Burcuna Göre Yılbaşına Hangi Ülkede Girmelisin?

Yine yılın o zamanlarına kavuştuk! En güzel ışıklar, en güzel beyazlar, en güzel hediyeler hazırlansın! Çekilişler yapılsın, kotalar belirlensin, adresler alınsın. Çünkü yılbaşı kutlamaları geldi çattı. Peki, planlar yapıldı mı bakalım? 2020’ye kim, kiminle, nerede ve ne yaparak girecek? Henüz karar verememiş olanlar varsa belki biz yardımcı olabiliriz. Hali hazırda pasaportu olanlar, vizesi olanlar bir iki adım öne çıkın bakalım, bu içeriğimiz tam da sizlere göre! Gel bakalım burcuna göre yeni yıla hangi ülkede girmeli ve yılın ilk sabahının ilk ışıklarına kadar hangi şehrin sokaklarında yürümelisin! Hazırsan başlayalım!

Koç Burcu – Rio de Janeiro

Brezilya’nın ikinci büyük kenti olan Rio de Janeiro’da yeni yılı karşılamak canlı ve enerjik Koç burcu insanları için çok uygundur. Rio de Janeiro, ikonik yapıları ve dillere destan partileri ile son yılların en büyük cazibe merkezlerinden biri haline gelmiştir. 2,5 mil boyunca uzanan kumsala 2 milyondan fazla insan sığdırdığı yılbaşı partilerinde çılgınlar gibi eğlenmek de tam Koç burcuna göre bir yeni yıl kutlaması olacaktır.

Boğa Burcu – Napoli

İtalya’nın güneyinde bulunan ve yemek turizminin öncü kentlerinden biri olan Napoli, kendi sınırları içerisinde mükemmel bir evrendir. Napoli’nin lezzetli yemekleri, kaliteli şarapları, sıcacık insanları ve güzel müzikleriyle yeni yıla girmeyi en çok isteyecek burç kaliteyi seven Boğa burcundan başkası değildir. Napoli’de yılbaşı kutlaması tam da Boğa burcunun istediği gibi aile sıcaklığında ve bol yemeli – içmeli bir kutlama olacaktır.

İkizler Burcu – New York

New York’un her damağa uygun bir eğlence anlayışı mevcuttur. Dağıtmak isteyene de, sokaklarda sabahlamak isteyene de, mekânlarda yemek yiyip sakin bir şekilde kutlama yapmak isteyene de herkese ama herkese hitap edebilecek bir yeni yıl kutlama şekli bulunur. Tıpkı İkizler burcu insanının her duruma ayak uydurabilmesi gibi New York’un da bu kadar çeşitli olması birbirlerine ne kadar uygun olduklarını göstermiyor mu sence de?

Yengeç Burcu – Bratislava

Slovakya’nın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti olan Bratislava tam da Yengeç burcu insanına göre bir şehirdir. Küçük ve sevimli olması, temiz ve yaşanılabilir olması, insanlarının kibar ve anlayışlı olması gibi özellikler, Bratislava’yı Yengeç burcu için mükemmel bir seçim haline getiriyor. Tuna Nehri’nin yakınlarına kurulan dans pistleri, açık hava konserleri ve havai fişek gösterileri ile Yengeç burcuna büyük bir eğlence yaşatacaktır.

Aslan Burcu – Las Vegas

Amerika Birleşik Devletleri’nin parti denince ilk akla gelen şehirlerinden biri de Las Vegas’tır. Las Vegas’ya yeni yıla girmek de en çok gösterişli Aslan burcu insanına yakışır. Onun o görkemli ve şatafatlı gardırobu zaten bugünler için hazırlanmıştır. En güzel kıyafetlerini giyinip önce en güzel otellerin kutlamalarında sonra çatı katlarında yapılan öze partilerde boy göstermek onun için hayatta bir kere başına gelecek olaylardan biridir.

