Burcuna Göre Yılbaşı Süslerin Nasıl Olmalı?

Sokak çiçekçileri kokina satmaya başladıysa, mağazaların vitrinleri süslendiyse, caddelerde ışıklar yanıp sönmeye başladıysa, gözümüzün çarptığı yerler kocaman kocaman yılbaşı ağaçlarıyla dolduysa; artık bizim de evimizde yılbaşı hazırlığı yapmamızın zamanı gelmiş demektir. Üstelik Harvard Üniversitesi’nde bir yapılan araştırmaya göre yılbaşı hazırlığına erkenden başlayanların daha umut dolu ve neşeli insanlar olduğu ortaya çıktı. Hal böyle olunca yılbaşı hazırlıklarına tam da şu anda başlamak için içiniz kıpır kıpır olmuş olabilir. Ancak bizden tavsiye, en yakın dükkana gidip sıradan bir yılbaşı ağacı alıp, üstünü gelişi güzel süslemeyin. Zira yapılan başka bir araştırma da yaşam alanınızın yılbaşı temasıyla süslenmesi ve ışıklandırılmasının vücuttaki serotonin hormonu artırarak kişiyi depresyondan uzak tuttuğunu ortaya koydu. Peki, daha çok keyif almak için burcunuza göre nasıl bir yılbaşı süslemesi yapmalısınız?

Koçlar! İçinizdeki Çocuğu Dışarı Çıkarın

Mevzu bahis evinizi yılbaşı temasıyla süslemek madem, işi içinizden gelen sese bırakın. Boyu boyunuza uygun bir yılbaşı ağacı alın ve renk renk topları, hediye paketi şeklindeki süsleri, çanları, noel babaları dilediğiniz gibi üzerine asın. Işıkları da unutmamak lazım. Cıvıl cıvıl, canlı mı canlı bir yılbaşı konsepti olmalı elinizden çıkan iş. İçinizdeki çocuk cama “Hoş geldin 2019” mu yazmak istiyor? Bırakın kar spreyiyle yapmak istediğini yapsın. Sonuçta bir aya yakın bir süre, eve gelip ayaklarınızı uzattığınızda etrafta gördüğünüz manzara içinize sinmeli. Tabii unutmadan, süslemeyi kendi başınıza yapmanızı tavsiye ederiz. Ne de olsa işin en iyisini siz bilirisiniz.

Boğalar! Kendi Temanızı Yaratın  

Sanata yatkınlıklarıyla tanınan Boğa burçları, yılbaşı havasına girince fark yaratmak isteyebilir. Ancak işin bir de maliyet boyutu var tabii ki. Eminiz daha önceki yıllardan elinizin altında tuttuğunuz çok farklı süsleme objesi var. Bunlara ek olarak bu yıl ilginizi çeken süslerle  birleştirip ortaya kendi temanızı çıkarabilirsiniz. Kocaman bir yılbaşı ağacına, kırmızı ya da dore renkte süsleri ekleyip görkemli ama bir o kadar da ahenkli bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

İkizler! Kendi Süsünüzü Kendiniz Yapın  

Yılbaşı süsleme işi ne kadar zevkli ve eğlenceli olsa da İkizler burcu için ciddi bir sorun yaratıyor: Kararsızlık. “Yılbaşı ağacı mı alsam”, “Kapıya yılbaşı çelengi mi assam”, “Yok yok, ben en iyisi bütün odayı ışıklandırayım” gibi sonsuz kombinasyon üretme tehdidi altında olabilirsiniz. Bizden tavsiye bu yıl evde nasıl bir süsleme yapsam diye kendinizi yiyip bitireceğinize, kendi süslemelerinizi yapabileceğiniz DIY (Do It Yourself) videolarını internet üzerinden izleyebilirsiniz. Edindiğiniz fikirlerle farklı süsler hazırlayıp, Instagram’da paylaştığınız fotoğrafa tahmininizden daha çok beğeni alacağınızı garanti ederiz.

Yengeçler! Hediyeleri Unutmayın

Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz en güzel olaylardan birinin içinde olduğunuzu ve içinizin kıpır kıpır olduğunu tahmin ediyoruz. Dolayısıyla mumlarından  ışıklandırmasına; ağacından şömine üstündeki süs çorabına kadar uyumlu bir konsept sizin alanınız olmalı. Ancak tüm bunların ötesinde sizin için en tamamlayıcı ve huzur verici unsur yılbaşı ağacının altında duran, ailenize ve sevdiklerinize aldığınız hediyeler olacaktır. Bizim tavsiyemiz ise aldığınız hediyeleri kendi ellerinizle paketlemeniz.

