacak Süper Gücünün Ne Olacağını Söyleyelim!

Kim süper güçlere sahip olmak istemez ki! İnsanlar kendi adaletlerini sağlamaya başlasa, komşular yüz yüze bakamaz hale gelse, şehirlerde düzen kalmasa, ülkeler kaos içinde kavrulsa, dünyayı uzaylılar istila etse, içeriden ve dışarıdan korunmasız kalan dünyamızı, bu iş için biçilmiş kaftan olan senden daha iyi kim koruyabilir? Avengers’ın, Justice League’in en güçlü kahramanlarından neyin eksik? Hiçbirimiz Tony Stark ya da Bruce Wayne kadar zengin değiliz elbette. Süper güçlere de tam bu nedenle ihtiyacımız var! Görünmez olabilme, uçabilme, ışınlanabilme, zamanda yolculuk edebilme, zihin okuyabilme, 4 büyük elementi tek başına ya da hepsini birlikte kontrol edebilme, ışıktan hızlı hareket edebilme, şekil değiştirebilme, zihinleri kontrol edebilme, insanüstü güce sahip olabilme gibi onlarca güçten biri senin olsa fena mı olur? Iron Man olamıyorsan, Hulk ol, Profesör X ol ya da en azından Doktor Strange ol, etrafına şifa dağıt!

Koç – Ateşe Hükmedebilme

Ben merkezli ve işleri kendi bildiği gibi yapmak isteyen mücadeleci Koç Burçları, öncelikle sizi ele alalım. Ateş topu gibi değil misiniz sizce de? Adeta bir Human Torch, adeta bir Firestorm! Dürtüsel, hırslı ve inatçı bir Koç burcuna en yakışan süper güç, şüphesiz ki ateşe hükmedebilmek olacaktır. Küçük kıvılcımlardan büyük ateş toplarına, minik alevlerden dev yangınlara ateşle oynamak tam da sizin işiniz!

Boğa – Zamana Hükmedebilme

Siz, Boğa burçlarına tembel demek ne haddimize! Ama Boğaların “biraz” durağan olduğunu kabul etmemiz lazım. Rahatına düşkün, hareket etmekten pek hazzetmeyen ve hobi olarak bile işlerini erteleyebilen Boğaların, 3 gün önce yapmaları gereken işi bitirebilmek için süper gücü olsa, bu mutlaka zamana hükmedebilmek olacaktır. Cable olsun, The Flash olsun zamanda yolculuk yapmalarının tek nedeni, uyudukları için kaçırdıkları sınavlara yetişebilmek zaten!

İkizler – Şekil Değiştirebilme

İkizler burçları için önyargıların biricik kurbanı olan burç desek yanılmayız. Çeşitliliği çok seven ve sürekli değişiklik arayan İkizler burçları, ruh halinizdeki değişkenliği ve içinizdeki farklı karakterleri de göz önünde bulundurursak şekil değiştirebilme tam size göre bir süper güç! X-Men dünyasının zararlı sarışını Mystique bu konuda sizin ancak öğrenciniz olabilir! Esnek, hareketli ve hızlı düşünen yapınız ve kolaylıkla adapte olabilmeniz dünyanızı daha yaşanılabilir bir yer haline getiriyor.

Yengeç – Şifa Dağıtabilme

Anaçlığı, merhameti ve duygusallığıyla ünlü Yengeç burçları, derdiyle size gelen kimseyi geri çevirmiyorsunuz. Hoşgörünüzle onları dinliyor, koruyor ve kolluyorsunuz. Doktor Strange’ten tek eksiğiniz Agamotto’nun Gözü kolyeniz. Empatik açıdan çok gelişmiş olduğunuz, insanların o anki duygu durumuna bürünebildiğiniz ve şefkatinizle onlara iyi geldiğiniz için sizin süper gücünüz şifa dağıtabilme olmalı!

Aslan – İnsanüstü Süper Güce Sahip Olabilme

Ormanların kralı, lider ruhlu, kendini beğenmiş Aslan burçları insanüstü güce sahip olmayacak da kim olacak?! Luke Cage gibi kurşun geçirmez, Superman gibi dağı taşı yerinden oynatacak kadar kuvvetli olsanız, kimbilir insanlar size ne kadar hayran olurdu değil mi? Etkileyici, görkemli ve gösterişli Aslan burçları, övgü almaya ve ilgi odağı olmaya bayıldığınız için, insanüstü süpergüce sahip olma sizin için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır!

