Burcuna Uygun Köpek Cinsi Önerileri

Köpekler için sahiplerinin huyunu alır diyorlar, belki de sahipleri huyuna uygun köpek ediniyordur, kim bilir? Burcuna göre sana en uygun köpek cinsini öğrenmek istersen seni yazımıza alalım.

Koç – Beagle 

Enerjik ve aktif Koç’lar için köpek önerimiz, Koç’ların birlikte coşup enerjilerini atabilecekleri bir ırk olan Beagle. Bu köpek oldukça sosyal, cesur ve akıllıdır. Çocuklarla en iyi anlaşan köpek türlerinden biridir. Beagle’lar başına buyruktur, etrafı keşfetmeyi sever, açık geniş bir arazide tasmasız bırakırsanız çevreyi gezmek için uzaklaşabilir. Ne istediğini bilen, gözlemci bir köpektir.

Boğa – Rottweiler

Kararlı ve sadık Boğa’lar için köpek önerimiz, Boğa’ların güven duygusunu tatmin edecek bir ırk olan Rottweiler. Zeki ve kendine güvenen bir köpektir. Sahiplendiği lideri ölümüne korur. Güçlü ve iri bir vücut yapısı vardır. Çenesi oldukça gelişmiştir. Sakin, itaatkâr, cesur ve eğitilmeye uygundur. Sadece sahipleri tehlike altındaysa hırçınlaşabilir. Doğa yürüyüşlerini seven Rottweiler, doğa sever Boğa’lar için oldukça uygun bir arkadaştır.

İkizler – Border Collie

Zeki ve kıvrak İkizler için köpek önerimiz, İkizler’in eğitim alma-verme ve öğrenme güdüsünü tatmin edecek bir ırk olan Border Collie. Enerjisi yüksek ve çok akıllı bir cinstir. Eğitime oldukça müsaittir ve çok hızlı cevap verir. Hem fiziksel olarak hem de zihinsel olarak egzersiz yapmaya ihtiyacı vardır. Hızlı ve çevik olan bu köpek kolay yorulmaz. Övgüye karşı duyarlıdır.

Yengeç – Golden Retriever

Duygusal ve sevgi dolu Yengeç’ler için köpek önerimiz, Yengeç’lerin aile üyeleriyle beraber hoşça vakit geçirebileceği bir ırk olan Golden Retriever. Birinci sınıf bir aile köpeğidir. Uysal, duygusal ve son derece sevimli bir köpektir. Çocuklarla çok iyi anlaşır ve yabancı insanlarla kolayca dostluk kurabilir.  Hayata tutkuyla bağlıdır. Yemek yemeyi sever. Sadıktır ve sahiplerini mutlu etmeyi ister.

Aslan – Doberman

Kendine güvenen ve cesur Aslan’lar için köpek önerimiz, Aslan’ların liderlik güdüsünü tatmin edecek bir ırk olan Doberman. Son derece güçlü ve asil bir görünüme sahiptir. Dominant bir sahibinin olması gerekir. Korkusuz ve çeviktir. Kendine güveni tamdır. Çok koruyucu bir köpektir. Bir insana bağlı olma ve ona kendini adama eğilimi vardır. Cesur ve akıllıdır, iyi birer bekçi köpeği olur.

Başak – Shetland Çoban Köpeği

Akıllı ve mükemmeliyetçi Başak’lar için köpek önerimiz, Başak’ların emeğin karşılığını bekleyen kişiliğine uygun bir ırk olan Shetland Çoban Köpeği. Son derece iyi bir ev köpeğidir. Eğitime son derece yatkın ve akıllıdır. Çok itaatkardır. Ayrıca o kadar zekidir ki, sahibi onun bir insan zekasına sahip olduğunu düşünebilir. Ailesine karşı son derece iyidir. Yabancılara karşı mesafelidir.

Terazi – Cavalier King Charles Spanie

Eğlenceyi seven ve uzlaşmacı Terazi’ler için köpek önerimiz, Terazi’lerin beraber hoşça sosyalleşebilecekleri bir ırk olan Cavalier King Charles Spaniel. Hareketli, enerjik ve coşkulu bir köpektir. Olukça dışadönük ve sosyaldir. Diğer köpeklerle iyi anlaşır. Sahibini memnun etmekten hoşlanır. Eğitimi kolaydır. Yalnız kalmak istemez, özellikle ilgiyi üzerinde tutmaktan çok hoşlanır. Kendisini kolaylıkla ailenin aktivitelerine adapte edebilir.

Akrep – Dalmaçyalı

Oldukça sezgisel olan ve hiçbir şeyi unutmayan Akrep’ler için köpek önerimiz, Akrep’lerin güven ihtiyacını tatmin edebilecek bir ırk olan Dalmaçyalı. Mükemmel bir belleği vardır. Kendisine yapılan iyi ve kötü muameleyi, yıllar sonra bile hatırlayabilir. İstenirse koruma köpeği olabilir, koklayarak iz sürebilir. Sadık, sakin, özgürlüğüne düşkün ancak evde olmaktan hoşlanan bir köpektir. İnsanlarla yan yana olmayı sever.

Yay – Boxer

Hevesli ve heyecanlı Yay’lar için köpek önerimiz, Yay’ların birlikte her türlü aktiviteyi rahatça yapabilecekleri bir ırk olan Boxer. İyi huylu ve sadıktır. Çocuklarla araları iyidir ve kolay eğitilir. Mutlu, canlı, oyuncu, meraklı ve enerjik bir ırktır. Sürekli aktiftir ve ailesiyle yakın ilişki kurar. Diğer ev hayvanları ile de iyi anlaşabilir. Misafirleri sevgiyle karşılar. Her zaman oynamaya hazırdır.

Oğlak – Great Dane (Dauna)

Saygın ve dayanıklı Oğlak’lar için köpek önerimiz, Oğlak’ların kararlı ve hedef odaklı duruşunu destekleyecek bir ırk olan Danua. Asil duruşlu, dayanıklı, zarif ve çok büyük bir köpektir. Yumuşak huylu, asil ve sabırlıdır. Ayrıca kontrollü, sorumluluk sahibi ve güvenilirdir. Ailesine bağlıdır. Cesur ve sadık Danua iyi bir bekçi köpeğidir. Kolay eğitilebilir fakat bu eğitimde tutarlılık ister.

Kova – Sibirya Kurdu

Bağımsız ve akılcı Kova’lar için köpek önerimiz, Kova’ların özgürlük duygusunu kısıtlamayacak bir ırk olan Sibirya Kurdu. Çok zeki ve naziktir. Aile üyelerinden, kendi bölgesine giren yabancılara kadar herkese karşı sevecendir. Kural bozucu olarak bilinir, bu nedenle sabırlı sahiplere ihtiyacı vardır. Özgürlüğüne çok bağlı olduğundan dışarıda kendi başına dolaşmayı çok sever.

Balık – Amerikan Eskimo

Fedakâr ve evrensel Balık’lar için köpek önerimiz, Balık’ların sevgi dolu ve hassas ruhunu anlayabilecek bir ırk olan Amerikan Eskimo. Çok sevecen, şefkatli ve müşfik bir ırktır. Davranışlarında akıllı ve içtendir. Kolay eğitilir ve toplu yaşamaya karşı uyumludur. Çocuklarla anlaşır. Sahibiyle vakit geçirmeyi sever. Yalnız kalmayı sevmez, her zaman ilgi bekler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.