Burcuna Göre Hangi Emojisin?

Küçük sarı suratlar! Ağlayanı, güleni, burun kıvıranı, gözlük takanı, hatta öpücük atanı! Emojiler artık evrensel bir dil niteliği taşıyor, tek bir figürle ne hissettiğimi ortaya koyuyor. Mesajlarımızdan, Instagram paylaşımlarımıza, Facebook’ta attığımız yorumlara kadar hayatımızın her anında elimizden düşmüyor. Peki hangi emoji hangi burcu ifade ediyor? Kimin özelliklerini bire bire yansıtıyor?

Taviz Vermeyen Oğlaklar!

Senin kimseye eyvallahın yok! Her daim tutarlı davranıyor, prensiplerinden asla vazgeçmiyorsun. Zaman zaman biraz duygusuz olabiliyorsun, yüzünü güldürmek bile pek mümkün olmuyor!

Endişeli Başaklar!

Evham yapmakta üstüne yok! Her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor, evin içinde elinde büyüteçle geziyorsun! Küçücük sorunlara bile takılıp kalıyor, sonra herkesin diline düşüyorsun!

Kerpeten Akrepler!

Öğrenmek, hakkında bilgi sahibi olmak istediğin her bilgiyi karşındakinden tereyağından kıl çeker gibi alıyorsun! Fakat sıra sana geldiğinde bütün cımbızları fırlatıp atıyorsun. Ağzından kimse tek bir laf alamıyor, seni en çok bu emoji anlatıyor!

Artist Aslanlar!

Öz güvenin dağları tepeleri aşıyor, egondan kimse yanına bile yaklaşamıyor. Her şeyin en güzelini sen seçiyor, kendini herkesten yukarıda görüyorsun! Rayban gözlük takarak, kaldırımların tozunu attırdığını zannediyorsun!

Sulu Göz Balıklar!

Duygusallık had safhada! En küçük bir sorunda gözlerinin çeşmelerini sonuna kadar açıyor, mağdur edebiyatı yapmaktan hiç çekinmiyorsun. Kimilerini inandırmayı başarsan da bazıları senin gerçek yüzünü çok iyi biliyor!

Düşünen Kovalar!

Önce bir lafa bakıyorsun laf mı diye sonra bir de söyleyene! Her şeyin üstünde kafa yoruyor, şu entel dantel havalarından bir türlü vazgeçemiyorsun. Biraz tuhaf olduğunu söylemeye bile gerek yok, onu zaten herkes biliyor!

Gözlerini Deviren Boğalar!

Hiçbir şeye balıklama atlamıyor, her şeyi önce bir düşünüp tartıyorsun! Soğukkanlılığını yangın yerinde bile koruyor, sakinliği elden bırakmıyorsun! Belki biraz temkinli davranıyor, yanlış bir adım atmaktan korkuyorsun!

Dil Çıkaran İkizler!

Önce ortaya bir laf atıyor, sonra söyleyip söylememekte kararız kaldığın için tepki çekmekten korkuyorsun. Bu yüzden yazdığın her mesajın sonuna dil çıkaran bir emoji koyuyor, kendini riske atmaktan pek hoşlanmıyorsun!

Kızgın Koçlar!

Rekabetçi tavrını bilmeyen yoktur! Düşüncesizce davranıyor, saniyeler içinde öfkeden deliye dönüyorsun. Yapacağın kavgaya zemin hazırlıyor, ruh halin domatese dönen kıpkırmızı suratından belli oluyor!

Öpücük Atan Teraziler!

Sürekli ilişki peşinde koşuyor, herkese mavi boncuk dağıtıyor, potansiyel gördüğün sevgili adaylarına öpücük atmaktan geri kalmıyorsun! Bazen sempatik görünüyor fakat eleştirilmekten hiç mi korkmuyorsun?

Şakacı Yaylar!

Girdiğin her ortamda bütün milleti esprilerinle kırıp geçiriyor, herkesin gözlerinden yaşlar getiriyorsun! İnsanlar senden büyük bir enerji alıyor, hem eğleniyor hem de eğlendiriyorsun!

Melek Yengeçler!

Herkese anlayışla yaklaşıyor, şefkatli kollarını bütün insanlara açıyorsun. Empati kuruyor, yardım, ediyor, çevrendekilere hoşgörülüyle dolaşıyorsun. Tam bir melek olduğun kafandaki haleden de belli oluyor!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.