Burcuna Göre Yaza Özel Manikür Trendleri

“Bir insanda ilk neye dikkat edersiniz?” sorusuna “eller” yanıtını verenlerin sayısı bir hayli fazla. Bakımlı ve güzel ellere sahip olmanın yolu ise tırnaklardan, yani iyi yapılmış bir manikürden geçiyor. Tabii ki her şeyde olduğu gibi manikür trendleri de her geçen yıl değişip kendini yeniliyor. Sana da bunlar içinden kendini en uygun seçimi yapmak kalıyor. İste 2019 yazında burcunun sesine kulak verip denemeden geçme dediğimiz manikür trendleri.

Koç

Tırnaklarında ateşin tonlarını taşımayı seven Koç kadını, 2019 yazında cesur karakterini ortaya çıkaran kırmızı ojesinden vazgeçmek zorunda kalmayacak. Koyu renk ojelerin yerini açık tonlara ve gökkuşağı renklerine bıraktığı yaz aylarında bu kez kan kırmızısı da tırnaklarda sıkça görülecek. Kırmızı ojesini yılın trendlerinden metalik desenlerle süsleyen Koç kadını yazın dikkatleri ellerine toplayacak.

Boğa

Maniküründe duru ve temiz bir görünüm isteyen Boğa kadını, son birkaç yıldır fazlaca karşılaştığımız nude tonlarındaki ojelerinin yanına yenilerini ekleyecek. Yılın trendlerinden pembe alt tonlu nude tonları ve bebek pembeleri ile tırnaklarında aradığı fresh görünümü yakalayacak, kimi zaman ise manikürünü tek bir tırnak aksesuarıyla süsleyerek romantik bir görünüme kavuşacak.

İkizler

Çok yönlü karakterine uygun rengarenk desenleri tırnaklarında taşımayı seven İkizler kadınının bu yıl favori yaz rengi mavi olacak. Metalik mavilerden bebek mavisine kadar mavinin her tonunu göreceğimiz 2019 yazında o, renkli kişiliğinin yalnızca maniküründeki desenlerle ortaya koymayacak aynı zamanda çeşit çeşit tırnak aksesuarlarıyla da ellerinin güzelliğine güzellik katacak.

Yengeç

Şefkatli karakterini manikürüne de yansıtan Yengeç kadını, tırnaklarında yumuşak ve doğal tonları tercih eder. Bu yazın moda renklerinden sütlü kahve tonları ve somon rengi onun bütün yaz favorisi olacak, zaman zaman da geleneksel motifleri tırnaklarında severek taşıyacak.

Aslan

Girdiği her ortamda dikkatleri üzerinde toplamayı başaran Aslan kadını, bu yazın manikür trendlerini bir hayli sevecek. Işıltıların ve metalik tonların yanı sıra turuncu mercan karışımı neon renklerin öne çıktığı 2019 yazında Aslan kadını tırnaklarını gururla sergileyecek.

Başak

Hayatının her alanında sadeliği benimsemiş Başak kadını, maniküründe de sakin tonları tercih eder. Trendleri pek takip etmese de bu yazın favorilerinden olacak kül grisini onun karakterine fazlasıyla uyum sağlayacak. Hatta belki de kül grisi ojesini dozunda uyguladığı küçük detaylarla süsleyecek.

Terazi

Zarif ve zevkli Terazi Kadını, estetik bakış açısını manikürüne de yansıtır. Renk skalası oldukça geniş olmasına rağmen onun tırnakları ne çok gösterişlidir ne de fazla sadedir. Sezonun trendi lila ve pembe arası tonlardaki ojesine yaptığı küçük dokunuşlar onun zarafetini bir adım ileriye taşır.

Akrep

Duygularını yoğun yaşayan Akrep kadını, kışa dek o çok sevdiği siyah ve koyu kırmızı ojelerden vazgeçmek durumunda kalacak. Ancak yazın trendlerinde tam da ona göre bir başka renk var: Elektrik mavisi. Eee tabii ki bir Akrep olarak dümdüz bir oje sürüp evden çıkacak değil ya! Bu dikkat çekici rengi yeri gelecek tek bir tırnağına sürdüğü gold veya metalik ojesiyle kombinleyecek yeri gelecek parıltılarla. Hatta belki ikisi birden kim bilir!

Yay

Özgürlüğüne düşkün Yay kadını, tırnaklarını enerjik renk ve desenlerle süsler; kışın dahi yaz renklerini tırnaklarından eksik etmez. Yaz aylarını sırf daha fazla seyahat edebilmek için değil renkli kişiliğini ortaya çıkarabilmek için de bekler. Her konuda olduğu gibi bu yıl çok şanslı çünkü en sevdiği tonlar sezonun manikür trendleri arasında. Mavinin, yeşilin ve morun her tonunu tırnaklarında aşkla taşıyan Yay kadını bu yaz sırt çantasına nane yeşili ve metalik lavanta tonlarındaki ojelerini de atıp mutlu mesut yollara düşer.

Oğlak

Her gününü planlı yaşayan Oğlak kadını düzenli aralıklarla ellerine bakım yaptırır, yoğun programı içinde manikür randevusuna mutlaka yer ayırır. Uzun tırnakları sevse de profesyonel iş yaşantısında klavyesiyle bolca haşır neşir olduğundan kısa ve küt tırnakları tercih eder. Ciddi görünümünü vurgulayan sakin tonları kullanmaktan vazgeçmez, nail art seçimini minimalist detaylardan yana kullanır. Sezonun onun karakterine en uygun rengi sütlü kahve tonlarını toplantıdan toplantıya koşarken başarıyla taşır.

Kova

Arkadaş buluşmalarında entelektüel ve yenilikçi karakteriyle ilgiyi çeken Kova kadını, tırnaklarında hem yeni hem de kimine göre tuhaf manikür trendlerini denemekten hoşlanır. Uzun ve küt törpülenmiş tırnaklarına sezonun renk kartelasından uçuk pembe ve somon tonlarını seçer, nail art tercihini ise fütüristtik çizgilerden yana kullanır.

Balık

Yaratıcılığını hayatının her alanında olduğu gibi tırnaklarına yaptığı desenlerle de ortaya koyan Balık kadını, ilhamını çoğu zaman duygusal tarafından alır. Turkuazdan derin maviye ve grimsi mavilere kadar denizin tüm renklerini içinde barındıran sezonun gözde tonları onun sanatçı kişiliğine fazlasıyla yakışır. Yaptığı nail art çalışmaları ile naif kişiliğine vurgu yaparken ince dokunuşlarla kendine hayran bırakır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.