Burcuna En Uygun Oyun Hangisi?

Net tüm boş zamanlarımızda bir partiden diğerine koşarız ne de her zaman konuşacak konu bulup sohbete dalarız, kimi zaman da oyunlar oynar zihnimizi rahatlatırız! Her burcun keyfine hitap eden oyunları sizin için derledik!

Koç       

Asrın komutanı olma potansiyelini taşıyan, kaos anlarında aldığı hızlı ve çözüm odaklı kararlarıyla “risk” oyununda destan yazar Koç! “Risk”, ‘Dünyanın fethi’ adıyla 1950’li yıllarda icat edilen, askeri strateji oyunudur. Aslen hızlı düşünmek ve risk almak odaklı olan bu oyun, tüm diğer oyuncuları mağlup ederek dünyanın tek hâkimi olmanın savaş alanını kurar! Saldırı ve istilaya dayalı oyun şekli, Koç için biçilmiş kaftandır.

Boğa    

Mülk edinmek, maddi bolluk içinde yaşamak için özellikle hayrimenkul sahibi olmak gibi bir eğilimi olan Boğa için yaşamını olabildiğince güvence altına almanın en iyi yoludur. Boğa’nın yaşamda en çok istediği şeyin ev sahibi olmak olduğu söylenir. İstemediği kadar evler, hanlar, oteller alabileceği “Monopoly” oyunu tabi ki Boğa’ların büyük bir zevkle oynayacağı oyundur. Tüm gayrimenkulleri kendi tekelinde toplayıp, topladığı kiralarla para para dememek, Boğa’nın kolay kazanç arzusu için bire birdir ?

İkizler  

Bolca kelime haznesi ve kıvrak zeka gerektiren, alternatifli düşünme kabiliyetini geliştiren “Scrabble” İkilzer’in üç beş arkadaşıyla bir araya gelince masaya koyacağı ve herkesi açık ara farkla alt edeceği bir oyundur. İkizler’in bilgisi sınırsız, öğrenme arzusu sonsuzdur. Kimselerin hayaline gelmeyen kelimeleri çoktan uzun konuşmalarında defalarca kez cümle içinde kullanarak iyice kanıksamıştır. Sözcüklerle oynayıp destanlar yazmak, harflerden kelime şov yapmak İkizler’in işidir.

Yengeç

Yılbaşı geceleri evde yapılan fırında sebzeli hindi yoksa tavuk, masayı donatan mezeler, tabi ki çekirdek ve ailecek TV’de izlenen yılbaşı özel programları Yengeç’in vazgeçilmezidir. Maaile toplanırlar sıcak bir yuvada, gece yarısından önce çıkarırlar tombalaları, üçe beşe bakmaz keyifle oynarlar oyunlarını. Yeni yılın en şanslısı böylece belirlenirken, kuvvetli aile bağları da şefkatle perçinlenir. Tüm aile fertlerini buluşturup kocaman bir sevgiyle yeni yıla girmenin vazgeçilmez oyunu; ‘Tombala’dır.

Aslan   

Doğuştan teatral yeteneklerle bezenmiş Aslan tabi ki tüm yeteneklerini sergileyeceği bir oyun sahnesini tercih edecektir. Hem bilgisini hem zekasını hem de beden dili kabiliyetlerini kullanarak önderlik ettiği gurubun ipi açık ara göğüslemesini sağlar! Çok da keyif alır “Tabu” oynamaktan. Sevdikleriyle bir araya gelmiş, herkesin türlü biçimlere girmesiyle bir güzel eğlenmiş, sahnede şovunu yapıp alkışını toplamıştır. Tabu’nun piri Aslan’dır.

Başak  

Elinin ayarı hassas, gözünün tespiti incedir Başak’ın! Ortalık birbirine girse, sihirli bir dokunuşuyla ortaya çıkaracağı son hali önden tespit eder, arta kalacak parçayı bütünün dışında bırakır! Düzen de intizam da ondan sorulur! Madem büyük bit ustalıkla dizilen parçaları, hassas dokunuşlar ve stratejik hamlelerle mükemmel sona ulaştırmak ile ilgili bir oyun var, tabi ki keskin gözlü Başak “Domino” oyununda en iddialı rakip olur.