Başak – Tüm İhtimalleri Görebilme

Siz titiz ve detaycı Başak burçlarının süper gücü kesinlikle tüm ihtimalleri görebilmek olacaktır. Bir problem mi var? Doktor Strange gibi 14 milyon 605 sonuç göremeseniz bile en az 8 ayrı çözüm yolu sizden sorulur! Analitik düşünen, dikkatli Başaklar planlı oldukları için her bir ihtimalin sonucunu mükemmelleştirene kadar rasyonelliklerinden feragat etmeyeceklerdir.

Terazi – Zihin Okuyabilme

Doğuştan adalet savaşçısı olan Terazi burçları, sizin bir süper gücünüz olsa bu mutlaka zihin okuyabilme olurdu. Siz bir Profesör X, bir Jean Grey belki de bir Mantis olabilirdiniz! Konu insanları gözlemlemeye gelince alanının en iyisi oluveriyorsunuz! Anlamayı ve tahmin yürütmeyi seven siz Teraziler, biz sıradan insanlar 5 adım sonra ne yapacağımızı bilmiyorken bile siz bilmenizle ünlüsünüz.

Akrep – Zihin Kontrol Edebilme

Sizler, manipülatif oluşlarıyla bilinen Akrep burçları, kendi fikirlerinizi insanlara “empoze etmek” konusunda ustasınız. İnsanlar daha farkına bile varmadan, Akreplerin planlarını “kendileri için” uygulamaya başlamışlardır bile. Bir gün Loki Laufeyson, Wanda Maximoff ve siz bir araya gelirseniz, Tanrı dünyanın yardımcısı olsun! İradeli, kararlı ve stratejik hareket eden Akrep burçları, karizmanızı ve delici bakışlarınızı da hesaba katarsak zihin kontrolü tam da size bahşedilebilecek bir süper güç!

Yay – Işınlanabilme

Yay burçları, düşünün ki güzel bir yemeğin üstüne kahve içmeye bir yere gitmek istediniz ama aynı anda en sevdiğiniz arkadaşınız sizi bir partiye çağırdı. Tesadüfe bakın ki kuzeniniz de aynı anda şehir dışından gelmiş ve sizi görmek istiyor. Tıpkı Doctor Manhattan ve Blink gibi siz de hepsine katılmayı başarabilecek kapasitedesiniz. Birçok işi aynı anda yapamamanız, çabuk dağılıp sıkılmanız, meraklı ve enerjik kalmanızla ünlüsünüz Yaylar, işte tam da bu nedenlerle ışınlanma sizin süpergücünüz olmalı!

Oğlak – Görünmez Olabilme

Kendi kurallarını önemseyen, prensip sahibi Oğlak burçları, çoğu zaman dünyada hepimizle birlikte olmaktan mutsuz oldunuz için sizlere en uygun süper güç, Ghost ve Invisible Woman’ın da sahip olduğu görünmezlik olacaktır. Zaman ve sorumluluklarınız konusunda taviz vermeyen siz Oğlaklar, karşınızdaki insanlardan yeterli verimi alamayınca görünmez olmaktan başka çare bulamıyorsunuz. Değil mi Oğlaklar?

Kova – Geleceği Görebilme

Zodyak’ın en zekileri Kova burçları, elbette her şeyi daha olup bitmeden biliyorsunuz. Bu konuda Psylocke ile yarışabilirsiniz! Hangi adımınızın nasıl sonuç vereceğini önceden bilmek isteyenler, mutlaka Kova burçlarıyla arkadaşlık etmeli. Açık sözlü ve açık fikirli Kova burçları, insanlara muhalif olmaktan çekinmediğiniz için insanlığı asla hayal kırıklığına uğratmayacaksınız.

Balık – Gerçekliği Değiştirebilme

Balık burçları, sizin süper gücünüz, kesinlikle sahip olduğunuz sınırsız hayal gücü! Bu hayal gücünü isterseniz yaratıcı alanda, isterseniz gerçeklerden kaçmak için kullanın; günün sonunda yaşadığınız hayat ile aklınızdaki hayat arasında uçurum yaratabilecek kadar yeteneklisiniz! Bunu yapmak için bir “Gerçeklik Taşı”na ihtiyaç duymamanız ise süper kahraman dünyasının en büyük kötüsü Thanos’u bile kıskandıracak boyutta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.