Burcunla İlgili En Sevmediğin Özelliğini Açıklıyoruz!

Hepimizin beğendiği, beğenmediği yönleri var. Söz konusu iyi yönlerimiz olunca bu konuda kendimizden bahsetmek tabi ki sorun olmuyor. Ama iş kötü yanlarımıza gelince onları kabul edip evet ben de böyleyim diyebilmek ne yazık ki öyle kolay değil. Hal böyle olunca o kötü yönleri elimizden geldiğince saklayıp gün yüzüne çıkarmamaya çalışıyoruz. Ancak her zaman bu özelLiklerle başa çıkamıyoruz, öyle ya da böyle ortaya dökülmenin bir yolunu buluyorlar. İşte burcuna göre en sevmediğin özelliğin!

Koç

Bazen öyle şeyler yapıyorsun ki keşke biraz daha düşünüp öyle hareket etseydim demekten kendini alamıyorsun. Tamam bazıları eski sevgiline mesaj atmak ya da son bir kadeh daha içip kendini de ortalığı da birbirine katmak gibi küçük şeyler olsa da arada kantarın topuzunu kaçırdığın zamanlar da az değil. Çoğunlukla düşünmeden ve o sırada aklına estiği davranıyorsun ve ertesi sabaha gözlerini pişmanlıkla açıyorsun. Senin de kötü huyun bu ne yapalım.

Boğa

Bir şeylere gereğinden fazla takılıp kaldığının farkındasın ve bu durumdan gerçekten nefret ediyorsun. Geçmişte yaşanan şeyler yüzünden hala kin tutuyorsun ve eski sevgilini bazen çok özlüyorsun. Geçmişi unutmak senin için o kadar da kolay değil ne yazık ki. Dün hakkında düşünmeyi bırakıp, geleceğe bakmaya ve yoluna devam etmeyi o kadar çok isterdin ki.

İkizler

Dünyanın en basit kararını vermenin bile bu kadar zor olmasından nefret ediyorsun. İnsanlar sana kararsız diyor, o da yetmiyor dengesiz diyor çünkü sürekli ve düzenli olarak kararını değiştiriyorsun. Doğru olanı seçmek istiyorsun. Kararından pişman olmak ya da kötü olanı seçip kendini sıkıntıya sokacağına seçimini değiştirip duruyorsun. Bu yüzden hayat bazen gerçekten çok zor geliyor. Keşke ben de diğerleri gibi bir karar verip sonuna kadar gidebilsem diyorsun ama sen böyle de güzelsin.

Yengeç

Bazen keşke bu kadar hassas olmasam, duygularımı bu kadar yoğun yaşamasam diyorsun. Sevdiklerini çok fazla umursuyorsun, onlar için çok fazla endişeleniyorsun. Zaten gözyaşların desen akmak için adeta bahane arıyor gibi. Tartışmalarda bir türlü güçlü taraf olamamaktan yakınıyorsun çünkü gözyaşların seni zayıf gösteriyor ve hassas yapın karşındakine derdini anlatmanı zorlaştırıyor. Bu yüzden de hoş bir özellik olan hassaslık ne yazık ki senin en sevmediğin özelliğin oluveriyor.

Aslan

Diğerlerinin senin hakkında kontrol manyağı, otoriter dediğini biliyorsun ve sen de bazen bu hallerinden nefret ediyorsun. Patronluk taslamak, yavrum o iş öyle yapılmaz, böyle yapılır demek istemiyorsun ama bir şey yapılacaksa ilk seferde düzgün yapılsın istiyorsun sadece. Bir kere doğuştan lidersin bu yüzden dümeni bırakmak senin için çok zor.

Başak

Sen de Aslan gibi kontrolden, bir şeylerin yolunda gidip gitmediğini takip etmekten kendini yiyip bitiriyorsun. Herkesin yardımına koşuyorsun ama diğerlerinin sana yardım etmesine izin vermiyorsun. Fazla mütevazisin. Bağımsız hareket etmekte ısrar ediyorsun ve her şeyi kendi bildiğin gibi yapmak istiyorsun. Tamam bunlar çok güzel özellikler ama bazen kendini her şeyden yorulmuş, bıkkın hissediyorsun ve kendini üzüyorsun.

Terazi

Rahatına bu kadar düşkün olmaktan nefret ediyorsun. Hoşuna giden bir şey gördüğün zaman hemen kendini şımartmak istiyorsun. Gerçekten ihtiyacın olmayan şeylere bir sürü para harcayıp zevkten kendinden geçiyorsun. Kendine geldiğinde her şey için çok geç olmuş oluyor ve cüzdanının hali pek de parlak olmuyor ne yazık ki. Ha bir de kararsızlığın var ki onu ne biz söyleyelim ne sen anlat.

Akrep

Akrep denilince akla ilk gelen şey belki de kıskançlığı, bu durum senin de dikkatinden kaçmıyor tabi ki. Bu kadar kıskanç olmaktan nefret ediyorsun ayrıca bu durum sadece sevgilinle sınırlı değil. Yakın arkadaşların başkalarıyla takıldığında da kıskançlaşıyorsun ya da iş arkadaşın terfi aldığında. Herhangi bir konuda kıskançlık krizine girmek için kendini çok da zorlamana gerek yok. Ve bu durumun kendi hayatını da diğerlerinin hayatını da zorlaştırdığının farkındasın.

Yay

Sabreden derviş muradına ermiş, atasözü bu hayatta sana belki de en uymayan şey. Bir insan nasıl bu kadar sabırsız olabilir bazen sen bile şaşırıyorsun. Projeler arasında gidip geliyorsun, sürekli yeni şeyler yapmak istiyorsun. Hal böyle olunca bazı projeler hiç dokunulmadan kalırken, kimisi yarım yamalak bitmeyi bekliyor oluyor. İyi fırsatları kaçırıyorsun çünkü daha iyisini beklemek yerine ilk seçeneğe balıklama atlıyorsun. Ah keşke biraz ama biraz sabırlı olabilsen.

Oğlak

Keşke sinirlerim bu kadar çabuk bozulmasa diyorsun. Yüksek standartların yüzünden beklentilerini karşılayamayan insanlara karşı düşük bir toleransın var. Seni cezbetmeyen insanlarla uğraşmak istemiyorsun, onlar tarafından rahatsız edilmektense yalnız kalmayı tercih ediyorsun. Daha düşük standartlar daha rahat bir kafa bunu sen de biliyorsun ama sana göre değil işte.

Kova

Duygusal olarak bu kadar mesafeli olmaktan nefret ediyorsun. Bir şekilde kendini seni seven insanlardan kaçarken buluyorsun. Arkadaşlık konusunda çok iyisin ama ilişkilerini sürekli sabote ediyorsun ve en kötüsü de sebebini bile bilmiyorsun. Yalnızlıktan, kendi başına bir şeyler yapmaktan çok hoşlanıyorsun ama bazen herkesin aşktan, sevgiden bu kadar çok bahsetmesinin bir sebebi olabilir demekten de kendini alamıyorsun.

Balık

Bu kadar bağışlayıcı olmaktan nefret ediyorsun. Herkesin içindeki iyi tarafı görüyorsun ve tek bir özürle her şeyi affedebiliyorsun. Hal böyle olunca iyi niyetinden yararlanmak isteyenlerin sayısı da bir hayli çok oluyor. Sana yararı olmayan insanları hayatında hak ettiklerinden daha fazla tutuyorsun çünkü ne yazık ki gitmelerine izin vermiyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir