Burcuna Uygun Parfüm Önerileri

Kokuların da bir dili var. Kullandığımız parfümler de kişiliğimiz hakkında bazı ipuçları taşıyor. Burcuna göre hangi parfüm senin kişiliğin hakkında doğru mesajı taşıyor, merak ediyor musun?

Koç

Cesur, dürüst, kararlı, enerjik, eğlenceli ve coşkulu Koç’a en uygun parfüm Burberry Beat. Üst notasında; bergamot, pembe biber, mandalina, seylan çayı ve cardamom ile sizi enerji dolu bir hisle karşılar. Orta notasında; iris, çan çiçekleri ve seylan çayı ile tüm hareketlerinizi yansıtan dinamik bir etki bırakır. Dip notasında; beyaz misk, vetiver ve sedir ağacı olan bu koku tüm duyularınıza seslenerek size sarıp sarmalar.

Boğa

İstikrarlı, sadık, güvenilir, zevk sahibi, huzurlu Boğa’ya en uygun parfüm Estee Lauder Sensuous Nude. Üst notasında; sicilya bergamotu, mandalina özü, egzotik gül ve karabiber ile ortaya çıkan heyecan verici bir koku. Orta notasında; yasemin yaprakları, hafif bir müge kokusu, hindistancevizi suyu ve bal birleşimi mevcut. Dip notasında ise amber çiçeği özü, sandal ağacı ve kremalı vanilya birleşimi ile oldukça kadınsı bir parfüm.

İkizler

Zeki, kıvrak, sevimli, bilgili ve mantıklı İkizler’e en uygun parfüm Prada Candy. Üst notasında beyaz misk ve aselbent ahenkli bir uyumla birleşiyor. Misklerin kokusu parfüme entelektüel ve zarif bir karakter kazandırıyor. Orta notasında; vanilyayı anımsatan koku, sıcak ve tatlı notalardan oluşuyor. Hızlı iletişim kuran, canlı ve meraklı karakterinizi yansıtıyor. Alt notasında ise tatlı bir karamel size eşlik ediyor.

Yengeç

Koruyucu, hassas, derin duygular duyan, sezgi sahibi Yengeç’e en uygun parfüm Gucci Guilty. Üst notasında; mandalinanın etkili ve doğal kokusu, oryantal çiçeksi bir koku ve pembe biberle birleşerek tüm duyulara hitap ediyor. Derinlik ve zarafeti öne çıkarıyor. Orta notasında; leylak ve germanyum şeftali ile birleşerek, kadifemsi kadınsılığı yansıtıyor. Dip noktasında; paçuli gücün mesajını verirken, amber de derin bir feminenlik sunuyor.

Aslan

Kendine güvenen, etkileyici, gösterişli ve karizmatik Aslan’a en uygun parfüm Escada Especially Escada Elixir. Üst notasında; armut, ylang ylang ve greyfurt kokuya gurme zenginliği katıyor. Orta notasında; gül ve erik etkileyici bir derinlikle sizi sararken ne istediğini bilen ve cesur bir izlenim bırakıyor. Dip notasında; beyaz misk, kuru amber, paçuli, kaşmir ve lüks doğal vanilya ekstresi gibi baştan çıkarıcı notalarının ten ile muhteşem uyumunu doğruluyor.

Başak

Sadeliği seven, alçak gönüllü, ince düşünceli, zeki, her zaman bakımlı ve temiz olan Başak’a en uygun parfüm Cacharel Noa. Üst notasında; yeşil notalar, frezya, şeftali, şakayık ve beyaz misk yer alıyor. Orta notasında çimen, zambak, yasemin, ylang ylang, inci çiçeği ve gül duru güzelliğin temsili oluyor. Dip notasında; kişniş, sandal ağacı, tonka fasulyesi, vanilya, kahve, tütsü ve sedir ağacı içeriğiyle pudra kokularını sevenlerin vazgeçemediği bir parfüm oluyor.

Terazi

Güzelliğe önem veren, nazik, canlı, sevimli ve mutlu Terazi’ye en uygun parfüm Carolina Herrera 212 Sexy. Üst notasında; turunçgil, pembe biber ve bergamotla karışarak insanları en ufak bir çaba harcamadan zarifçe kendine çeker. Orta notasında; gardenya ve sardunya yavaş yavaş kendilerini hissettirmeye başlar. Alt notasında; pamuk helvanın vanilya ile buluştuğu ve sandal ağacı ile miskin oluşturduğu kalıcı bir etki bırakıyor.

Akrep

Güçlü, dayanıklı, azimli, kendini yenileme arzusuna sahip, derin ve sezgisel Akrep’e en uygun parfüm Versace Crystal Noir. Sofistikte, cüretkar ama güven verici özelliğiyle sizi sarar. Üst notasında; gardenya, şakayık, portakal çiçeğinin son derece kadınsı kokusuna sahiptir. Orta notasında; kehribar ve misk ağacının cazibesi ile zihinlerde derin bir iz bırakır. Alt notasında; sandal ağacının gizemli notaları ile harmanlanmıştır.

Yay

Yenilikçi, felsefik, özgürlüğüne düşkün, iyimser, inançlı, hevesli ve heyecanlı Yay’a en uygun parfüm Clinique Aromatics In White. Üst notasında; menekşe yaprağı akoru, kehribarımsı laden ve Uzakdoğu’ya özgü sichuan biberi ile oryantal/otantik ve çekici bir hava katıyor. Orta notasında; gül suyu özü ve portakal çiçeği ile size taze bir his veriyor. Dip notasında; misk ve amber ile de size kendinizi özgün ve farklı hissettirecek bir koku deneyimi yaşatıyor.

Oğlak

Planlı, kararlı, çalışkan, sorumluluk sahibi ve saygın Oğlak’a en uygun parfüm Givenchy Organza. Üst notasında; bergamut, Afrika portakalı çiçeği, gardenya, hindistan cevizi ve yeşil notalar ile bitki özlerinin tazeliği saflık ve canlılık getiriyor. Orta notasında; hanımeli, sümbülteber, yasemin, mor zambak, ceviz ile zarifliği zenginlikle birleştiriyor. Dip noktasında; vanilya, amber, virginia sediri, gayak ağacı ve odunsu notalarla içindeki asaleti taçlandırıyor.

Kova

Orijinal, bireysel, bağımsız, akılcı ve objektif Kova’ya en uygun parfüm Bvlgari Omnia Indian Garnet. Üst notasında; sicilya mandalinası, portakal ve safranla zenginleşerek, onu harikulade bir gerçekliğe dönüştürüyor. Orta notasında; osmantus çiçeğinin narin ve hafif meyvemsi yapısı, alacakaranlıkta açan hindistan sümbülteberinin şehvetli ve güçlü kişiliğiyle birleşiyor. Dip notasında; hint orman amberinin zarafeti, kokudaki şehvete davetin altını çiziyor.

Balık

Fedakâr, kucaklayıcı, ilham veren, hassas ve empatik Balık’a en uygun parfüm Christian Dior – J’adore. Üst notasında; ylang ylang, mandalina, manolya, şeftali ve armut ile meyvelerin inaılmaz ahengini yaşatıyor. Orta notasında; şam gülü, menekşe, yasemin, orkide ve erik ile birleşerek taze çiçek sepeti kokusunu teninizde hissettiriyor. Alt notasında; yasemin, vanilya, misk ve sedir ağacı size romantik bir hava katıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir