Burcunu Hangi Eurovision Şarkısı Yansıtıyor?

Unutulmaz şarkılar, sıra dışı sahne şovları, gösterişli kostümler, rüzgâr makineleri ve konfetiler… Evet, Eurovision’dan bahsediyoruz! Dev bir kıtayı müzik çatısı altında bir araya getiren Eurovision Şarkı Yarışması, bizler için genelde milli bir mesele olsa da çokları için sınırsızca eğlenmenin keyifli bir aracı. Nitekim bizler “Küstüm, oynamıyorum” deyip çekilsek de 40’ın üzerinde ülke hâlâ bu renkli gösterinin bir parçası. Eurovision’u yakından takip edenler hasretinden prangalar eskitse de şarkılar hayatımızda yer almaya devam ediyor. En çok hangi şarkıyı sevdiğini ise burcun biliyor!

Koç

Normal şartlar altında bir Koçu tanımlayacak sıfat sessiz ya da sakin olmaz. Hele bir de onu âşık olunca görün! Ne yerinde tutabilirsin ne de zorluklarla gözünü korkutabilirsin. Aşkı için delice mücadele etmesi de gerekse savaş borusunu öttürür ve sevdiğini elde etmek için çılgın tarafını her yönüyle ortaya koyar. Yılların hafızalardan silemediği sahne şovu ve güçlü ritmi ile en sevdiğin Eurovision şarkısı bu yüzden belli ki Wild Dances.

Boğa

Boğalar, başkaları gibi birkaç günlük heveslere aşk demez. Onlar için mükemmel aşk ve ideal eş bir tanedir. Kendileri de hep onun peşindedir. Bir gün gerçek aşkıyla buluştuğunda kalpten bağlanmalarının, tutkuyla sahiplenmelerinin ve sevgilerini korkusuzca haykırmalarının sebebi de bu. Görülüyor ki, bir dönem en gencinden en yaşlısına kadar herkesin diline dolanan My Number One, en çok senin hislerine tercüman oluyor.

İkizler

Rengarenk dünyaları ve kıpır kıpır halleriyle İkizlerin bir ilişkide aradığı kriterler farklılık, heyecan ve eğlence. Huzur, dinginlik ve sakinlik vaat ediyorsanız, üzgünüz. Onların gözünde birer emeklisiniz. Özgür ruhlarıyla kimselere oyuncak olmadıklarından ve dayatmalara göre hareket etmeyi kendilerine yediremediklerinden onlara yakışacağını düşündüğümüz tek bir şarkı var, Toy! Alışagelmişin dışında tarzı, dinleyenlere göbek attıracak ritmi ve verdiği mesajlarla, bu eğlenceli şarkıyı mırıldanan bir İkizler görmek sürpriz olmaz.

Yengeç

Bir Yengeç âşık olduğunda dünyada sadece iki kişi kalır. Güneş onlar için doğar, çiçekler onlar için açar ve yağmur onlar için yağar. Olur da biri şefkat dolu kalplerini çarpıp çıksa dahi bir gün geri dönmeleri için o kalbin kapısı hep aralık tutar. Yarım kalan aşklarının peşinden yıllarca bekleseler de fark etmez. Eurovision’un yeni rekortmeni Amar Pelos Dois’da dendiği gibi kalpleri her ikisi için de sevebilir.

Aslan

Boy gösterdiği en gösterişli ortamlarda bile ihtişamlarıyla herkesi gölgede bırakan Aslanlar, dünyayı bir sahne olarak görür ve göz kamaştıran ışıltısıyla herkesin beğenisini kazanmayı bilir. Daha azıyla yetinmek gibi tavsiyelere de güler geçer. Zira herkes tarafından arzulanmak ya da saygı duyulmak öyle kimselerin harcı değil. Başka söz söylemeye gerek yok, dinlerken kendilerini bulabilecekleri bir Eurovision şarkısı varsa o da Diva!

Başak

Aşk söz konusu olduğunda Başakların çevresine ördüğü buzdan duvarları eritmek pek kolay değil. Onlara göre ne gereksiz duygusallığa prim verilmeli ne de mantık süzgecini geçemeyenlere kalpte yer verilmeli. Hele aniden dengeleri alt üst edecek aşklar mı, aman aman! Duygularını ifade etmede mümkün olsa tercüman çağıracak olan Başaklar için Running Scared belli ki en uygun Eurovision şarkısı.

Terazi

Aşkın en çok yaradığı burçlardan biri Terazi! Hayatları boyu devam eden sevgi arayışlarında, gerçek aşkı buldular mı durdurabilene aşk olsun! Pozitif enerjileri, tatlı dili ve içten gülüşüyle karşısındakini avucuna alana kadar dur durak bilmez. Eurovision’un en sempatik birincilerinden Satellite’da dendiği gibi âşık olduğu kişinin yörüngesinde bir uydu misali dolanmaktan asla yılmaz. Çünkü Terazi aşk olmadan bir dakika bile yaşamaz.

Akrep

Akreplerin gizemli ve derin bakışlarıyla etkileyemeyeceği bir insan daha yok. İki bakış birleştiğinde sınırlar silikleşir, sesler kesilir. Ta ki karşısındakini elde edene dek! İpleri elinde tutma tutkusu ile genellikle ilişkide dominant tarafı oynar. Tartışmalar, kavgalar ya da ayrılıklar ise onu kolay kolay yıkamaz. Her şey bitti gibi görünse de yeniden ayağa kalkmayı herkesten iyi bilir. Burcun küllerinden yeniden doğan Anka kuşu ile sembolize edilirken, Rise Like A Phoneix’ten başka hangi Eurovision şarkısı seni temsil edebilir?

Yay

Dünyanın keyfini sürmeyi en iyi Yaylar bilir! İç karartan sorunlar, çözümsüz dertler ya da karamsar düşünceler onların neşe dolu kahkahaları, içi gülen gözleri ve sıcacık sohbetleriyle birlikte eriyip gider. Aşk kapılarını çaldığında da ceketlerini üzerine alıp mutluluk diyarına yol alacak kadar gözü pek olduklarından sevdikleriyle sonsuza dek mutluluktan uçmayı can-ı gönülden isterler. Unutulmaz Eurovision hitlerinden Euphoria, bu yüzden Yayların şarkısı.

Oğlak

Oğlak burçları geleceği ucu bucağı olmayan macera dolu bir arena olarak görmez. Aksine onlar için gelecek olsa olsa planlanması ve kontrollü bir şekilde adımlar atılarak varılması gereken bir liman olabilir. Bu yüzden onlarlayken her şey o kadar yolunda gider ki, herhangi bir şeyi iki kez düşünmenize ihtiyaç kalmaz. İçinden çıkılması güç durumlarda da yine sorumluluklarından kaçmaz, ceketinin ve beyaz gömleğinin altından süper kahraman kostümünü çıkarır ve işleri yerine koyar. Çünkü Oğlaklar, zamanımızın kahramanları! İşte bu yüzden Måns Zelmerlöw’ın Heroes şarkısı tam anlamıyla onları anlatıyor.

Kova

Kovalar olmasa dünya ne kadar yaşanılabilir bir yer olurdu meçhul. Bizi biz yapan değerleri korkusuzca savunan, herkesin iyiliği için savaşan ve ortak iyiyi bulma gayesinde başka bir burç daha var mı gerçekten? Bu yüzden 1944’te Kırım Tatarlarına yapılan sürgünde açılan yaraları yürekten haykıran ve “Kendinizi Tanrı zannediyorsunuz ama unutmayın herkes bir gün ölür” diyerek, kimselere diklenmekten geri durmayan Jamala’nın 1944 şarkısı, seni en iyi anlatan Eurovision parçası.

Balık

Kusursuz aşkların ve mükemmel aşıkların buluştuğu masallar ülkesinin demirbaşı Balıklar, sıkıcı gerçekliklerin değil mutlu hayallerin insanları. Kişisel hırslarla ya da kavgası bitmez davalarla ne diye mesai harcasınlar ki? Tabii, masallar ülkesini ziyaret ederken gerçeklikleri geride bırakmamak da gerek. Yoksa bitmek bilmez sorular ve gözyaşlarıyla baş başa kalabilirsin. Only Teardrops’ta da dendiği gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.