Burcuna Uygun Gelin Saçı Hangisi?

Gelin adayları için gelinlikleri kadar önemli bir şey varsa o da gelin makyajları ve saçlarıdır. Gelinler binlerce saç modeli arasından seçim yapmakta zorlandıkları için gelin başı denince genellikle kendilerini en rahat hissettikleri saç modelini yaptırırlar. Bu çoğu zaman ense topuzu ya da tepeden topuz olur. Evet senin de bahsettiğimiz çoğunluğun arasında olduğunu hissediyoruz. İşte tam da bu nedenlerle gelin saçını burcunun özelliklerine göre yaptırman için gelin başı seçenekleri arasından en çok öne çıkan modelleri burçlara göre ayırdık. Eğer sen de bu keyifli seçimler arasında bocalıyorsan şu an en doğru yerdesin. Hazırsan burcuna uygun gelin saçı modellerini anlatmaya başlıyoruz…

Koç Burcu Kadını İçin Sımsıkı Saçlar

Canlı ve coşkulu Koç burcu kadınları hareketli yapıları nedeniyle düğününde bozulan saçlarla tanışmaya hazır olmalıdır. Çünkü sen de şunu çok iyi biliyorsun ki her anları enerji dolu olduğun bu gün yerinde duramayacaksın. Bu yüzden sana sımsıkı toplatacağın saç modelini öneriyoruz. Böylece hoplayıp zıplayabilir ve çocuksu hareketlerini özgürce sergileyebilirsin. Diğer taraftan düğününde kısa saçlı olmaya cesaret edebilecek iki burç var biri Kovalar diğeri ise Koç burcu kadınları. Eğer sen de kısa saçlarınla gelinlik giymeyi arzulayan Koç kadınlarındansan saçlarını maşa yaptır ve kafana çiçekler kondur. Kakülün varsa da onu da asla saklama. Çünkü sen öncü olmak için yaratılmışsın.

Boğa Burcu İçin Tepeden Topuz Modeli

Kaliteyi sevdiğin kadar kaliteli ve kusursuz duruşu da seviyorsun. O yüzden senin gelin başı kesinlikle tepeden topuz modeli olmalı. Asla bozulmayacak, heykel gibi duracak ve tıpkı Audrey zarafetinde olmalı. Aynı zamanda pratik olmalı ki sabahtan akşama kadar kuaförde kalma. Sana tek önerimiz duvağını topuzunun altından taktırman olacak. Aksi halde göz yorucu görünebilirsin. Model konusunda ise zevkli Boğa kadını olmanın hakkını verebilirsin, kısaca özgürsün.

İkizler Burcu Kadını İçin Dağınık Topuz Modeli

Zihinsel olarak aktif olduğu kadar hareketli de olan İkizler burcu kadını yerinde duramadığı için o saçlar bozulmaya mahkum. Eğer düğün gününde bozulan saçlarından sıkılmak istemiyorsan dağınık topuz yaptırmalısın. Hatta öyle şekilli yaptırmalısın ki hafifçe bozulduğunda da doğal durmalı. Böylece gününü muhteşem bir biçimde geçirebilirsin.

Yengeç Burcu Kadını İçin Retro Stil

Duygusal Yengeç burcu kadını gözyaşları içinde geçireceği bugünden yıllar sonra bile fotoğraflarına baktığında eşsiz ve kusursuz bir saç stili görmek ister. O nedenle retro stilden vazgeçemez ve geçmemelidir. Hollywood dalgası, 20’ler stili ya da tüm dönem saçları Yengeç burcu kadınları için harika bir seçim olur. Hatta kısa saçlı olup özellikle 20’li yılların stili ile ışık saçabilirsin. Saçların uzunsa da kestirmene gerek yok bu saç modelini yapacak bir sürü saç stilisti bulunuyor artık. Kafana da taşlı bir saç aksesuarı kondurursan hep hayal ettiğin gelin olman için saçların hazır olacak.

Aslan Burcu Kadını İçin Gösterişli Saçlar

İddialı ve gösterişli Aslan burcu kadınına gelin saçını sadece tek bir koşulda önereceğiz. O da taşlı bir taç takması olacak. Aslan burcu gibi şatafatı seven bir gelinin zaten taçsız evleneceğini ya da gösterişli bir saç aksesuarı takmadan gelin olacağını hiç düşünmedik. Ona gelin başı için kraliyet gelinlerini kıskandıran bir taç takmasını öneriyoruz. Taçların en yakıştığı saç modeli ense topuzu, yandan ayrılmış topuz ya da ortadan ayrılmış şekilde toplanan sımsıkı topuzlar. Ayrıca omuzlara bukleler halinde bırakılmış saçlar ile de taçların fazlasıyla ihtişamlı göründüğünü bilmelisin. Seçim senin!

