Burcuna Göre Yeni Sezonda Vizyona Giren Hangi Filmi İzlemelisin?

Kış mevsimi yaklaşırken burçlar dünyası da soğuk havalara adapte oluyor. Yapılacak aktivitelerin sınırlandığı bu mevsimde en keyifli aktivite platformu olarak sinema salonları öne çıkıyor. Birbirinde iddialı ve başarılı yapımların vizyona gireceği bu kış, neşeli geçecek gibi görünüyor. Bilim kurgu, dram, romantik-komedi, belgesel, macera türünde çok sayıda film Zodyak’taki seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Koç – Terminatör: Kara Kader

Aksiyon-bilim kurgu türünün bağımlı izleyicileri olan Koç burçlarını cezbedecek bir filmle başlıyoruz. Bilim kurgu sinemasının efsanevi filmlerinden Terminatör, serinin yeni halkasıyla dönüyor. Farklı oyuncu kadrosunun yanı sıra seyircinin filmle özdeşleştirdiği Arnold Schwarzenegger da filmde yer alıyor. Kadrodaki sürpriz isimse “Terminatör 2”den sonra göremediğimiz Sarah Connor rolündeki Linda Hamilton. Yapımcı koltuğunda James Cameron’ın olması filmin fanlarını heyecanlandırıyor.

Boğa Vox Lux

Sanatla en ilgili burçlar arasında Boğalar bulunuyor. Onlara müzikle iç içe, sıra dışı öğeler içeren bir dram öneriyoruz: “Vox Lux.” Filmde Celeste adlı genç kız kendine has müzik tarzıyla bir pop ikonu haline dönüşüyor. Söz yazarı kız kardeşinin de desteğiyle başarılı oluyor. Şöhretinde tırmanırken skandalları da birbiri ardında geliyor. 30’lu yaşları tırmandığında artık ergen olan kızıyla ve işiyle ilgili sorumluluklarını tam olarak yerine getiremiyor. Celeste kariyerini ve ailesini ayakta tutmak için çabalamak zorunda kalıyor.

İkizler – Pavarotti

Belgesel türüne ilgi duyan İkizler burçlarının severek izleyeceği, biyografi ve müziğin içi içe olduğu bir yapıma geçiyoruz. Klasik müziğe damgasını vuran İtalyan Tenör Pavarotti, beyazperdeye aktarılmış hikayesiyle karşımıza çıkıyor. Kariyerinin başlangıcı, zirveye çıkışı ve klasik müziğin yaygınlaşmasına sunduğu katkı, belgeselde ağırlıkla işleniyor. Ünlü tenor ayrıca yardımsever kimliğiyle de yapımda ele alınıyor. Kasım ayında vizyona girecek filmin yönetmenliğini Ron Howard üstleniyor.

Yengeç Küçük Kadınlar

Romantik dram türünden hoşlanan Yengeçler, dönem filmlerinin ambiyansından oldukça etkileneceğe benziyor. Bir kadın ve dört kızının yaşamını anlatan “Küçük Kadınlar”ı onlara şiddetle öneriyoruz. Filmin konusu ise şöyle: Babaları Amerikan iç savaşında olan genç kızlar büyüdükçe sorunları da büyümeye başlıyor. İlerleyen yıllarda bu dört kardeş sorunları birlikte aşıyor. Louisa May Alcott’un romanından uyarlanan filmde Meryl Streep ve Emma Watson gibi deneyimli oyuncular yer alıyor.

Aslan – Eltilerin Savaşı

Aslanlar için sinema öncelikle bir eğlence ve güzel vakit geçirme platformudur. Dolayısıyla onları keyiflendiren pozitif filmlerden daha fazlar haz duyarlar. Yerli komedi türündeki “Eltilerin Savaşı” kesinlikle Aslanlara hitap ediyor. Yurdum insanının geleneksel bakış açısından esinlenilen film; Sultan ve Gizem adındaki iki eltinin çekişmesine odaklanıyor. Bu renkli filmde başrolleri Gupse Özay gibi mizah ustası oyuncunun yanı sıra Merve Dizdar ve Ferit Aktuğ paylaşıyor.

Başak – Merhaba Güzel Vatanım

Gerçekçi Başaklara gerçek olaylara dayanan “Merhaba Güzel Vatanım” hitap ediyor. Romancı Ahmet Ümit’in kaleme aldığı film, Nazım Hikmet’in Moskova’ya sürgününü arka plana alıyor. O dönem henüz çok genç olan Ahmet Ümit ise Nazım’ın zorlu yaşamından etkilenerek ünlü yazarın izinden Moskova’ya gidiyor. Yetkin Dikinciler’i bir kez daha Nazım Hikmet rolüyle izleyeceğiniz filmde Berna Laçin, Pelin Batu, Levent Üzümcü gibi sanatçılar da rol alıyor.

Terazi Bir Şans Daha

Romantik-komedi türünün sadık bir izleyicisi olan Teraziler “Bir Şans Daha” filmini tebessümle seyrederler. Filmin konusuna gelecek olursak Kate Londra’da kendi halinde yaşayan genç bir hanım olarak dikkat çekiyor. Noel dükkanında çalışırken Tom isimli adamla tanışıyor ve yaşamı bambaşka bir yöne ilerliyor. “Game Of Thrones”un ünlü yıldızı Emilia Clarke’ın Kate rolünü üstlendiği filmde, genç aktriste  Henry Golding ve Emma Thompson eşlik ediyor.

Akrep – Malefiz: Kötülüğün Gücü

 

Gizem ve masalın iç içe geçtiği gotik filmlere en fazla Akreplerin bayıldığını biliyoruz. İşte onların zevkini tatmin edecek devam niteliğindeki “Malefiz: Kötülüğün Gücü.” Gotik filmler arasında hatırı sayılır bir yer edinen filmin Malefiz rolünde yine Hollywood’un en güzel aktrislerinden Angelina Jolie oynuyor. Serinin ikinci filminde insanlar ve periler arasındaki soğukluk devam ederken yeni bir savaş tetikleniyor.

Yay Karakomik Filmler Kaçamak

Esprili ve şakacı Yay burçlarını yerli komedi filmlerine yönlendiriyoruz. Mizah devi Cem Yılmaz’ın yönettiği bu yeni filmini izleyiciler merakla bekliyor. Yakın dostlarıyla çalışmayı seven Yılmaz yine Zafer Algöz, Özkan Uğur gibi usta oyunculara yer veriyor. Yay burçlarının seretonin seviyesini epey yükseltecek olan “Karakomik Filmler Kaçamak” Ekim ayında vizyona giriyor.

Oğlak – Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Azim ve başarı hikayelerine tanık olmayı seven Oğlak burçlarının, otobiyografik yapımlar ilgisini çekiyor. “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” adlı yapımı merakla izleyeceklerini umuyoruz. Filmde tüm zamanların en büyük haltercisi kabul edilen ve bu sporun yaygınlaşmasını sağlayan Naim Süleymanoğlu’nun yaşamı ele alınıyor. 80’li yılların atmosferinin betimlendiği filmde, dönemin sosyo-politik koşulları da ele alınıyor.

Kova-Star Wars: Skywalker’ın Yükselişi

Bilim kurgu sinemasının kilometre taşlarından Star Wars, serinin yeni halkasıyla dönüyor. Türün en büyük fanlarından olan Kova burçlarına önermek için daha iyi bir film düşünemiyoruz. Serinin bu son yapımında Kylo Ren, Dark Side’ın acımasız yeni lideri oluyor. Bu düzende de çeşitli iktidar çatışmaları olurken Rey, Kylo Ren’in en büyük düşmanı olarak karşına çıkıyor. Poe ve Fin ise direnişi yeniden diriltmeye ve galaksiye barış ve huzuru getirmek için çabalıyor.

Balık Acı ve Zafer

İçinde duygusal bir sanatçı yatan Balıklar için Pedro Almodóvar sineması büyüleyici bir seyirlik niteliği taşıyor. İspanyol yönetmen, “Acı ve Zafer” adlı filmde Antonio Banderas, Penelope Cruz gibi usta isimlere yer veriyor. Filmde Salvador Mallo adlı yönetmenin çocukluğundan yetişkinlik dönemine aldığı kararların yaşamına etkilerine tanık oluyoruz. Empati yeteneği gelişmiş olan Balıklar, filmi izlerken kendilerini karakterlerle bütünleştirebiliyor. Film, İspanya’nın Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar adayı olarak gösteriliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.