Aslanlar! Gösterişi Abartmayın

Eğer bir Aslan burcu, evini yılbaşı konseptinde süslemek için kolları sıvayacaksa, elini taşın altına sokmaktan da çekinmeyecektir. En görkemli ve gösterişi ağacı kurabilir, en ışıltılı ve cazibeli süslemeyi yapabilir. Tabii ki tedbiri elden bırakmamakta fayda var. Nihayetinde huzurlu ve görsel olarak cezbedici bir atmosfer yaratmak için çalışıyorsunuz. Ebat olarak büyük bir ağaç seçebilirsiniz ancak lütfen süslemelerinize asaletinizi katın, elinize her geçeni takıp takıştırmayın.

Başaklar! Çalışmalara Erkenden Başlayın

Tabii ki detaycı Başak burcu için yılbaşı hazırlığı demek, aylar öncesinden her şeyin titiz bir şekilde düşünüldüğü ve hazırlandığı bir etkinlik demek. Yine de yılsonu olduğu düşüldüğünde onca koşuşturmanın arasında arka plana itilmesi muhtemel bir konu. Daha mutlu ve keyifli bir süreç geçirmeniz için bizim tavsiyemiz planlamaya erkenden başlamanız. Son dakikaya bırakmanız sizi mutsuz edebilir. Böylelikle dekorasyondan, yılbaşı sofrasına kadar her ince detayı zevkinize göre hazırlayabilir, sade ama şık sonuçlar elde edebilirsiniz.

Teraziler! Farklı Seçenekleri Değerlendirin

Estetikliğiyle bilinen Terazi burcuysanız, bu yılbaşına farklı süslemelerle hazırlanmalısınız. Bugüne kadar klişeleşmiş yılbaşı süslemelerini bir kenara bırakın. Geleneksel yılbaşı ağacı yerine, tahta gibi farklı materyallerden yapılmış seçenekleri tercih edebilirsiniz. Hatta hiç kırmızı rengine bulaşmadan ağacı süslemeyi düşünebilirsiniz.

Akrepler! Stratejinizi İyi Belirleyin

Yılbaşı konseptine göre evi süslemek, diğerleri için eğlenceli bir boş zaman aktivitesi gibi olsa da sizin için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Zira sizin huzurlu ve keyifli bir atmosfer yakalayabilmeniz için hazırlıklara başlamadan önceden fizibilite çalışması yapmanız gerekiyor. Hatta belki de aylar öncesinden Çin’den süs sipariş vermeniz size maddi olarak da yarar sağlayabilir.

Yaylar! Sınırlarınızı Zorlayın

Yay burçları için yılbaşı gibi önemli günler ne kadar keyifli olsa da, hazırlık aşamasında baştan savma davranmaları söz konusu olabiliyor. Yılbaşı süslemeleri için sizi harekete geçirecek ve enerjinizi yukarı çekecek konseptlere yönelmenizde fayda var. Sonuçta yılbaşı süslemelerinizde, yurt dışı seyahatlerinizden aldığınız süsleri ya da magnetleri farklı şekillerde kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Oğlaklar! Ucuza Kaçmayın

Onca yapılacak iş varken, yılbaşı süslemesi sizin için çok geri planda kalan bir aktivite olabilir. Yine de yılbaşı hazırlığı için harekete geçip bir şeyler yapmak istediğinizde ucuzcu pazarına gidip alışveriş yapmayı da tercih etmemenizi öneriyoruz. Zira ışık olsun diye ışık takmayın, süs olsun diye süsleme yapmayın. Sonuçta yaşam alanınızdan en yüksek düzeyde keyif almak sizin de hakkınız. Sosyal medyadaki butik mağazaların farklı yılbaşı fikirlerinden yararlanmanızda fayda olabilir.

Kovalar! Kitaplarını Kullanabilir

Entelektüel birikiminizi yansıtacağınız bir yılbaşı dekorasyonunuz olsun istemez misiniz sevgili Kovalar? Bugüne kadar okuduğunuz ve kitaplığınıza sığdırmakta zorlandığınız kitapları kullanarak yılbaşı kutlama ruhunuzu ortaya koyabilirsiniz. Kitaplarınızdan bir yılbaşı ağacı oluşturabilir, ışıklandırmaya tamamlayarak çok keyifli bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Kitaplarınıza kıyamıyorsanız, çok da klişelere kaçmadan geleneksel süslemeleri tercih edebilirisiniz.

Balıklar! Masalsı Atmosferi Kaçırmayın

Romantizmi doruklarda yaşayan bir Balık olarak, evinizin yılbaşı atmosferindeki hayali çoktan kurduğunuzu tahmin edebiliyoruz. Tıpkı Avrupa’daki Noel Pazarlarını andıran bir ortam yaratmak tam size göre olabilir. Kapıdan girdiğiniz an itibariyle kullanacağınız ışıklardan, yılbaşı akşamı arkadaşlarınıza hazırlayacağınız sofranın peçetelerine kadar zerafetinizi yansıtmalısınız. Şöminenin üstündeki çorap, camdan sarkan noel baba ve ışıl ışıl yılbaşı ağacı tam size göre…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.