Başak Burcu Kadını İçin Ense Topuzu Modeli

Başak burcu kadınının alçakgönüllülüğünün bir sınırı olmadığı için kendi düğününde bile birçok davetliden daha sade ve gösterişsiz olmayı başaracaktır. Fakat muhteşem zarafetinle davetlilerin kafasına kuş bile kondursa senin asaletini geçemeyecek. Eğer sende minimal Başak burcu kadınlarındansan gelin başı olarak ense topuzu yaptırman yeterli.

Terazi Burcu Kadını İçin Açık Saçlar

Her ne kadar dokuz senedir açık saç modası oldukça trend olsa da çoğu gelin, saçlarının söneceğini ya da yeterince havalı olmadığını için cesaret edemez. Fakat açık ya da yarım saç modası her gelinin fotoğraflarında görmek isteyeceği kadar güzel bir gelin saçı. Postişle desteklenir ve iyi bir saç stilistine yaptırılırsa birçok topuzdan daha güzel duracağı da bir gerçek. Bir de şık bir aksesuar kondurursan duvağa bile gerek kalmayacak. Bu tarz saç modeli ile kendini en fazla zarif ve zevkli Terazi burcu gelinleri rahat hissedeceği için onlara öneriyoruz.

Akrep Burcu Kadını İçin Atkuyruğu Modeli

Birçok gizemli ve tutkulu Akrep burcu kadını gelinliğin masumiyetine inanmaz. Onlar için kişilikleri ve zevkleri daha önemlidir. Bir gün de olsa başka bir kadınmış gibi davranmak yerine ruhlarını özgür bırakarak seksi ve gizemli bir gelin saçı yaptırırlar. Çünkü Akrep kadınları uçlarda yaşamayı çok sever. Eğer sen de anlattığımız Akrep kadınlarından biriysen gelin saçını kesinlikle atkuyruğu yaptırmalısın. Böylece seksi ve gizemli bir görünüm sergilersin. Eğer çoğunluğun dışındaki Akrep kadınlarındansan ve biraz masumiyet istersen gelinliğini kraliyet tarzında seçip at kuyruğuna kurdele bağlaman yeterli olur.

Yay Burcu Kadını İçin Boho Model

Hayatını günübirlik yaşamaya adayan maceraperest ve özgürlüğüne düşkün Yay burcu kadınları aslında ruhen bohemdirler. Farklı kültürlere olan merakları, sanata olan düşkünlükleri, göçebe olmalarıyla bohem tarzı fark etmeden benimsedikleri için gelin saçı için Yay burcu gelinlerine önerimiz bohem saç modelleri. Bu tarz saç model için şart olan şey çiçekli ya da taşlı bir saç aksesuarı, örgü ve yarım toplanmış saç modeli. Eğer toplamak istiyorsan sadece dağınık topuz yaptırabilirsin. Gerisi senin ışığında saklı…

Oğlak Burcu Kadını İçin French Twist Topuz Modeli

Gerçek bir Oğlak kadınıysan risk almazsın, gelenekselden şaşmazsın, planlı ve hedef odaklı bir seçim yaparsın. O da asla modası geçmeyecek olan gelin başı istatistiklerinde oldukça öne çıkan bir model olan French Twist modeli olur. Saçın ön tarafı havalı ama hafif dağınık gibi dursa da arka tarafı kıvrımlı bir topuzdur. Salaş durduğuna bakma seni 24 saat rahat ettirir. Zaten Oğlak burcu gelinlerine öneriyoruz. İşimizi şansa asla bırakmayız. Sen de dene hem zarif hem de muhteşem görüneceksin.

Kova Burcu İçin Farklı Stiller

Sıra dışı Kova burcu kadıysan senin topuzlarla ve duvakla işin pek olmaz. Elbette klasikten şaşmayan istisnalar olacaktır ama biz gerçek Kova burcu kadınları için farklı aksesuarlı gelin başı modellerini öneriyoruz. Çünkü sen yenilikçisin ve bildiğini okuyansın geleneksel olan değil. Tuhaf biri olmanı da dikkate aldığımızda duvak yerine erkeksi şapkalar, devasa çiçekler ya da naif olmak istersen küçük güller takmalısın. Eğer böyle bir gelin saçı yaptırırsan seni tanımayanlar bile Kova burcu gelini ile karşılaştıklarını anlayacaklar.

Balık Burcu Kadını İçin Örgü Model Saçlar

Ruhani tarafı ağır basan romantiklikte kimseye tahtını kaptırmayan ve naifliğinin sınırı olmayan Balık burcu kadınları elbette ki gelin saçı seçimini örgü modelden yana kullanacak. Örgü topuz, iskelet örgü modeli, sepet örgü topuzu, Fransız örgüsü saç modeli ya da hale örgüsü gelin saçı modelleri başta olmak üzere her örgü model Balık burcu kadınlarına uygun olacaktır.

Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.