Burcuna Uygun Siyah Elbise Hangisi?

Onun yazı ya da kışı yok, her kadının dolabında mutlaka bir siyah elbise bulunmalı! İster uzun ister kısa olsun dolabında şık bir siyah elbisen yoksa o dolap henüz tamamlanmamış demektir. Peki, sen siyah elbiseni modeline göre mi, markasına göre mi yoksa kumaşına göre mi seçeceksin? Bize sorarsan bu üç özellikte önemli fakat gerçekten kusursuz görünmek istiyorsan bu üç özelliğin yanına birini daha eklemelisin. İşte kusursuz bir siyah elbise seçimi için son özellik: Burcuna göre siyah elbise seçimi!

Canlı, Cesur ve Güçlü Koç Burcu

Kim demiş Koç kadını sadece kırmızı ile muazzam görünür diye. Yok öyle bir şey! Eğer doğru bir seçim yaparsa siyah elbise ile de en az kırmızı renklerinde olan elbise modeli kadar harika görünebilir. Nasıl mı? Cevap burcunun canlı, cesur ve güçlü özelliklerini vurgulayan bir model ile olur. Öncelikle dekolte mutlaka vermelisin. Ne kadar ve nerede olacağına sen karar verebilirsin ama bize sorarsan en risksiz seçim her zaman bacak dekoltesidir. Dozunda bir bacak dekoltesi ile asla rüküş olmazsın. Cesur olmanı tercih ederiz tabii. Verdiğin dekolte ise elbisenin canlılığını her hareketinle vücuduna yansıtacak. Gücünü kumaşından almanı tavsiye ediyoruz. Kalın kumaş her zaman işe yarar. Daha tok ve kusursuz durur.

Kaliteden Ödün Vermeyen Boğa Burcu

Zevkli Boğa kadını için şöyle bir siyah elbise seç demek gerçekten stilini burcuna göre belirleyen Boğa burcu kadınına söylenebilecek söz değil. Çünkü o bunu zaten biliyordur. Biz henüz bunun bilincinde olmayan Boğa burcu kadınları varsa onlara kaliteli kumaştan vazgeçmemesini öneriyoruz. Kadife kumaş özellikle hem kalitesi hem de tok duruşu ile özel bir elbisede olması gereken her şeyi yansıtacaktır. Kadife kumaş ile çok aşırı dekoltelere gerek yok. Kumaş zaten kendi yeterince ağır olduğu için duruşunda sadeliğe gitmen önerimizdir. Angelina Jolie’nin kadife elbisesi gibi küçük bacak dekoltesi ile omuz dekoltesi yeter de artar bile…

Tek Renk Asla Diyen İkizler Burcu

Bir kere sen değişime fazlasıyla açıksın, uzun süre aynı şeye bakarsan sıkılırsın. O halde sana önerimiz asla tek bir renk siyah elbise olmayacak. İçine beyazı da katacağın bir siyah elbise modelini dolabına katmanı tavsiye edeceğiz. Böylece sadece siyah elbise sahibi olmak için satın aldığın bir elbise olmasından çok sana uygun olan ve giymekten asla sıkılmayacağın bir elbise tasarımı olacak. İki renk elbise modelinde bilmen gereken en önemli şey kesimidir. Mutlaka balık kesim tercih etmelisin. Vücudum balık kesime müsaade etmez diyenler içinse Blake Lively’nin tercih ettiği gibi kalçadan ilaveli bir model öneriyoruz.

Vintage Düşkünü Yengeç Burcu

Sen tam bir dönem kadınısın. Gelenekselsin, tutumlusun ve hassassın, giysilerinle çok büyük bağlar kuruyorsun. O halde sen mutlaka bir döneme ait olan vintage görünümlü bir siyah elbise edinmelisin. Gerçek vintage elbise bulabilirsen ne ala ama yok bulamazsan da üzülme artık bu görünümü elde etmek çok kolay. Öncelikle hangi dönemden esinleneceğine karar ver. Örneğin armut vücut tipine sahipsen belden oturtmalı bir model hem kalçalarını gizler hem de incecik belini ortaya çıkarır. Çok zayıfsan sağdaki model gibi hareketli bir elbise ya da Emma Stone gibi dikdörtgen vücut tipine sahipsen küçük bir bel penceresi ile belini daha ince göstermen mümkün.

Dikkat Çekici, Özgüvenli ve Görkemli Aslan Burcu

Bir Aslan burcu kadınısın. Sen dikkat çekmeyeceksin de kim çekecek. Peki, hangi siyah elbise modeli ile nasıl dikkat çekmelisin? Cevap gideceğin mekana göre değişir. Eğer bir düğüne ya da çok ihtişamlı bir davet gidiyorsan kabarık etekli olan siyah bir elbise senin görkemli bir duruş sergilemeni sağlar. Yakın arkadaş, şık bir davet ya da geceye davetliysen de derin göğüs dekoltelisi ve birkaç işlemesi dışında oldukça sade görünümlü siyah bir elbise ile hem özgüveninin yüksekliğini ispatlar hem de şık olursun. Tıpkı Kate Hudson gibi…

Sade ve Seçici Başak Burcu

Sade ama bir o kadar da zevkli ve detaycı Başak burcu kadını tabii ki minimal bir seçim yapacaktır. O yüzden senin için askılı bir model öneriyoruz. İster spagetti askı istersen de kalın askı seçebilirsin. Bu seçimi omuz genişliğine göre karar vermelisin. Eğer yazın açık alanda bir davete ya da kokteyl tarzı bir davete gidiyorsan ipek şifon gibi akışkan kumaşları tercih etmelisin. Natalie Portman gibi bir tercih hareketli bir görünüm kazanmanı sağlar. Üstelik kumaşının belli belirsiz şekilleri de senin detaycı kişiliğine uygun bir ayrıntı. Kışın gideceğin bir mekanda ya da daha sade bir seçim yapmak istersen yaka dekoltesi dışında dekolte vermeni tavsiye etmiyoruz. Sade ama düz şık bir model öneriyoruz.

Zarif, Zevkli ve Şık Terazi Burcu

Hem zarif hem şık hem de zevkli görünmek için tek bir kural var o da dantel kumaş. Dantel kumaş her davette tercih edebileceğin bir kumaştır. Üstelik en çok siyaha yakışır. Dantel kumaşla rüküş olamazsın. Tek yapman gereken tercih ettiğin dekoltenin dozunda olmasına dikkat etmektir. Seksi mi, romantik mi olmak istiyorsun önce ona karar veriyorsun, sonra elbisedeki dekoltenin dozuna. Seksilik için Jennifer Lawrance’ın ki gibi derin bir V yaka dekoltesi yeterlidir. Başka hiçbir dekolte olmaz siyah dantel bir elbise tercihinde Terazi kadını için. Romantiklik içinse hafif retro görünüme gönderme yapan, baştan ayağa dantel kumaştan tasarlanan uzun kollu midi bir siyah elbise harika bir seçim olur.

Gizemli ve Seksi Akrep Kadını

Gizemli ve seksi olmak Akrep kadınına yakıştığı kadar kimseye yakışamaz. Hem gizemli hem de seksi olmanın yolu ise transparan detaylarda saklıdır. İster dantel ister güpür kumaş tercih edin mutlaka transparan detaylı siyah bir elbise modeli tercih etmelisiniz. Gizemli görüntünün devamını sağlaması için kolların da aynı transparanlıkta devam etmesi yönünde. Mümkünse elbisenin diğer detaylarında özellikle etek kesiminde hiçbir transparan detay olmamasıdır.

Enerjik ve Coşkulu Yay Burcu

Enerjisi bitmeyen hayatı coşku ile selamlayan Yay burcu kadını için tüy, dantel, postiş her şey mubah. İster kısa model istersen de uzun model siyah bir elbise seçmekte özgürsün. Dikkat etmen gereken şey eğer kısa model seçiyorsan mutlaka pelerin ile ya da uzun ceket ile elbisene hareket katmalısın. Heidi Klum gibi postiş ve tüy detaylı içinde lacivert tonlarını da barındıran uzun bir siyah elbise seçiyorsan yakası dışında bir dekolte vermemelisin. Çünkü o zaman karmaşık bir görüntü verirsin.

Ağırbaşlı Şıklıkta Oğlak Burcu

Geleneksel ve ağırbaşlı ama şıklıkta hep kusursuz bir burç Oğlak kadınının burcu. Senin siyah elbisen ister 60’lı yıllarda istersen de günümüzün modası olsun asla rüküş olmayan hep giyebileceğin bir elbise modeli olur. Genellikle dekolte tercih etmezsin çünkü dekolteler geçicidir. Sen klasik ve ölçülü olan şıklığın tarafındasın. Ve tabii asla modası geçemeyen bir elbise modeli aradığın için belki tek omuzlu bir model ya da belinde kurdele olan bisiklet yaka siyah uzun elbise modeli senin için mükemmel bir seçim olabilir.

Özgür ve Sıra Dışı Kova Burcu

Sen özgürlüğüne düşkün ve sıra dışı tercihler yapmaktan asla çekinmeyen bir burcun kadınısın. Sen alternatifleri görürsün. Sadece siyah elbise seçmez o siyah elbiseyi ya işleme ya da taşlarla süsletir, klasik olmaktan çıkarırsın. Yenilikçisin, bu da sıradan bir siyah elbise giymeni engeller. Senin elbisen Jennifer Lopez’inki gibi yakasında taş ve işlemelerle özel bir model olmasını sağlarsın. Bu kadar iddialı bir elbiseye bilindik siyah elbise modellerinden farklı olduğu için her zaman tercih edilmez. Bu sadece aykırı Kova burcu kadınının siyah elbisesi olabilir.

Romantik ve Naif Balık Burcu

Dekoltesi fazla olmayan, tül ve dantelin muhteşem uyumunun balık kesimde buluştuğu, yakasına, beline ya da sırtına bir kurdele konan her siyah elbise Balık burcu kadınına aittir. Yaratıcı bir burç olmanın getirdiği avantajlar siyah elbise seçiminde de kendini gösterir. Kadife ve dantel bir elbisenin askılarını fistolardan yaptırmak, bir de küçük bir kurdele ile şık bir görünüm kazandırmak ve böyle bir tercih yapabilmek sadece Balık burcu kadınlarına ait olabilir. Elbise seçiminde her zaman romantik ve naifliği elden bırakmayan Nicole Kidman senin en büyük ilham kaynağın olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.