Burcuna Uygun Seyahat Rotaları!

Kimisi izin gününü; yan gelip yatmak, perdeleri çekip uykuya dalmak için iple çeker! Kimisi tatile çıkıp yaşamını renklendirmek, dünyanın bir ucunda sıcacık gülümsemek, maceraya atılıp heyecanını körüklemek ister. Sen de tatil planını burcuna uygun yap, harika zaman geçirmeyi garantile!

Koç Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Ateş grubunun heyecan delisi Koç burcu için tatil; kalbinin sesinin kulaklarını sağır ettiği bir müessesedir ve mantıklı olmakla ilgili hiçbir iddiası yoktur! Rüzgârın estiği yöne savrulmak varken erken rezervasyon yapıp kapana kısılmak, günün tüm öğünlerini, şehir turlarını, kalabalıklarla birlikte planlayarak ruhunu sıkıştırmak istemez, bireysel özgürlüğünü tercih eder! Genelde herkesin gittiği yönün ya tersine gider ya da kendi başı çeker herkes ona eşlik eder. Vahşi hayvanların kol gezdiği, dokunulmamış bir coğrafyada safari yapmak Koç burcu insanları için harika bir cesaret şovuna dönüşür, keyif verir!

Boğa Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Boğa’nın çılgın hevesleri, zevklerine ayıracak milyar dolarları yoktur. Plansız bir yolculuğa çıkıp tüm tatilini tedirginlik içinde geçireceğini bilir, hesabını yapıp bütçesini planlamadan tatile çıkmaz! Boğa’nın tatili olabildiğince konforlu, kaliteli olmalı ancak harcamaları boyunu aşmamalı, dudağını uçuklatmamalıdır. Sanat sever Boğa’yı doğasına hayran olacağı, müzelerinde gezmeye doyamayacağı Amsterdam çok güzel ağırlar! Adalar arası saltanat kayığı turları, gecesi büyülü, gündüzü keyifli kanal boylarında uzun bisiklet turları atıp huzur bulmak, Boğa için şahane bir deneyim olacaktır.

İkizler Burcuna Uygun Seyahat Rotası

İkizler tükenmez bir değişim arzusuyla yanar, katı kuralları, olmazsa olmazları yoktur! her ortama çabucak adapte olur olmasına da gönlü çabuk geçer! Tatil için her şey dahil bir otele gidip bir haftalık rutinin içine düşmek kâbusu olur. Seyahatini tek bir şehirle de sınırlı tutmaz, birkaç şehirden oluşan, bolca etkinlik barındıran bir tur planı yapmak İkizler’in enerjisine uygun olabilir. Gideceği yerler de merakını cezbetmeli, yeni bilgi vadetmeli, heyecan verici bir bölge olmalıdır. Bir haftada on şehir gezmek, koşar adım her birini keşfetmek, her an öğrenmek, sürekli bir macerayı sonlandırıp diğerine geçmek İkizler için muazzam bir deneyim olacaktır.

Yengeç Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Yengeç evinden fazla uzaklaşmaz, sevdiklerini yanından ayırmaz! Bunları biliyoruz! ancak tatil de hep bahçede verilen barbekü partileriyle geçmez, cümbür cemaat aynı yere konaklamaya gitmek için herkes her zaman müsait olamaz! Romantizm seven Yengeç; sevdiceğini koluna takıp zamanda geriye gitmekten, Ortaçağ’ın el değmemiş kentlerinde, aile sıcağında birkaç gün geçirmekten oldukça zevk alır. Sizler için en ideal destinasyonlardan biri Brugge; hem nostaljik hem de romantik bir tatil için oldukça ideal olan bölge mimari eşliğinde, dar sokaklarda sevgiliyle el ele yürümenin tadı da bir başka olur!

Aslan Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Aslan için tatilin en lüksü tadından yenmez. Enler’in eni Burj Khalifa’da yapacağı mükemmel tatilin tadına bir tek Aslan doyar! Full teknolojik ışık oyunlarıyla gecelerin büyüsü, gündüzlerin en müthiş mimarisi olan otel, vadettiği lüks ile de dudakları uçuklatıyor. Gökyüzü restoranında akşam yemeği, en lüks odalarda konaklama ve dünyaca ünlü markaların ev sahipliği yaptığı alışveriş merkezinde gezmenin keyfi; Arap Emirliklerinde bir başka! Dünya’nın tek yedi yıldızlı otelinde kalıp lükse doymak da Aslan’a ağzına layık bir deneyim yaşatır. En pahalı mücevherlerini, en ışıltılı kıyafetlerini, birikmiş tüm paranı en pahalı çantana koymayı unutma!

Başak Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Muazzam düzeni, huzurlu insanları ve güvenli yapısıyla bilinen Japonya seyahati; Başak için oldukça keyif verici olacaktır. Dünyanın en güvenli metropolü olan Tokyo, Başak’ın olası tüm tedirginliklerini bertaraf edecektir. Şehrin tümünde sıkça rastlanan rehber tabelalar sayesinde, Tokyo’da turist olmak çok kolaydır. İnsanların bedensel sağlıklarının yanında ruhsal olarak kendilerini iyi hissetmeleri Japonya’da oldukça önemli. Sabahları birçok şirket bahçesinde toplu egzersizler yapar, insanlar güne oldukça dinç başlar. Ve elbette Japonya’nın Başak’ın hayranlığını kazanmak için daha birçok güzelliği var! şehirde logar kapakları dahi estetik kaygı güdülerek dizayn edilmiştir. Her şey muhteşem bir uyum ve denge içinde sürer! Varın gerisini siz düşünün.

Terazi Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Sanata yatkınlığıyla bilinen, zarafetiyle kendine öykündüren, doğanın muhteşem manzaralarını huzurla seyreden Terazi için sevgilisiyle birlikte çıktığı bir tatil kesinlikle muhteşem anılar biriktirmesine yardım eder! Milano’da şıklık gösterisi yapan, yanında götürdüğü türlü kostümüyle kendini dünya modasının öncülerinden hisseden Terazi; modanın başkentinde gönlünce bir tatil yapar. Terazi uyumluluğuyla hem sevgilisinin isteklerine kulak kabartır hem de kendini mutlu etmenin binlerce yolunu bu muazzam kentte bulup çıkartır. Alışveriş turlarını muhakkak seremoniye çevirir, Terazi Milano’da aldığı her soluğu zihnine mühürler!

Akrep Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Mistik havası, karanlık sokakları, kutsal mekânlarıyla Floransa tam Akrep’e göre! Gotik mimarisinden duyduğu haz, şehri saran açık hava galerisi heykellerinin estirdiği ezoterik rüzgar ve avuç içlerine hapsettiği biricik sevgilisiyle doyasıya yaşayacağı uzun bir gece Akrep’i bekliyor. Floransa gecelerinde yolculuk Akrep’in ilişkisine heyecan katacak, koca bir yılı aşk dolu geçirmesi için depolarını ağzına dek doldurmasını sağlayacaktır.

Yay Burcuna Uygun Seyahat Rotası

En lüks otellerde, en konforlu tatili yapmak gibi bir arzusu yoktur; Yay için para pul, şan şöhret; yalandır bütün bunlar! Romantik tatilleri de tercih etmez, sevgilisiyle anılarına ölümsüz anlar kaydetmek için fırsat kollamaz. Yay, her daim yeni deneyimleri tercih eder, rutine girdiği anda ilk trene binip gider. Dünyanın en ilginç macera tatillerine gitmek için ise can atar. Ekvador’un Galapagos Adalarında su kayağı yapmanın hazzına Zodyak’ta bir tek Yay doyamaz! UNESCO’nun tehlike altındaki alanlar listesinde olan bölge Yay’ın cesur yüreğine de oldukça uygundur. Ekvador’a gitmişken Amazon Ormanlarının tehlikeli havasını solumadan olmaz!

Oğlak Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Kalabalık guruplar içinde insanların birbirini beklemekle geçirdiği beyhude zamanlar Oğlak’ı mutsuz edebilir. Onun için muazzam bir organizasyonu kendi elleriyle inşa etmesi ve planın dışına çıkmasını sağlayacak uyuşuk insanların tatilini zehir etmemesi en önemlisidir. Tatil diye prensiplerinden vazgeçmek, fazla gürültülü mekanlarda sabahlara denk dans edip dağıtmak Oğlak’a göre değildir. Lezzet ve şıklığın buluştuğu, kırmızı şarabın yanında leziz peynirlerin hazır bulunduğu, harika bir geceye eşlikte klasik müziğin duyulduğu; Bordeaux’a ne dersiniz?

Kova Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Entelektüel yapısı, dünya kültürlerine ve toplumlarına olan merakıyla bilinen Kova için bolca bilgi edineceği, teknolojinin şehre katkısını açıkça göreceği ancak doğa güzelliğini de deneyimleyeceği bir tatil planı oldukça keyifli olacaktır. Hong Kong; çağın enlerine ev sahipliği yapan gökdelenleri, namı çoktan dünyayı saran tekno müzik yapan gece kulüpleri ve tarihi güzellikleriyle Kova için birbirinden keyifli ve farklı deneyimler sunar! Her şeyi bir arada yaşayan Kova; doğanın engin yeşilinde kendini dinleme fırsatı da yakalar. Kış ortasında çıkılacak bir yaz tatili için Tayland da harika bir alternatif olarak burada dursun. Malum Kova insanlar Türkiye’de kürkleriyle gezerken, sıcakta kavrulmaktan, herkesin tersine gitmekten hoşlanır!

Balık Burcuna Uygun Seyahat Rotası

Dünyanın neresinde olursa olsun, sakin, kalabalıklardan uzak, doğayla iç içe bulabildiği ilk yere cennet kasabasını kurar Balık! düşleme kabiliyeti oldukça gelişkin olan Balık, dünyanın romantizm kokan her bölgesinde mutlu olur. Mesela Venedik’te, saltanat kayığında, suların çevrelediği dar sokaklar arasında salınırken herkesin gördüğünün çok ötesinde bir harika, yaşadığının çok üstünde bir mutluluk yaşar! Bir de kendine düşsel bir maske bulup takarsa, bambaşka biri olarak sıradan bir tatilden unutulmaz bir anı yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.