Burcuna Uygun Trençkot Hangisi?

“Şıklığın, zarafetin ve klas giyimin vazgeçilmezi olan mevsimsiz tasarım hangisidir?” diye bir soru sorulsa hiç kuşkusuz tüm moda severlerin vereceği cevap trençkot olur. “Peki, burçlara uygun trençkotlar hangisidir?” diye sorulursa işte ona verilecek cevap bu yazıda…

1942 yılı yapımı “Casablanca” filminde Humphrey Bogart’ın üzerinden çıkartmamasıyla ölümsüzleşen trençkotlar beyaz perdenin gücü ile tahtını sağlamlaştırmıştı. Erkeklerin egemenliğinde olan trençkotlar “Tiffany’de Kahvaltı” filminde Audrey Hepburn’un yağmur altındaki efsane görüntüsü ile artık kadınların da bu tasarımda var olmaya başlayacağının ilk sinyallerindendi.

Eski zaman artistlerinden Bridget Bardot, Meryl Streep ve Catherine Deneuve başta olmak üzere birçok kadın trençkot giyerek bu muhteşem tasarımı erkeklerin elinden ışık hızıyla aldılar. Peki bu yere göğe sığdıramadığımız tasarımı burçlara göre düzenlersek neler olur? İşte cevabı;

Kıpkırmızı Sever Koç Burcu

Karakteristik özelliklerinden biri öncülük etmek olan Koç burcu kadını tabii ki trençkotun sütlü kahve olan renginden farklı bir renk tercih edecektir. Onun için trençkot alırken tek bir renge bağlı kalmak asla kabul edilemez. Eğer pahalı bir tasarım alarak yıllarca giyeceği bir ürün alacaksa bu Koç kadınının favori renginde olmalıdır. İşte tam da bu nedenle Koç kadını trençkotların kırmızı rengini tercih eder. Renk olarak bu kadar cesur davrandıktan sonra modeli uzun tercih etmek biraz göz yorabilir. O nedenle Koç burcunda diz üzeri olan trençkotları öneriyoruz.

Kalite Sever Boğa Burcu

Boğa burcunun en bilinen özelliğinden biri de lüks ve kaliteye önem vermesi. Her ne kadar maliyet bilinci olsa da dolabını düzenlerken uzun yıllar kullanacağı parçalara para harcamaktan çekinmez. Eh, trençkot da bir kere alınıp yıllarca giyilebilecek bir ürün olduğu için Boğa burcu kesenin ağzını açacaktır. Tabii bu markaya verilen bir para değil kumaşın kalitesine harcanacak bir tutar olmalıdır. Kaşmir ve ipek ilk önceliği olan Boğa burcu kadını renk konusunda kendini sınırlamaz.

Oversize Sever İkizler Burcu

İkizler burcu kadını çeşitliliği seven bir burçtur. Onu asıl mutlu edecek olan şey hareketli yapısına daha da hareket katacak olan tasarımlardır. Neyse ki son yıllarda moda olan oversize trendi geçmek bilmiyor. Yılların tek tip modeli olan trençkot da bu trendden nasibini aldı. Böylece İkizler burcu için harika bir seçenek haline geldi. Oversize modelleri tercih ederken kısa olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü hem oversize hem de kısa modeller sizi şişman ve kısa boylu gösterebilir. Daha farklı bir stil arayanlar ise pileli modelleri tercih edebilir.

Nostalji Sever Yengeç Burcu

Vintage ya da retro trençkot bulmak biraz zahmetli ve masraflı olabilir. Fakat bu durum geçmiş dönem kıyafetlerine tutkuyla bağlı olan Yengeç burcunu trençkot seçme zevkinden mahrum bırakamaz. Yengeç, karakteristik özelliği olan gelenekselliğini trençkotun klasik diz altı modelini seçerek vurgularken, dönem kıyafetlerine olan tutkusunu ise belden oturtmalı trençkotlarda bulacaktır. Yengeç kadınına trençkot seçerken koyu yeşil, pembe ya da klasik trençkot renginin dışına çıkmasını önermiyoruz. Zira diğer renkler vermek istediği dönem havasını bozabilir.

Görkem Sever Aslan Burcu

Etkileyici Aslan burcu kadını sıradan bir trençkot giyse de nasıl ihtişamlı görüneceğini bilir. Fakat trençkot giydiğinde fazla süslü olmaması gerektiğinin de bilincindedir. Bu nedenle ihtişam ve görkem sever Aslan kadını, trençkot ile görkemli görüntüyü yakalamak için kumaş oyunu yapması gerektiğini de bilir. Metalik deriden tasarlanmış bir trençkot ya da altın renginde timsah derisi görünümlü trençkot ile başka hiçbir detay vermeden muhteşem görünecektir. Bu kumaşlar abartılı geliyorsa daha sakin bir tasarım arayan Aslan burcu kadınlarına klasik trençkotun kol detaylı olanları tercih etmesini öneriyoruz. Özellikle sonbahar ve kış için leopar kollu modeller tam hayalinizdeki gibi olabilir.

Klasik Sever Başak Burcu

Minimalist bir yaşam tarzı olan Başak burcu kadını için trençkot kesinlikle sütlü kahve ve diz altı olan modeller demektir. Bir trençkot ile asla rüküş olmayacağını bildiği için başka bir detaya ihtiyacı olmaz. Genellikle trençkotunun düğmelerini bağlamadan kuşağını bağlar ya da önünü açık bırakarak Fransız edasında salınır ortalıkta. Minimal, sade ve gösterişsiz Başak kadınları aslında bu stilde ne kadar ihtişamlı olduklarını bilerek hareket eder. O yüzden trençkot Başak kadının dolabının vazgeçilmez bir parçasıdır.

Klaslık Sever Terazi Burcu

Çekici Terazi burcu kadını şık olduğu kadar klas, derli toplu ve romantik giyinmeye de önem verir. Tüm bu özellikleri toplayacağı bir trençkot bulursa dolabına onu eklemekten asla çekinmez. Klaslığı açık renkli, romantikliği etek ucu fırfırlı olan modellerde, şıklığı ise yaka detayında ya da pelerinli versiyonlarda bulur. Terazi kadını zarif ve zevkli trençkot seçimini moduna ya da modeline göre diz üstü veya diz altı seçer.

Dantel Sever Akrep Burcu

Dantel kumaş seksi olduğu kadar da gizemli olduğu için, burcuna göre hareket eden bir Akrep burcu kadını, trençkotunu dolabına eklerken kesinlikle klasik bir model yerine dantelli modellerden yana seçim yapmalıdır. Özellikle son dönemlerde her renkte dantel trençkotlar podyumları hakimiyeti altına alırken Akrep kadınının bu trendi görmezden gelmesi imkansızdır.

Rahatlık Sever Yay Burcu

Yerinde duramayan, enerjik ve gezgin Yay burcu kadını ayağına dolaşan bir tasarımla hareketini kısıtlamak istemez. O enerjik ve coşkulu hayatında kalça hizasında biten bir trençkot tercih edecektir. Renk tercihinde de riske girmek istemeyen Yay burcu kadınları sütlü kahve ile açık tonlu trençkotlardan bir tanesini dolabına ekler. Maceraperest ve sürekli gezen bir burç olan Yay burcu kadınlarının birden daha fazla trençkota ihtiyacı olmayacaktır.

Model Sever Oğlak Burcu

Her ne kadar geleneksel ve klasik olana vurgun olsa da trençkot denince Oğlak burcu kadını bir geri adım atar. Kendinden beklenmeyecek şekilde hem modelde hem de renkte özgürleşmek ister ve bu da onun ağır başlı havasına çok yakışır. İlk tercihi sütlü kahve olsa bile siyah, koyu yeşil ya da lacivert renklerini de satın almaktan çekinmeyen bir Oğlak kadını ile karşılaşacağız. Model konusunda ise kısa, uzun ya da klasik hiç fark etmez. Bu kadar geleneksel bir ürün olan trençkotun her modelini muhteşem bir şekilde taşıyacaklardır.

Farklılık Sever Kova Burcu

İşte trençkot seçimi yaparken en fazla özgür olabilen burç: Kova burcu. Farklı ve sıra dışı olmaktan korkmayan bir burca klasik kesimli bir trençkot önerecek değiliz. Önersek bile o model dolabının en dibine mahkûm olabilir. O nedenle Kova kadınlarına asimetrik modelde, farklı renklerde olan trençkotları ya da kumaş yapısı farklı olan peplumlu trençkotları önererek onun özgür ruhuna dokunmayı planlıyoruz. Bu modelde trençkot giyen bir kadın görürseniz bilin ki Kova burcudur.

Renk Sever Balık Burcu

Hayal gücü yüksek, romantik ve naif bir kadın olan Balık burcu trençkot seçerken modelden daha çok renklere odaklanmalıdır. Pembe, mavi, sarı, yeşil, iddialı olmak istediği günlerde ise kırmızı bile olabilir. Yeter ki biricik Balık burcu kadını kendini seçtiği renkle özgür ve iyi hissetsin.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.