Terazi  

Önce bir estetik harikası yaratmak sonra en hassas dokunuşlarla yıkılmaması için özenli davranmak tabi ki Terazi’nin işi olmalı! Ahşap parçaların birbiri üzerine dizilmesiyle oluşan “Jenga” kulesi, ancak tarafların birbirine uyumlu ve dengeli hamleleriyle ilerleyebilir ve Terazi’nin tüm yaşamını üzerine kurduğu denge olgusu bu oyunda muazzam bir yetenek olarak konumlanır. Tartışmasız jenganın en başarılısı hassas Terazi olur!

Akrep  

Akrep’in dikkatinden ve en gizli bilgilere ulaşmada kullandığı psişik güçlerinden sual olunmaz, aranan bir zanlı, bulunması gereken bir katil varsa, Akrep dünyanın öbür ucunda olsa kokusunu alır, yerin dibine girse izini sürüp soluğu ensesinde alır! “Katil Kim” oyununun tartışmasız galibidir Akrep ya en doğru soruların mucididir ya da şaşmaz sezgilerinin hakimi ama oyunun sonunda tek kazanan ve en çok keyif alan kişidir Akrep.

Yay

“Ama kardeşim hep mi düşeş gelir, bu nasıl talih bendeki de nasıl bir bahtsızlık, hep yek!” feryatları eşliğinde, “Zar mı tutuyorsun bu kadarı da şans olamaz artık” itirazlarıyla birlikte oynanan bir “Tavla” oyununun şansı yıldızlısı Yay’dır. Ne strateji yapar ne emlak zenginliğine diker gözüne, kolunun altında taşıyabildiği minik tavlasıyla neşesine neşe katar! Her yere taşıyabildiği, kafa yormasına, strateji yapmasına gerek olmadan, elinde tuttuğu bir çift zarın şansıyla oynayabildiği tavla tam Yay’a göredir.

Oğlak   

Tabi ki en planlı hamlelerin kurucusu, yetenekleri doğrultusunda deneyimlerini artırarak uzmanlaşmayı ihmal etmediği, stratejik zekasını sonuna dek kullanabildiği; “Satranç” oyununun değişmez galibidir Oğlak! Her defa stratejisine yenilerini ekler, hamlelerini her oynayışından daha da ileriyi görerek yapar. Oğlak boş zamanını hem keyifli bir oyunla hem de beyin jimnastiği yaparak değerlendirebildiği için de satranç oynamayı sever. Onun için satranç öylesine bir oyun değil, yeteneklerini kuvvetlendiren, konsantrasyonunu artıran bir pratiktir.

Kova    

Go tahta üzerinde oynanan iki kişilik bir strateji oyunu olan “Go” Kova’nın ilerici görüşüne ve alternatif çözüm yolları geliştirme kabiliyetine uygun bir mücadele alanıdır. Mantıklı hamleler yapmanın zorunlu olduğu, bu kalabalık oyun; ancak kuşatıcı bir zekayla amacına uygun oynanabilir. Bilgisayar oyunlarından başını biraz kaldırıp, zihnini bir yandan canlandırıp bir yandan faaliyete geçirmek isteyen Kova’lar için harika bir deneyimdir.

Balık    

Balık gözleriyle hislerini anlatıp bakışlarıyla konuşabilir! Çoğu zaman kelimelere ihtiyaç duymadan sezgileriyle yaşayabilir. Tabi ki “Sessiz Sinema”da duygunun bin bir tonuna sahip olan Balık, ruhun her halini bir bir resmedebilecektir. Balık gerçek hayatın ötesinde, kendi yazıp kendi oynadığı filmi için kurguladığı düşsel galaksisinde yaşar. Film izlemeyi de çok sever! Onu gerçeklikten uzaklaştırıp ideal olana yakınlaştıran birer canlandırmadır filmler. Bu yüzden film kartelası geniş olan Balık, sessiz sinema oyununda rakipsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.