Başak Burcu – Barselona

İspanya’nın merkezi ve ikinci büyük şehri olan Barselona, yeni yıl için en güzel süslenen şehir olabilir. Mükemmel tasarlanmış bu şehir, düzeni ile tam da titiz Başak burcu insanına göre bir şehirdir. Gidip bu mükemmel şehrin düzenli sokaklarında kaybolabilir, tertemiz plajlarında mis gibi deniz havası alabilir, marina da yılbaşı kutlamalarına katılabilir ve tapas restoranlarında midesine bir bayram yaşatabilir.

Terazi Burcu – Londra

İngiltere’nin en kalabalık şehri olma özelliğine de sahip olan başkent Londra, en büyük yılbaşı kutlamalarına da ev sahipliği yapar. En estetik ve en aydınlık şekilde donatılmış meydanları tam da Terazi burcu insanlarının estetik ihtiyacını karşılar. Dışarıdan çok iyi süslendiği belli olan Londra sokakları, Terazi burcu insanına en unutulmaz yeni yıl gecesini yaşatır. Terazi burcunun çok eğleneceği barlar, sosyalleşmesini de sağlar.

Akrep Burcu – Paris

Yeni yıl olsun olmasın, her gün tüm görkemiyle arz-ı endam eden Paris, Fransa’nın başkentidir. Yeni yıla Paris’te girmek de tam Akrep burcuna göre seçim olur. Hem gizemli, hem tutkulu bir aşk kenti olan Paris’te isteyen büyük şovlara, isteyen sokak partilerine katılarak yeni yıla girebilir. Sabahın ilk ışıklarına kadar cıvıl cıvıl ve ışıklar içinde kalacak olan şehirde girilecek bir yeni yıl, Akrep burcu için unutulmayacak bir geceye dönüşür.

Yay Burcu – Bangkok

Tayland’ın en büyük kenti ve aynı zamanda başkenti olan Bangkok, çok özel ve çok egzotik yeni yıl kutlamalarına sahne olur. Asya’nın en eğlenceli ve en büyük partileri Bangkok’ta yapılır. Bu egzotik gecelerde kutlanacak bir yılbaşı ise tam da farklı kültürlerin aşığı olan Yay burcuna göre bir etkinliktir. Farklı ülkeleri gezmeyi ve farklı kültürleri deneyimlemeyi seven Yay burcu, elbette Asya’yı tercih edecektir.

Oğlak Burcu – Viyana

Avusturya’nın en büyük kenti ve başkenti olan Viyana, ışıl ışıl bir yeni yıl eğlencesi dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden bir tanesidir. Viyana’nın çok özel ve çok şık bir düzeni vardır. Yeni yıl olmayan ya da herhangi bir şekilde özel olmayan günlerde bile ışıl ışıl, çok düzenli ve çok temizdir. Bu özellikleriyle de tam da kuralcı, gerçekçi ve ölçülü Oğlak burcunun kalbini çalacak bir şehirdir.

Kova Burcu – Melbourne

Avusturalya’nın en kalabalık şehri olan Melbourne, eşi benzeri olmayan havai fişek gösterileri ile hepimizin en azından televizyonlarından izlediği bir yeni yıl karşılamasına sahiptir. Sıra dışı ve özgür ruhlu Kova burcunun yeni yıl kutlaması için Melbourne’a gitmesi onu tanıyanları çok da şaşırtmayacaktır. Kova burcu 2020’ye kiminle ya da nerede girdiğinden daha çok neler yaşadığını ve neler gördüğünü hatırlayacaktır.

Balık Burcu – Prag

Çek Cumhuriyeti’nin en büyük şehri ve başkenti olan Prag, yeni yıl için gidilmediğinde bile oldukça romantik bir şehirdir. Bu özellikleriyle naif ve hayalperest Balık burcunun kalbini çoktan fethetmiştir. Charles Köprüsü’nün üzerinde güzel bir yürüyüş yapmak ya da Eski Şehir meydanındaki kutlamalara katılmak onun için unutulmaz bir gece ve ömründe hatırlayacağı bir kutlamaya dönüşecektir.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir